Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vand Covorase auto mocheta-velur si cauciuc
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
sumicom
COVORASE si TAVITE AUTO


> Covorase velur PREMIUM-LUX
> Covorase velur Premium
> Presuri cauciuc
> Tavite portbagaj



Preturi:


-Covorase velur PREMIUM-LUX 220 RON,

-Covorase velur PREMIUM 160 RON,

-Presuri cauciuc(stoc permanent) - de la 95 RON

-Tavite portbagaj(stoc permanent) de la 129 RON



Modalitate de contact:
- e-mail: office@masauto.ro
- telefon: 0729675833
yahoo messenger: office.masauto
- forum

Modalitate de plata: La predare sau ramburs

Starea: Nou.

Oras: Bucuresti.

Modalitate de livrare: Predare personala pentru Bucuresti si pentru restul tarii prin Curier

____________


*DETALII PRODUSE


1. Covorase velur - PREMIUM si PREMIUM-LUX

Set covorase de velur PREMIUM complete fata si spate, toate covorasele sunt speciale pe masina (nu sunt UNIVERSALE).

Covorasele vin cu sistemul de prindere in podea atasat pentru toate tipurile de sistem de fixare originale Skoda.

Sunt confectionate dintr-un material de cea mai buna calitate ( 2200-2400gr/m2). Marginea este din textil in culorile negru-beige dupa caz iar spatele acestora este din cauciuc tip "pile de elefant"fiind impermeabile si impiedicand alunecarea lor.

In cazul covoraselor PREMIUM-LUX, marginea este din piele ecologica NUBUK.

Culori disponibile covorase PREMIUM: beige, negru, antracit (negru deschis),gri.

Culori disponibile margini si cusaturi PREMIUM-LUX: alb,negru,rosu,beige(bej),gri,maro,albastru,galben

Poze covorase mocheta PREMIUM
[attachmentid=1628021516] [attachmentid=1628021518] [attachmentid=1628021519] [attachmentid=1628021520] [attachmentid=1628021521] [attachmentid=1628021523] [attachmentid=1628021524]

Poze covorase mocheta/velur PREMIUM-LUX
[attachmentid=1628021526] [attachmentid=1628021527] [attachmentid=1628021528] [attachmentid=1628021529] [attachmentid=1628021530] [attachmentid=1628021531]


2. Presuri cauciuc

Covorase pentru peste 330 de modele de masini produse de 25 marci de automobile (autoturisme, 4x4, SUV, microbuse, monovolume, van si minivan) produse de 25 marci de automobile .
Covorasele din cauciuc sunt speciale (originale) pe model de masina, individualizate pentru a se potrivi perfect, fara decupare sau modificari în respectivul model de autovehicol.

Avantaje:

Covorasele din cauciuc sunt create dupa forma si dimensiunile podelei masinii, asa ca se potrivesc perfect doar pentru modelul respectiv. Nu sunt universale!
sunt produse din cauciuc de calitate excelenta, fara miros, placut la atingere, foarte bine finisat, rezistent,durabil ;
covorasele au o margine de protectie din cauciuc, inalta de 1 cm, care impiedica scurgerea apei si a murdariei;
sunt impermeabile si rezistente la temperaturi inalte si joase, la uleiuri si substante chimice.

- Suprafata presurilor cauciucate este striata pentru a impiedica alunecarea incaltamintei si pentru retine murdaria si apa.

Culori: negru, beige

[attachmentid=1628021534] [attachmentid=1628021535] [attachmentid=1628021537] [attachmentid=1628021539]

3. TAVITE DE PROTECTIE PORTBAGAJ

Tavite de protectie pentru orice tip de portbagaj auto -peste 800 de modele. Sunt adaptate si personalizate pentru fiecare marime, forma sau tip de portbagaj auto.

*

Sunteti pasionat de sport, excursii, picnic, gradinarit sau pescuit? Aveti de transportat caruciorul, saniuta sau jucariile copiilor? Va place sa mergeti la cumparaturi?
Aveti uneori de transportat materiale pentru amenajarea sau decorarea casei? Aveti caine? Vi s-a intamplat vreodata sa se sparga sau sa se verse ceva în portbagaj?

***

Indiferent ce incarcati in portbagajul auto, dotati-va masina cu tava de protectie si portbagajul va ramane intotdeauna curat!

