Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scartait
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
David Catalin
Buna! Am un scartait la roata din fata - stanga atunci cand iau curba la stanga , iar scartaitul continua pana indrept volanul. Mi-am schimbat rulmentul, iar cu cateva zile in urma mi-am schimbat si bratul. Adevarul este ca volanul este putin descentralizat, dar nu cred ca aceasta este problema.
Trebuie sa-mi cumpar bieleta antirului pentru bratul care tocmai l-am schimbat. Ma gandeam ca problema poate fi de la placutele de frana ori trebuie facuta geometria rotilor, dar nu sunt sigura daca una din acestea este problema. Care credeti ca poate fi problema?
// Multumesc pentru orice raspuns.
SorinXp
Geometria si scapi de problema.
Ady69
Aceeasi problema e si la masina mea. Am fost in service (2 locuri) si concluzia e aceeasi: are un defect de fabricatie la arcurile fata care nu se mai destind suficient asa ca atunci cand masina e ridicata pe elevator sau dai in gropi adanci arcurile sar sau nu mai stau in pozitia lor si freaca in partea de sus in ceva cauciuc. Nu e ceva grav...cand iti ridica masina sa ii schimbi cauciucurile sau in service sa ai grija sa impingi arcul sa stea pe pozitia lui. Mie mi-au zis ca pentru a scapa trebuie schimbate arcurile.
FRATELLO
Sa nu fie din rulment/flansa amortizor ... https://www.youtube.com/watch?v=nqekCPZuxsY
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.