Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lamele cauciu geamuri laterale Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
dstdan
Lamelele de cauciuc (care se rup, crapa si coc de la soare ) ce racleaza geamurile laterale la urcare/coborare unde se mai gasesc ??
A incercat ceva, cineva sa adaptateze de la alte masini, vreo idee, ar trebui ceva mai etans si noi ! idei , propuneri.
owy_2010
QUOTE(dstdan @ 28 Aug 2015, 08:12)
Lamelele de cauciuc (care se rup, crapa si coc de la soare ) ce racleaza geamurile laterale la urcare/coborare unde se mai gasesc ??
A incercat ceva, cineva sa adaptateze de la alte masini, vreo idee, ar trebui ceva mai etans si noi ! idei , propuneri.
*


sal, si eu le-am schimbat la mn
si a iesit super ok
vzz ca mai gasesti la bursa wink.gif
nu cred ca ar trebui sa te complici wink.gif
dstdan
Merci Ovi! de raspuns, am scotocit un pic pe la bursa, am gasit la cineva, apoi mi-a trasnit marea idee, de ce nu merg la rematul ,,satului,, city.
Si ce sa vezi, dacii garla intr-o latura, nedezmembrate unele si rafturi de portiere, geamuri, manere, pompe, etc., ormanente in cutii stiva. Am stat vreo 2 ore cu ,,mecanicosul,, am facut o traistra de vreun milion (cam juma de masina wacko.gif ) , mi-am gasit si ramele de cauciuc. Cred ca mai dau o tura, de mai iese o masina. radmasa.gif
Va salut pe toti.
DACIOT CONVINS
salut . un volan dacia 1300 si capace model foto nu gasesti pe acolo ? fac eu rost de lamele cauciuc laterale noi noute si poate si alte piese de pe stocuri vechi
dstdan
Te salut!
O sa arunc un ochi savad ce gasesc de 1300, ca oricum merg sa caut ceva geamuri de rezerva, butoane de CN 3 sau 4, niste manere de usu inox, etc
Daciaa97
QUOTE(dstdan @ 4 Sep 2015, 15:49)
Merci Ovi! de raspuns, am scotocit un pic pe la bursa, am gasit la cineva, apoi mi-a trasnit marea idee, de ce nu merg la rematul ,,satului,, city.
Si ce sa vezi, dacii garla intr-o latura, nedezmembrate unele si rafturi de portiere, geamuri, manere, pompe, etc., ormanente in cutii stiva. Am stat vreo 2 ore cu ,,mecanicosul,, am facut o traistra de vreun milion (cam juma de masina  wacko.gif ) , mi-am gasit si ramele de cauciuc. Cred ca mai dau o tura, de mai iese o masina. radmasa.gif
Va salut pe toti.
*



Asa se intampla.. cand te duci la remat,te limitezi pentru niste piese marunte.. si te mai tenteaza cate ceva de care ai nevoie,rupte/lipsa etc smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.