CURATARE USOARA
Produse individualizate pentru a se adapta perfect în portbagajul mașinii dumneavoastră.
Urmaresc perfect forma, conturul si dimensiunile portbagajului;
Au o margine de protectie inaltă de 5,5 – 6 cm care impiedica scurgerea apei si a murdariei;
Sunt produse din material plastic flexibil, rezistent, durabil, de cea mai bună calitate;
Nu au miros;
Impermeabile si rezistente la temperaturi inalte si joase, la uleiuri si substante chimice;
Suprafata striată si centrul confecționat din material anti-alunecare impiedica deplasarea bagajelor;
Sunt flexibile si usoare, ceea ce face deosebit de simpla instalarea si scoaterea din portbagaj;

Foarte usor de curatat prin stergere sau spalare cu furtunul

*****IMPORTANT
Tavitele pentru portbagaj nu se produc din cauciuc, ci dintr-un material plastic special, flexibil, durabil, fara miros, rezistent la temperaturi inalte si joase.
Cauciucul este absolut anacronic si prezinta doar dezavantaje pentru tavitele de portbagaj. Acestea se mai produc din cauciuc doar in unele tari din Asia... Tot acolo se mai produc si dintr-un material buretos, de slaba calitate, cum vedeti in unele hypermarketuri.

De 10-15 ani, in tot Occidentul, se foloseste un plastic special flexibil, durabil si care are doar avantaje fata de cauciuc. Atentie! Nu este vorba despre acel material buretos al produselor de joasa calitate din hypermarket.
cauciucul imbatraneste in timp (se matuieste, capata crapaturi superficiale si acel aspect de vechi). Acest plastic, nu!
cauciucul este poros, iar suprafata lui pastreaza murdaria. Acest plastic flexibil se curata usor.
cauciucul pastreaza mirosurile cu care ajunge in contact. Acest material, nu.



Materialul din centrul tavitelor clasice nu este textil, ci un silicon antialunecare.
Acel material siliconic este lipit pe centrul tavitei printr-un triplu procedeu termic, chimic si sub presiune, pentru a impiedica alunecarea bagajelor.
El nu inlocuieste partea centrala a tavitei, ci este lipit peste aceasta, intr-o ambutisare suplimentara. Tavita este dintr-o singura bucata si absolut impermeabila.


[attachmentid=1628021540] [attachmentid=1628021542] [attachmentid=1628021543] [attachmentid=1628021544]
aqua
covorase cauciuc pt megane 2? poze?
Marius.braila75g
Covorase cauciuc pentru Clio 4 ai, si daca da la ce pret?
Tzache_co
Presuri de cauciuc pentru Renault Laguna 2 pret , ceva poze?
sumicom
Salut,

Covorasele sunt disponibile pentru toata gama Renault si Dacia


Preturi covorase cauciuc pentru Clio,Megane si Laguna - de la 110 lei (exista mai multe variante la preturi mai mari dar eu le recomand pe acestea).


Poze Megane 2 si Laguna 2

[attachmentid=1628021622] [attachmentid=1628021621]


Multumesc pentru interes
jas2
Buna ziua,aveti si cu acoperire loc odihna picior stang pentru Megane 2 ?

Si o tavita portbagaj m-ar interesa.
sumicom
Salut,

Covorasele vin doar asa cum se poate vedea in poza de mai sus. Covorasele sunt fabricate dupa matrita originala aprobata de Renault.


Covorasele si tavita de portbagaj sunt pe stoc.



Multumesc
sumicom
COVORASE si TAVITE AUTO



-Covorase velur PREMIUM-LUX 220 RON,

-Covorase velur PREMIUM 160 RON,

-Presuri cauciuc(stoc permanent) - de la 95 RON

-Tavite portbagaj(stoc permanent) de la 129 RON



Modalitate de contact:
- e-mail: office@masauto.ro
- telefon: 0729675833
yahoo messenger: office.masauto
- forum

Modalitate de plata: La predare sau ramburs

Starea: Nou.

Oras: Bucuresti.

Modalitate de livrare: Predare personala pentru Bucuresti si pentru restul tarii prin Curier
Saint666
Covorase cauciuc Logan MCV?
sorinache11
Covoare cauciuc pentru Scenic 2.1? Poze? Preț?
sumicom
-Saint666 - Sunt disponibile covorasele.

