Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oferte speciale
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
vv
Mi se pare ca e o idee buna sa existe un topic cu ofertele speciale disponibile la un moment dat.
O sa incep eu:
LEON SPIRIT (vechiul Seat Leon) - 11.500 euro CIP, http://www.seat.ro/ro/index.php
QUOTE
Oferta valabila pentru motorizarile 1.6 l/105 CP si 1.9 TDI/100 CP, incepand de la 11.500 €

Dotari incluse in pret:
- inchidere centralizata cu telecomanda
- Radio CD si 6 difuzoare
- ABS
- airbag frontal si lateral pentru sofer si pasager
- computer de bord
- proiectoare ceata
- geamuri fata electrice
- climatronic
- scaun sofer si pasager reglabile manual pe inaltime
- jante aliaj


Oferta VW Polo Happy (noul Polo), 9998 euro DDP (pacat ca nu are ABS)
http://www.volkswagen.ro//ro/doks/preis_pdf/9.pdf
Ake
Foarte buna idee!
Il vom face sticky!

As vrea insa sa va abtineti in a comenta preturile , ba ca-i prea mare, ba ca nu stiu ce alta masina e mai ieftina, s.a.m.d. Sa incercam sa facem topicul asta cat mai util.
Va multumesc
vv
Oferte speciale Citroen: http://www.ats.ro/promotions.php.
GeorgeB
la SUBARU IMPREZA reducere de 3000 E la pretul CIP !

oferta valabila pt modelele 2005 aflate ACUM IN STOC

Legacy 2.0i 4D 5MT 15.130(-2,670) € red
Legacy 2.0i 5D 5MT 15.895(-2.805) € silver
Legacy 2.5i 4D 5MT 18.190(-3,210) € 2x silver


Impreza 1.6 5D- wagon MT 11.900(-3.200) silver
Impreza 2.0 GX 4D MT 13.600(-3,100) silver & black
Impreza 2.0 GX 5D - wagon MT 13.900(-2.900) silver & black
GeorgeB
honda accord reducere 2000E la pretul CIP.
dil
Promotii Renault:
http://www.renault.ro/ro/promotii/promotii.php
Ake
QUOTE(GeorgeB @ 21 Nov 2005, 18:15)
Impreza 1.6 5D- wagon MT 11.900 CIP

cu:
AWD
ABS si EBD
Airbag frontal sofer si pasager
Tetiere fata active la impact , Ranforsare usi laterale, Perimetru absorbtie impact frontal
Centuri siguranta fata, dublu pretensionate, Centuri siguranta reglabile in inaltime, A treia centura spate cu fixare in 3 puncte
Blocare usi spate pentru siguranta copiilor
Caroserie complet galvanizata
Imobilizator codat in cheie
Aer Conditionat Automat !!!
Geamuri actionate electric, (fata, spate)
Oglinzi laterale actionate si incalzite electric
Servodirectie
Coloana volan reglabila pe inaltime
Blocare usi & geamuri - comanda interior
Inchidere centralizata
Antena incorporata in geam
Reglaj al pozitiei farurilor pe inaltime
Oglinda la parasolar, Lampi de citit , Suporti pahare , Iluminare portbagaj
Deschidere din interior, la capac rezervor
Scaun sofer cu reglaj pe inaltime
Oglinzi rabatabile
Lampa ceata spate
Sistem fixare pt. 2 scaune copii (ISOFIX)
Sine portbagaj exterior, Bancheta rabatabila - fractionabila 60 : 40, Acoperire spatiu portbagaj interior, Suporti fixare bagaje (interior)


3ANI garantie fara limita Km
GeorgeB
garantia este integrala la subaru . din bara in bara .

consturi de intretinere: spre exemplu , pe mine la legacy, m-a costat o revizie , filtru , ulei (motor 2.5) 340 lei.

