Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dezlipire bandouri usi
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
cosmin123456789
Ce spuneti cu ce as putea dezlipi acele bandouri de pe usi ?/
as vrea sa le dezlipesc pentru ca parerea mea arata multmai bine fara ele
dstdan
Tragi de ele si se dezlipesc. Lipiciul de pe portiere, il poti lua cu un pic de benzina si o carpa. Daca dai cu diluant sau ceva mai puternic (acetona) risti sa iei lacul/vopseaua , se matuiesc urat.
Poate arata mai bine fara ele, dar in parcarile de prin orase, daca ai bafta sa parcheze unul langa tine si sa deschida usa ca neamul,,prost,,, mad.gif ti-o loveste si sare vopseaua, asa mai protejeaza, probabil, aceste bandouri.
cosmin123456789
ok ms dar cred ca voi face operatiunea asta la vara cand vor fi acele calduri mari, sperand sa se mai imoaie adezivul
Daciaa97
QUOTE(cosmin123456789 @ 25 Dec 2015, 19:51)
ok ms dar cred ca voi face operatiunea asta la vara cand vor fi acele calduri mari, sperand sa se mai imoaie adezivul
*



Oricat ti-ai dori nu le poti da jos fara a lua vopseaua de pe masina..testat de mine biggrin.gif (oricum dupa aceea am vopsit-o)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.