-sorinache11 - Pret 120 lei

Am atasat si o poza
[attachmentid=1628023084]

Multumesc

darksleep
QUOTE(sumicom @ 13 Feb 2016, 13:28)
-Saint666 - Sunt disponibile covorasele.

-sorinache11 - Pret 120 lei

Am atasat si o poza
[attachmentid=1628023084]

Multumesc
*




Salut, mai ai / poti aduce covorase pentru Renault Laguna 1 Ph2, 1998 ?

Multumesc.
sumicom
Ramane sa intreb luni la depozit, insa nu cred ca sunt disponibile aceste covorase.


Multumesc si eu
pishky
QUOTE(sumicom @ 30 Jan 2016, 20:51)
COVORASE si TAVITE AUTO
-Covorase velur PREMIUM-LUX 220 RON,

- telefon: 0729675833
Modalitate de plata: La predare sau ramburs
Starea: Nou.
Oras: Bucuresti.

Covorasele vin cu sistemul de prindere in podea atasat pentru toate tipurile de sistem de fixare originale Skoda.

*



Salut,
ma intereseaza un set de covorase "PREMIUM-LUX" pentru laguna 2 ph 2 (2006) hatchback, culaore gri, cusatura cu marginea gri sau neagra.
Sistemul de prindere as dori sa fie comaptibil cu masina mea, nu cu o skoda.

Daca va este mai usor ne auzim maine la o ora decenta la telefon, sau luni eventual (fiind zi de lucru normala).
Livrare prin curier, plata ramburs.

Poze, ma rog cat de bine se distinge nuanta de gri.
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=206...dpost&p=4373961
sumicom
Salut,

Din pacate covorasele de velur Premium-LUX nu sunt disponibile pentru Laguna, dar in schimb sunt cele Premium care se pot configura pe gri complet ori alta culoare (mocheta ori margine)

Sistemul de fixare vine intotdeauna cel original pentru fiecare marca si model de masina in parte.

Ne putem auzi si la un telefon de L-V , 10-18.


Multumesc
pishky
S-a inteles, ne auzim maine la o ora decenta.
petrlucy
Salut!
Tavita pentru portbagaj pentru Renault Twingo 2 (2011) exista? Daca da la ce pret?
sumicom
Salut,

Sigur, este disponibila. Pret: 120 lei


Multumesc
sumicom
COVORASE si TAVITE AUTO



-Covorase velur PREMIUM-LUX 220 RON,

-Covorase velur PREMIUM 160 RON,

-Presuri cauciuc(stoc permanent) - de la 95 RON

-Tavite portbagaj(stoc permanent) de la 129 RON



Modalitate de contact:
- e-mail: office@masauto.ro
- telefon: 0729675833
yahoo messenger: office.masauto
- forum

Modalitate de plata: La predare sau ramburs

Starea: Nou.

Oras: Bucuresti.

Modalitate de livrare: Predare personala pentru Bucuresti si pentru restul tarii prin Curier
sumicom
COVORASE si TAVITE AUTO



-Covorase velur PREMIUM-LUX 220 RON,

-Covorase velur PREMIUM 160 RON,

-Presuri cauciuc(stoc permanent) - de la 95 RON

-Tavite portbagaj(stoc permanent) de la 129 RON



Modalitate de contact:
- e-mail: office@masauto.ro
- telefon: 0729675833
yahoo messenger: office.masauto
- forum

Modalitate de plata: La predare sau ramburs

Starea: Nou.

Oras: Bucuresti.

Modalitate de livrare: Predare personala pentru Bucuresti si pentru restul tarii prin Curier
semit
sistemul UP la aceasta sectiune este INTERZIS! la urmatorul UP anuntul dispare! smile.gif
marcykone
tavita ptr portbagaj Seat Leon 1p este?
sumicom
Da, este disponibila tavita de portbagaj.

Pret: 115 lei
pishky
QUOTE(semit @ 13 Mar 2016, 16:13)
sistemul UP la aceasta sectiune este INTERZIS! la urmatorul UP anuntul dispare! smile.gif
*


ar fi pacat, colegu este serios.

PS - mi-au venit covorasele (de ceva vreme, si am uitat sa scriu).
Singura mentiune ar fi ca are bumbi de fixare pe podea si la pasager masina, covorasele nu (recunosc am dat informatia eronata cand am comandat).
pasarora
Salut, covorase cauciuc si tavita portbagaj Renault Symbol 2007, preturi si poze te rog.
Multumesc
sumicom
Salut,

Cu sau fara facelift?

