Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme inchidere centralizata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Sebastian2612
Salutare....am achiziționat o închidere centralizata (cu tot cu motorasii ) si alarma..(alarma nu este noua...a fost demontata după un papuc) (inchiderea se numește freedom 500)

Am schema montarii dar cand leg firele nu merge

Tot ce merge este goarna si luminile

Posibil sa lipsească ceva din pachet?

Am înțeles ca trebuiesc niște relee pe care nu le am..

Ajutor unsure.gif
bygy007
in poza ce este alarma sau inchiderea undeva sus in poza pe schema ai door look acolo ai un semnal ( trebuie masurat) care banuiesc ca este dat la inchidere sau deschidere , trebuie masurat si legat la inchiderea care o ai

tie iti mai trebuie asa ceva[attachmentid=1628012538]
Sebastian2612
Ce am eu acolo este modulul care am pe el alarma si ieșirea pt motorasii...am uitat sa specific ca inchidere are si telecomanda
Revin cu niște poze cand ajung acasă
PS eu am 16 ani si nu ma prea pricep...astept in continuare ajutorul vostru. . . .

3 Nov 2015, 10:42:
In pachet mai aveam asta. . .
ce sa fie?
bygy007
aia este partea de comanda a motoraselor, pune te rog toata cartea pozata sau scanata sa vad cam cu ce se maninca....
Sebastian2612
Am bagat id-ul tau de mess pt a putea vb mai usor; )
bygy007
nu ca ieri am avut multa treaba mai trimite mesaj ca sa stiu
Sebastian2612
Cam asta e tot ce am..
Am facut rost si de mufa pt cutiuța aia gri...
Acum m.ai putea ajuta?cum le conectez?

5 Nov 2015, 21:30:
Si asta
bygy007
pe mufa rosie de sub led , aia cu 3 pini trebuie sa vezi ce rol are , nu imi pot da seama rolul ei
daca poti desfa capacul si fa poza clara cu circuitul pe ambele parti
la cutia ailalta ai doua fire pe care dai comanda pentru actuator cu minus maro si alb , alea doua ar trebui sa le legi la alarma dar bum nu stiu semnificatia mufei rosii nu imi pot da seama
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.