dotari legacy 2.5i :
SIGURANTA
AWD
ABS si EBD
Airbag frontal sofer si pasager
Airbag-uri laterale
Perdea airbag-uri
Ranforsare suplimentara a caroseriei
Ranforsare usi laterale
Perimetru absorbtie impact frontal
Discuri frana fata ventilate
Tetiere fata active
Tetiere reglabile (fata, spate)
Centuri siguranta fata, dublu pretensionate
Centuri siguranta reglabile in inaltime
A treia centura spate cu fixare in 3 puncte
Sistem fixare pt. 2 scaune copii (ISOFIX)
CONFORT
Climatronic
CD player + Radio (AM, FM)
Computer de bord
Geamuri actionate electric (fata, spate)
Inchidere centralizata
Cotiera fata si la bancheta spate
Blocare usi spate pentru siguranta copiilor
Blocare usi & geamuri - comanda interior
Oglinzi laterale actionate/ incalzite electric
Oglinzi laterale cu semnalizatoare
Scaun sofer cu reglaj pe inaltime
Indicator temperatura exterioara
Reglaj al pozitiei farurilor pe inaltime
Imobilizator codat in cheie
Coloana volan reglabila pe inaltime
Servodirectie
Controlul vitezei de croaziera
Oglinzi iluminate la parasolare
Lampi de citit
Antena incorporata in luneta
Luneta cu degivrare
Suport pahare fata/spate
Iluminare portbagaj
Suporti fixare bagaje (interior)
Jante de aliaj

Adrian_Solenza
Si daca esti persoana fizica ce faci?

Oferta www.bdt.ro Mondeo la 12.999 Euro
Sau de ce nu, Nissan Primera 12.990 Euro Ambele masini CIP!
Pentru un buzunar un pic mai redus: Almera 11.900 DDP cu optiuni incluse... Modele de fata vin cu majoritatea optiunilor, mai putin jantele de aliaj!
GeorgeB
preturi CIP , faci leasing , in leasing taxele vamale se platesc la valoarea reziduala a masinii adica 30% din 20% adica 6% .

cum se calculeaza ? simplu :

downloadati scula asta facuta de je wink.gif

HINT: rename .pdf to .rar
extract
compute wink.gif
My Berlina
Chevrolet Kalos
Ford Fiesta
Merita vazute.
St
Seat Ibiza All Inclusive
Oferta valabila pentru motorizarile 1,2L/64CP, 1,4L/75CP, 1,9SDI/64CP si 1.4 TDI / 70 CP

Dotari incluse in pret - pachetul All Inclusive:
- caroserie in 5 usi
- aer conditionat semiautomat
- airbag sofer si pasager
- geamuri electrice fata
- radio CD cu MP3
- proiectoare ceata
- inchidere centralizata cu telecomanda

Seat Leon Spirit(nu generatia noua)
Oferta valabila pentru motorizarile 1.6 l/105 CP si 1.9 TDI/100 CP, incepand de la 11.500 �

Dotari incluse in pret:
- inchidere centralizata cu telecomanda
- Radio CD si 6 difuzoare
- ABS
- airbag frontal si lateral pentru sofer si pasager
- computer de bord
- proiectoare ceata
- geamuri fata electrice
- climatronic
- scaun sofer si pasager reglabile manual pe inaltime
- jante aliaj