Multumesc
pasarora
Facelift
sumicom
Din pacate nu am poze.

Preturi:

- Covorase de cauciuc: 120 lei
- Tavita de portbagaj: 134 lei
gabize
Îmi faci te rog un preț pentru covorașe textile PREMIUM, negre, cu tiv negru și cusătură neagră (adică totul negru!), cu ambele covorașe față prevăzute cu clipsuri de prindere, pentru Laguna II facelift (2007)? Inclusiv preț transport la Bistrița. Eventual pe privat, cum consideri.
Merci!!!
pishky
approx 160 - 170 au fost ale mele, peacolo.
Ce am fost intr-o grava eroare, nu am stiut ca are sistem de fixare si covorul de pasager, si acuma am fara, dar is foarte ok covoarele de la colegu`.
sumicom
Salut,

Covorasele sunt la set de 4buc si au pretul de 160 lei asa cum spune si pishky(multumesc pentru mesaj/detalii).

Te rog sa-mi spui si sistemul de prindere pe cate covorase sa fie atasate, banuiesc ca la covorasele din fata.

Trasportul este undeva la 30 lei.



Multumesc pentru interes
gabize
Da, prinderi doar pentru covorașele față. Sunt niște pastile rotunde, o să fac mâine poze și le atașez.

5 Apr 2016, 09:19:
Asa arata prinderile, sunt doua pe partea soferului. La pasager nu sunt.
sumicom
Da, si eu stiam ca doar la covorasul soferului este sistemul de fixare.
Asa vin si covorasele de cauciuc din cate am observat.
pishky
QUOTE(sumicom @ 5 Apr 2016, 08:27)
doar la covorasul soferului este sistemul de fixare
*


aprob negativ, la mine are si la pasager, dar a fost eroarea mea ca nu am stiut.
Poate data viitoare cumpar ce trebe.
Vedem cat tin astea la terfeleala.
Per total multumit de experienta.
Omul parolist, a zis ca atat dureaza, atat costa - asa a fost.
sumicom
Stiu ce spui si multumesc mult de detalii si se pare ca exista doua tipuri de covorase din puct de vedere al sistemului de prindere/fixare.

Colegul nu are in dreapta si nici covorasele de cauciuc nu vin la pasager cu sistemul atasat sau pregatite dar la tine este si la pasager.

Doar la VW am vazut vreo 3-4 tipuri: unele modele au sistem pentru toate 4 covorasele, altele pentru cele din fata, altele doar la sofer( spre surprinderea mea am gasit si asa) iar sa nu mai spun ca unele sunt pe rotund si altele pe oval asta nu inseamna ca nu se potrivesc, indiferent de sistem.

Acest sistem de prindere nu este atat de important pe cat forma si potrivirea covorasului cat si materialele folosite. Sistemul de fixare se mai poate atasa si ulterior pe cate covorase se doreste.

Nu odata am atasat saibele pe covoras si am gaurit cu caterul iar apoi aratau ca din fabrica si se potrivesc perfect.
Daca erai in Buc. te puteam ajuta in vreun fel cu sistemul(saibele) dar altfel nu cred ca se merita efortul si nici costul, ar fi de 2 ori mai scump transportul.

Deci conteaza cum sunt covorasele si daca se potrivesc iar apoi sistemul de fixare care vine optional. Oricum covorasele sunt foarte groase si nici nu mai au nevoie de ceva suplimentar doar ca acolo unde sunt surubelele covorasele stau putin mai ridicate si poate sa fie deranjant.
Daca ai covorasele originale le poti atasa sistemul de la ele iar decupajul dupa cele originale sa se potriveasca la gauri.

Sper ca este destul de explicit ce am detaliat mai sus.


Cele bune,
Stima
MyKe89
Salut,

Tavita de portbagaj pentru Passat B5 sedan?

Multam.
sumicom
Salut,

Sigur dar doar de saptamana viitoare.


