Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: imi cere fiscalul de la toti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
deacu
Salut, am si eu o problema legata de fisele de atestare fiscal. Am cumparat de carand o masina, de la o persoana X care la randul lui a luat-o de la y si Y de la Z; masina este inmatriculata pe numele lui Z, niciunul din dintre X si Y nu a inmatriculat-o, dar eu am fiscalul de la ultimul, care mi-a vandut masina, am inscris-o la primarie, am viza pe fisa de inmatriculare, dar la politie imi cere fiscal de la toti proprietarii masinii, care au fost pana acum. e logic ca cel dinaintea mea, si la fel si ceilalti nu puteau sa o bage la primarie fara fiscalul celui dinainte, ce sa fac? ca asta ar insemna sa ii caut pe primii 2 proprietari si sa fac rost de fiscal de la fiecare, e o tampenie. voiam sa stiu daca e la fel peste tot, in cazul de fata vorbind de directia de inmatriculari suceava.multumesc
luck33ro
Prostanaci ca la politie nu gasesti nicaieri radmasa.gif
AR-18-MOS
Pe-aici pe forum ii gasesti. Ei nici acum n-au aflat ca masinile nu se inmatriculeaza la politie.
luck33ro
Mosule tu ti-ai inmatriculat masina la gradinita ? pentru informatia ta acei functionari sunt ai MAI
Incearca sa te dai destept la tine in sat!
http://www.prefecturailfov.ro/index.php?q=...e-inmatriculare
IancuMIC

Nu toti angajatii MAI sunt politisti, la fel de bine cum nu toti lucratorii de la serviciul comunitar ce tine de inmatriculari sunt politisti. Nici pompierii din cadrul ISU, nu sunt politisti.
luck33ro
Doar sefii sunt politisti nu ? happy.gif
AR-18-MOS
Sa te faci singur din vorbe, punand link de pe site-ul Prefecturii in loc de al Politiei Romane, unde inclusiv la seful serviciului scrie clar in CV, ca lucreaza la Prefectura IF si nu in Politia Romana. Asta inseamna sa gasesti prostanaci!
QUOTE(luck33ro @ 20 Sep 2015, 14:08)
pentru informatia ta acei functionari sunt ai MAI
*


Asa, si?
luck33ro
Lasa ca nu vreau sa-ti obosesc intelectu...

totusi fiindca e duminica si esti mai odihnit iti dau un exemplu:
QUOTE
Organigrama SPCRPCIV Brasov  cuprinde : 5 ofiteri, 17 agenti si 2 personal contractual:

a.      Sef serviciu – comisar sef de politie Cretu C. Cristian Dorel;

b.      Compartiment Regim Permise de Conducere;

1 ofiter , 3 agenti de politie si 1 personal contractual;

c.      Compartiment Examinari ;

2 ofiteri, 5 agenti de politie

d.      Compartiment Inmatriculare si Evidenta Vehiculelor Rutiere;

1 ofiter, 9 agenti de politie ;

e.      Compartiment informatic ;

                                            1 personal contractual - analist programator


http://www.prefecturabrasov.ro/pInformatii-generale_176.php

Ia-o usurel sa nu-ti dea sangele pe nas!

cum e cu prefectura, politia, primaria si MI nu te risca sa intelegi sleep.gif
AR-18-MOS
Faptul ca sunt agenti de politie detasati acolo, asta nu implica ca autovehiculele se inmatriculeaza la politie. wink.gif
Asa ca tine o fisa si du-te la alta masa.
Andy_ACS
QUOTE(deacu @ 20 Sep 2015, 12:38)
[...] voiam sa stiu daca e la fel peste tot, in cazul de fata vorbind de directia de inmatriculari suceava.multumesc
*


Salut! Acum 2 ani cand m-am interesat eu asa era si la Valcea. Ideea e ca intermediarii nu mai inmatriculeaza masina, ei au doar contract de VC si atat. Tu daca vrei sa o inmatriculezi ai nevoie sa atasezi fiscalil de la toti sa fie continuitate. In general.fiecare intermediar ia si fiscalul de la vechiul.proprietar, deci ultimul intermediar era normal sa iti dea la vanzare discalul lui fi fiscalele de la proprietarii anteriori. Daca nu le ai trebuie sa ii cauti tu.

Bafta!
luck33ro
QUOTE(AR-18-MOS @ 20 Sep 2015, 23:12)
Faptul ca sunt agenti de politie detasati acolo, asta nu implica ca autovehiculele se inmatriculeaza la politie. wink.gif
Asa ca tine o fisa si du-te la alta masa.
*



Noi ne refeream la prostanacii din politie smile.gif
Nu a spus nimeni ca se inmatriculeaza la politie. Un prostanac a asumat asta probabil tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.