Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia1410 din 99-ajutati-i pe Vladut si Ana
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa
mstaniloiu
Salutare, mi-a fost greu sa scriu anuntul asta (in forma asta) - nu e vorba de masina ci de destinatia banilor ...

Masina este una cinstita, ieftin de intretinut la un nivel decent, nu m-a lasat in drum , nu consuma ulei, este o Dacia din 99 (ultimele cu carburator), am 2 copii foarte bolnavi, o problema neurologica, genetica (Janski-Bielschowsky) - nu se pot face multe ... dar am nevoie pe moment de niste fonduri. Nu intru in detalii, sunt triste, foarte triste ...

Detalii despre masina:
Dacia 1410, culoare ALB Boreal (10), GPL omologat, aprindere electronica, bujii BERU AG noi, ulei/filtru schimbat de 2 saptamani,motorul nu consuma/arde ulei.
Nu scoate fum, nu are rugina in planseu/podea, nu are probleme tehnice, esapament inox, functioneaza fara probleme. Am mers cu ea(naveta - in general singur) la serviciu (nu am carat, nu am facut agricultura sau alte activitati de suprasolicitare) - nu a tras la remorca.
ITP valabil(ultima data l-a luat fara alte "probleme") pana in Octombrie 2016, asigurare valabila pana in Noiembrie 2016, curata, nu fumez, sunt proprietar.
La cerere, ofer 2 seturi de roti, de vara si de iarna, au fost echilibrate.
Pret 1990 RON cu tot ce are . Sunt de acord sa gasim o solutie cu actele - nu ma deranjaza sa circulati cu numerele actuale.
Are numere de Bucuresti, se poate vedea pe DN1 spre Ploiesti, dar ajung aproape zilnic in timpul saptamanii si la Baneasa/Bucuresti.

Mai am o Dacia din 1987 - motor bun, functionala, cu GPL, dar mai veche(repatriata in 1995 din Ungaria) - daca va intereseaza si aia - discutam.
.

27 Feb 2016, 08:33:
up
mstaniloiu
valabil

Asigurare Valabila aproape un An (numai aia este 300 RON).

ITP valabil



29 Feb 2016, 13:24:
up
mstaniloiu
uleiul+ filtrul - Texaco Panther 15W40 - a fost schimbat cu 4 saptmani in urma
mstaniloiu
Are temporizator stergatoare parbriz + stergatoare siliconice. Dezaburirea functioneaza fara probleme (si pe fata si pentru luneta) - numai bun pe vremea asta ploioasa
mstaniloiu
Valabil, i-am facut o completare la uleiul din cutia de viteze (cu ulei identic bineinteles,T90 EP2 S) + curatare circuit de racire+ reglaj aprindere.

Am nevoie de bani pentru fetita si baietel, altfel pastram masina.

O primavara frumoasa !
mstaniloiu
valabil, am mai facut o fotografie ... daca nu aveam problema cu copiii , nu o vindeam, nu e perfecta, dar nu m-a lasat niciodata in drum. Adaug o poza cu bordul
mstaniloiu
valabil, cum am spus de la inceput, pret negociabil
the_tavi
Daca tot suntem o comunitate, cred ca un Moderator poate discuta cu initiatorul topicului si eventual face un "Lipicios" cu topicul asta. Sau un altul, unde sa intelegem cum putem pune si noi umarul. Stiu sigur ca sunt oameni inimosi pe aici.
M5665
Buna seara,

puteti pune un numar de cont bancar ptr donatii?

Deasemenea se poate face o tombola - de exemplu 20 de bilete a cate 100RON.

Poze cu dacia din 87 aveti?

Toate cele bune.


mstaniloiu
Buna seara, multumesc tare mult, pe moment (sa zic) ca ma descurc, mai greu este impactul psihologic sa ai copii bolnavi si sa nu ii poti ajuta - le multumesc si colegilor de forum care mi-au trimis mesaje de incurajare si propuneri de donatii ...

Dacia din '99, as vrea sa o dau, mai ales ca e foarte posibil sa plecam cu fetita in strainatate pentru un studiu clinic (nu platim decat transportul si cazarea), iar daca o sa fiu plecat ... e pacat sa stea masina - are itp si asigurare valabile inca vreo 7 luni - si oricum nu voi mai avea timp de ea cel mai probabil...

Dacia din 1987, este destul de ruginita ... nu a mai circulat din 2014, are masca model 1990 (cu primele faruri rectangulare), C.V. de 5 trepte si motor de 1397 cc. Promit sa fac poze sa pun aici, ma gandesc ca cel mai probabil o voi dezmembra , sau vinde de piese cu totul, la un pret modic.
E completa,mai putin demarorul, are si piese noi pe ea (ex. radiatorul), dar are ITP expirat.

Ce sa mai zic cu masinile astea ... pana la urma sunt si ele o pasiune ... (ca sa nu ii zicem patima). Mereu am zis ca voi avea timp "mai tarziu" sa ma ocup si sa fac mai multe pt. masini.
Am tinut la Dacia 13xx, sau Nova sau altele, pentru ca tatal meu a lucrat 45 de ani la UAP.

Multumesc inca o data
mstaniloiu
Salutare, Dacia din 1999 s-a vandut (cu 17 mil., cu asig inca 8 luni si ITP 7).

Multumesc mult, topicul se poate inchide, Dacia 1310 din 1987 o sa o dezmembrez, puteti sa ma cautati pe PM pentru piese.

In Iulie sau AUgust o sa plec la niste tratamente cu copilul cel mic, asa ca a vrea sa o dau de piese pana atunci.

Va multumesc - eventual revin cu un anunt ca dezmembrez Dacia 1987, 5 trepte, visinie.

Numai bine,
DACIOTUL
Aveti PM.


Multa, multa sanatate copiilor! Dumnezeu sa va ajute!
mstaniloiu
Buna ziua,

Multumesc de gazduire anunt - va rog sa il scoateti.

Vladut este inger de aproximativ 10 saptamani, masina alba am vandut-o din 2016, iar Dacia din 1987, o mai las sa "zaca " in fundul curtii - a ruginit destul de rau caroseria ... doar cateva componente poate sunt mai bune. O acopar cu o husa militara.
Ne ocupa foarte mult timp tratamentul Anei si serviciul - ca sa le intretin pe toate.

Multumesc mult - se poate inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.