Multumesc si eu
MyKe89
OK, te stresez cu un telefon luni. Seara faina.
sumicom
Te astept cu stresu smile.gif

Ms la fel si tie
dan-paul
as dori un pret pentru covorase si tavita portbagaj pentru renault megane 3 grandtour (combi). ms.
sumicom
- Covorase cauciuc: 108 lei
- Tavita portbagaj: 129 si 134 lei (fara "paravane" de protectie ale articulatiei banchetei (la baza spatarului) sau cu acele "paravane" )
sorinache11
Salut.
N-ai cumva rătăcit acolo doar un covor de cauciuc față stânga?
S-a găurit. Celelalte sunt ok.
sumicom
Salut,
Imi pare rau, nu am pentru ca toate sunt la set si asa se si vand.
dandobre
Salut.
Pentru o Fabia din 2009, covorașe din cauciuc?

23 Jul 2016, 17:09:
Salut.
Pentru o Fabia din 2009, covorașe din cauciuc?
pishky
QUOTE(sumicom @ 7 Apr 2016, 21:22)
Stiu ce spui si multumesc mult de detalii si se pare ca exista doua tipuri de covorase din puct de vedere al sistemului de prindere/fixare.

Colegul nu are in dreapta si nici covorasele de cauciuc nu vin la pasager cu sistemul atasat sau pregatite dar la tine este si la pasager.

Doar la VW am vazut vreo 3-4 tipuri: unele modele au sistem pentru toate 4 covorasele, altele pentru cele din fata, altele doar la sofer( spre surprinderea mea am gasit si asa) iar sa nu mai spun ca unele sunt pe rotund si altele pe oval asta nu inseamna ca nu se potrivesc, indiferent de sistem.

Acest sistem de prindere nu este atat de important pe cat forma si potrivirea covorasului cat si materialele folosite. Sistemul de fixare se mai poate atasa si ulterior pe cate covorase se doreste.

Nu odata am atasat saibele pe covoras si am gaurit cu caterul iar apoi aratau ca din fabrica si se potrivesc perfect.
Daca erai in Buc. te puteam ajuta in vreun fel cu sistemul(saibele) dar altfel nu cred ca se merita efortul si nici costul, ar fi de 2 ori mai scump transportul.

Deci conteaza cum sunt covorasele si daca se potrivesc iar apoi sistemul de fixare care vine optional. Oricum covorasele sunt foarte groase si nici nu mai au nevoie de ceva suplimentar doar ca acolo unde sunt surubelele covorasele stau putin mai ridicate si poate sa fie deranjant.
Daca ai covorasele originale le poti atasa sistemul de la ele iar decupajul dupa cele originale sa se potriveasca la gauri.

Sper ca este destul de explicit ce am detaliat mai sus.
Cele bune,
Stima
*



acum am vazut postarea,
nu e asa deranjant, si, in plus, e greseala mea, mi-o asum.
Tura viitoare poate cumpar ce trebuie biggrin.gif
Big like pentru seriozitate oricum.
sumicom
Salut,

Da, sunt si pentru Fabia.

______


Multumesc si eu pentru mesaj si comanda. Data viitoare sigur o sa fie comandat ce trebuie.
sorel_mr
Salut, tavita portbagaj Scenic 1 din 2001 si la ce bani? Multumesc
Bumbul
Mai este valabil?
sumicom
Da, mai este valabil.





COVORASE si TAVITE AUTO - FABRICATE IN GERMANIA,POLONIA


> Covorase velur Premium (LOGO) - 216 RON



> Covorase velur PREMIUM (margine din piele
si Alcantara pe diferite culori, la fel si cusaturile.
*****Atentie: sunt foarte multe variante de culori si le puteti vedea la noi pe site, din pacate nu avem posibilitatea sa atasam mai multe poze.

- 187 RON

[attachmentid=1628070592] [attachmentid=1628070594]

> Covorase velur Premium (bej, gri, antracit) - 187 RON

[attachmentid=1628070595]

>Tavite portbagaj dedicate pe model de masina - de la 115 RON

[attachmentid=1628070596]


Modalitate de contact:
- e-mail: office@masauto.ro
- telefon: 0729675833
- forum


Modalitate de plata: La predare sau ramburs

Starea: Nou.

Oras: Bucuresti.

Modalitate de livrare: Predare personala sau curier pentru Bucuresti ,iar pentru toata tara prin curier(Fancourier)
solidconvert
Salut!
Covorase pentru megane 3 cauciuc daca ai poza cu modelul si ma intereseaza daca pentru cele din velur premium logo, se poate pune logo pe covorasele din fata.
Ms anticipat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.