Seat Alhambra Family
Oferta valabila pentru motorizarea 1.9 TDI / 115 CP

GRATUIT pachetul Family:
- 7 locuri
- climatronic
- ESP
- airbag dublu frontal si lateral
- geamuri electrice fata
- senzor parcare
- computer de bord
- tempomat
laur
La toate modelele Mazda dobinda la leasing este zero pina la sfirsitul lui februarie.
Adrian_Solenza
Oferta Peugeot.... 407 - 2000euro reducere DDP
307 - 1500euro reducere DDP
wolfyman
cine stie de oferta de la opel clasic! am auzit ceva la tv dar nu bine! parca 11000 euro! cred ca era benzinara! Varianta pe motorina stie cineva cat e?
Alex2k4
Echiparea standard include (selecție): aer condiționat, ABS, airbag-uri frontale șofer și pasager, închidere centralizată, geamuri electrice față, oglinzi electrice, servodirecție, scaun șofer reglabil în înălțime, volan reglabil în înălțime.
Modelul promoțional este disponibil la distribuitorii Opel în perioada 1 ianuarie - 31 martie, 2006. Preț cu toate taxele incluse de la 11,080 Euro.
Asta cu motorul 1.4 16V de 90 de cai. Daca vrei 1.7CDTI 16V 80CP o sa fie cam cu 2000 mai mult....deci un 13100 Euro
Adrian_Solenza
Reducere Ford Focus la BDT! Cam asa: Focus Sedan Trend 1.6 benzina, 100HP cu aer, servo, geamuri, partial piele- volan, schimbator, frana de mana, proiectoare, jante 9 spite, vopsea met, cdplayer cu 6 boxe si comenzi pe volan - 12.720 CIP!
Cu livrare imediata - 2 saptamani! Am fost eu acolo inainte sa imi iau Skoda! NU am vrut Ford ca are tamburi pe spate sad.gif
eminescu0
Chevrolet Aveo Sedan - 6 206 euro CIP, pret promotional de lansare, pana la 15 aprilie. Nu am gasit din pacate mai multe amanunte despre oferta: motorizare, dotari standard...
mariuscomx
Fabia Junior :
55 CP 6.998 CIP
pret destul de bun
dar e cheala blush.gif
http://www.skoda.ro/preis.php?B_ID=138
maddan
Kia Rio, ocupanta locului 2 in concursul "Masina anului in Romania" si cistigatoarea titlului "Autobest 2006", in plus fata de reducerea de 543 € (contravaloarea aerului conditionat) beneficieaza si de o repozitionare a pretului de -2%. Astfel, Rio 5 usi 1.4L 95 CP CLASSIC dotata cu aer conditionat, servodirectie, airbag sofer si pasager, geamuri electrice si oglinzi exterioare electrice si incalzite costa acum doar 8393 € CIP.

TAZ_TASMANIA
Citroen C4 Urban Jungle:

http://www.citroen.ro/model.php/promotionC4UJ.php
Adrian_Solenza
C4 Urban Jungle e identic la pret si dotari cu C4 Motion, varianta mea, numai ca are 3 ani garantie!
prody
Fiat Punto Classico are 1200 euro reducere.
Am citit in Auto Show ca si Megane Authentique are o oferta beton in perioada asta.
AlexC
Despre reducerile le Renault se discuta cred si pe alte 10-15 topicuri. Un barometru bun este www.serus.ro, ei listeaza acolo clar toate reducerile.

Mercedes clasa C si E au reduceri de 2500 CIP :-)
CGB
reducere la clio III cu 463 euro. reducerea se aplica la pretul final (DDP) si este valabila de zilele astea.

reducere la peugeot 206 cu 1200 euro din pretul DDP.
dadu
laguna dynamique 1,9 dci 120 cp, reducere 3000 Euro DDP.
preturi promotionale incepand de la 12.883 Euro DDU.
andreicri
am vazut ca este o promotie interesanta la Clio 3 cu un pachet generos(mp3,clima automata etc)Ce stiti?
paulica
Mai fratilor acu ma uitam la TV si din zbor auzii ceva de Albea la 7522 euroi. Stiti ceva? Chiar si CIP e super oferta, da' parca era DDP.
GoGu
Vezi sa nu fie reclama aia cu preturi care nu includ prima de casare (30 bulions = ~1000 euro).
gdm
De pe http://www.fiat.com.ro/configurator_pas1.php?model=17
Pret DDP 8367 EURO
Din astia scazi 30 de milioane prima de casare. Da fix 7522 Euro DDP.
Dar mai sunt inca locuri la programul rabla?
gdm
Parca am vazut si la Cielo o reclama cu pretul socotit cu prima de casare. Domnii de la marketing se pricep sa vanda cioara de pe gard. wink.gif
sqryn
http://www.samaservice.ro/anvelope/mainpag...tion/id_4/.html

nu e chiar oferta de masini, e de anvelope. Poate e utila si va incaltati de iarna.
La o anvelopa cumparata a doua o primiti gratis
Vlad Georgescu
Cine comanda Logan versiunea berlina in perioada 19-23 Octombrie 2006 primeste 3 ani garantie gratuit. Am primit acum mail de la Dacia.
AND
"DIESEL LA PRET DE BENZINA!
ECONOMIE DE 1775 EUR - cu toate taxele - PENTRU TOATA GAMA dCi MEGANE SEDAN!"

