Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mic incident - rezolvare?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
steph
Salutari,

In seara asta din neatentie am pocnit oglinda unui Logan. La mine daune zero (moto cu protectii de ghidon) la el oglinda data peste cap cu o oarecare incapatanare in a sta in pozitia corecta biggrin.gif.

I-am dat omului copie dupa asigurare si permis urmand sa ne auzim maine (daca nu reuseste sa o aseze la loc) ca sa rezolvam problema.

Nu prea as vrea sa il pun pe drumuri cu asigurare, service si timp pierdut neavand saracul nici o vina. So, daca ii platesc omului contravaloarea oglinzii cum pot sa ma acopar si eu?

Se face vreo hartie cum ca nu are nici o pretentie ulterioara sau ne strangem mana si sper sa nu ii vina idei nastrusnice?

Danke
espacern
Daca in termen de 24 H de la incident nu se fac demersurile necesare dupa accident/acrosaj esti pasibil de amenda/suspendare permis......ai grija!
steph
S-a rezolvat. Se pare ca nu era nimic rupt. 50 de lei unui baiat priceput si e totul ok. smile.gif
Sudsemnatu
Da, puteai face o amiabila in care scriai la mentiuni ca paguba a fost acoperita de vinovat. Pagubitul nu mai are nicio pretentie financiara de la asiguratorul acestuia. Si nu ii dadeai nicio asigurare, tu ramaneai cu o copie si el cu una.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.