Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aeroterma Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
crizarachetelordincuba
Salutare.
Din disperare am deschis topicul asta pentru ca am cautat si nu am gasit nimic concret pe subiect.
Problema mea e urmatoarea:
De ceva timp cand dau drumul la caldura se simte un miros ciudat inauntru si baga un praf inecacios. Practic nu mai pot sa merg cu masina din cauza asta. Este foarte deranjant.
Care ar fi cauzele si cum s-ar putea remedia aceasta problema? Unde trebuie umbla desfacut si curatat?
Trebuie desfacuta aeroterma sau caloriferul? Daca da, cum anume (nu am mai umblat la ele vreodata)
Trebuie desfacut capacul de plastic dintre parbriz si capota motor si curatat acolo? Am modelul "zambet" cu bord cn "patrat".
Caloriferul spart ar avea vreo legatura cu mirosul ciudat si praful din masina deoarece de ceva vreme cam este uda mocheta la sofer si pare ca nu este apa simpla de la ploaie.
Multumesc.
spik1
Din pacate 99,99% caloriferul este spart.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.