In limita stocurilor disponibile. Parerea mea este ca merita pentru cei ce vor o compacta diesel la un pret cat mai mic. (Pack 1.5 dci la pret de Pack 1.4 16v).
ssilviu
O reducere asemanatoare era pana acum la toata gama Megane Sedan? Acum nu mai este decat la motorizarile diesel? Sau un plus fata de vechea reducere mai este si asta? Si in total o reducere de ~3500 de euro pentru motorizarile diesel?
maddan
Mai precis, ai asa:

Megane II Pack Authentique 1.4 100CP - 10.042/12.069 (CIP/DDP)
Megane II Pack Authentique 1.6 110CP - 11.085/13.323
Megane II Confort Expression 1.6 110CP - 11.544/13.874

Megane II Pack Authentique 1.5 dci - 11.341/13630
Megane II Confort Expression 1.5 dci 80CP - 11.805/14.188

Mentionez ca reducerea la benzinare este de 1562E DDP, iar la diesel de 1775E DDP.
Deci motorizarea diesel de 1.5 se bate cu motorizarea benzina de 1.6 110CP, nu cu cea de 1.4 100CP!


De remarcat si pretul echiparii Lux Privilege 2.0 135CP, de numai 13.200 CIP/ 16.336 DDP, of, of, mai mai! (adica de ce n-am eu bani acum!)

As fi pus si linkul catre dealer, sa vedeti intreaga lista, dar mie mi se taie linkurile sa nu care cumva sa fac reclama, hop si-asa... :|
maddan
Dupa cate ati vazut la teve, este mare promotie la Rino, zic ei ca vii cu banii si pleci cu masina.
In plus, sunt reduceri de:
541E la Clio III
1300E la Clio Symbol
1322E la Megane Bicorp
2200E la Megane II.2
1300E la Megane Estate
1200E la Noul Scenic/Grand Scenic
1600E la Laguna, cu mentiunea celor 3050E reducere la modelul Confort Dynamique 1.9 16V 120Cp!!!

In fine, toate reducerile se pot vedea la serus.ro/oferta.htm, daca nu e considerata reclama, n-am nicio legatura cu ei.
Bon, toate ca toate, insa m-am infiintat la Cobalcescu sa comand un Lux Privilege 1.5dci 100Cp, si evident ca nu aveau pe stoc (stocul Renault in Romania, evident). Exista o singura masina pe stoc, si aia promisa de trei ori. Si asta pana sa vreau eu optionalele pe ea...
Asa ca din toata promotia Renault dati crezare doar la jumatate, si anume la pret.

Masina comandata de mine va veni de-abia in februarie, prilej cu care voi scoate si ceva sute de euro pentru inmatriculare Euro 3... sad.gif

Asadar beware: este promotie la Renault, discounturi masive (motoarele Euro 3...), dar stocurile sunt mici si negre. Daca aveti bafta de a nimeri ce e pe stoc...
Ake
VA ROG NU COMENTATI AICI OFERTELE.

Daca aveti nelamuriri despre oferte, puteti pune intrebari. Pentru comentarii despre preturi puteti folosi celelalte sectiuni.
zodrac
Oferta Dacia

In ianuarie 2007, Dacia vă oferă taxa specială pentru prima înmatriculare în România.

Pentru orice model Logan berlină comandat în perioada 8 ianuarie - 31 ianuarie 2007, Dacia îți oferă gratuit taxa specială pentru prima înmatriculare în Romania.

Oferta este valabilă pentru berlinele Logan fabricate în 2006, în baza unei liste de vehicule selecționate*.

Taxele speciale se calculează ținându-se cont de norma de poluare a autoturismului (euro 4, euro 3), capacitatea cilindrică, precum și vechimea acestuia.

Reducerile corespunzatoare acestei taxe sunt următoarele:

532 de euro pentru Logan berlină 1.4 MPI Euro 3!
611 de euro pentru Logan berlină 1.6 MPI și 1.6 16V Euro 3!
559 de euro pentru Logan berlină 1.5 dCi Euro 3!
160 de euro pentru Logan berlină 1.4 MPI Euro 4!
183 de euro pentru Logan berlină 1.6 MPI și 1.6 16V Euro 4!
168 de euro pentru Logan berlină 1.5 dCi Euro 4!
andreicri
Am vazut ca au introdus pe Laguna o serie speciala cu motorul de 2000 diesel si 150 cai foarte bine echipata si la pret de nimica.stiti ceva?
gdm
Ce inseamna la tine pret de nimik?
andreicri
adica full options la 21ooo,in conditiile in care concurenta nu ofera la banii astia nici macar jumate din dotari.Pentru dotarea standard pare un pret extrem de mic,de nimica comparat cu ceea ce ofera concurenta.
R19/16v
LUX 2.0 dCi 150 CP Euro 4 Pret cu toate taxele incluse 23.100 Euro
Initiale 2.0 dCi 150 CP Euro4 Pret cu toate taxele incluse 24.801 Euro
andreicri
Din care se scad 2513 discount-ul.
cri123
Pretul pentru 2.0dci Luxe e intr-adevar unul super. Pacat ca nu are masina succes la noi sad.gif
St
Am o cunostinta care vrea sa isi i ao Laguna, noua, probabil 2.0dCi
Insa are o mic aprobleme.
O poate lua acum cu un avans mai mic si cu rate pe mai multi ani, sau inainte sa apara LagunaIII, cu un avans mai mare si rate pe mai putini ani.
Intrebare: Credeti ca discount-urile vor fi mai mari ca acum in preajma lansarii L3, sau imediat dupa?
AlexC
Dupa lansarea Laguna III nu va mai fi nici o reducere, nu va mai fi nici o Laguna II.

Eu zic ca motorul ala cu dotarile alea la 21000 DDP e pomana curata, uitati-va in alte curti sa vedeti preturi comparabile... Cu 21000 abia iti iei Golf V 2.0 TDI in 2 usi, ce sa mai vorbim de toate dotarile Lagunei...

Smiley
QUOTE(St @ 25 Jan 2007, 18:12)
Am o cunostinta care vrea sa isi i ao Laguna, noua, probabil 2.0dCi
Insa are o mic aprobleme.
O poate lua acum cu un avans mai  mic si cu rate pe mai multi ani, sau inainte sa apara LagunaIII, cu un avans mai mare si rate pe mai putini ani.
Intrebare: Credeti ca discount-urile vor fi mai mari ca acum in preajma lansarii L3, sau imediat dupa?
*



la masinile de pe stoc, reducerile sunt maxime imediat dupa lansarea urmatorului model, intrucat dealerii vor sa scape repede de modelul vechi.
daca stocul e in afara(adica apare noul model dar dealerul inca mai poate aduce vechiul model) reducerile sunt mai mari la cateva luni dupa lansarea noului model si apoi pretul tinde sa scada lent


PS: recomand avans mai mare si rate pe mai putini ani, chiar daca trebuie sa mai astepte putin.
lungan
Reduceri la Chevrolet. Pana la 24% din pretul cu TVA.
AlexC
E reducere 10% la pretul nou, care adunat la reducerea de taxe vamale si la micsorarea taxei de inmatriculare genereaza o scadere a pretului cu pana la 24%.

Preturile oricum sunt super, un Kalos bine dotat este la acelasi pret cu C1/Aygo/107, care sunt coji de mere pe langa Kalos.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.