Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Primarul meu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155
Bicicleta galbena
QUOTE(bion @ 19 Mar 2016, 11:52)
Propun o chestie gen Ce fac edilii? Acu in febra electorala sunt de bula.
*



Topic despre capabilii nostri primari. Mai putin politic, mai mult despre ce fac pentru comunitatea care i-a votat.

In copitala deja a inceput campania, si se prefigureaza un circ teribil: neavand candidati puternici, partidele au inceput sa popularizeze niste figuri necunoscute, rezultatul fiind un haloimas galagios.

Asa, la prima vedere:
PMP apare la 5 cu unul Nita, caruia nu i-au dat alt nume (asa apare pe bannerele plasate in sector).
Un oarecare Cristi (Cristiiii!!!) e chemat in alt sector (3, parca). Are corturi prin oras si niste tineri iti solicita "decat o semnatura".
Ontanu in 2 inca nu pare sa aiba contracandidat, si probabil locuitorii vor prezerva jegul din sector votandu-l inca o data.
In 1 pare sa fie in poleposition Nazare de la PDL. Pardon, PNL. Fost ministru al transporturilor, vreun an.

La primaria mare se vrea primareasa intaia mama a tarii, cea mai nascatoare moldoveanca poetesa si cea mai tzatza dintre jurnalizdele milfe, Gabriela Vranceanu Firea Pandele. I se opun Nicusor Dan, Ludovic "Sica" Orban, fost si el la transporturi.

Usw.





luck33ro
Se pare ca PNL o sa-l sustina pe Nicusor Dan. Orban nu are sanse....
Markos
QUOTE(luck33ro @ 19 Mar 2016, 18:59)
Se pare ca PNL o sa-l sustina pe Nicusor Dan. Orban nu are sanse....
*


N-ar fi rău, da-i la nivel de zvonistică, încă.
Victoras2001
Dam drumu la feisbuc acuma. L-am facut pe unu presedinte, il facem si p-asta primar. biggrin.gif
corbex
Base rulz.
Victoras2001
Pe Base il punem presedinte la Chisinau.
Ce se agita aia cu cetatenia lor. Li se pare importanta. radmasa.gif
dizzy
Da, maretul Nicu Shordan, puiul Udrei, perfect. Asta o sa o opreasca toate lucrarile pe motiv ca "Salvati Bucurestiul" pana dai sp.
Garett
QUOTE(Victoras2001 @ 19 Mar 2016, 23:49)
Pe Base il punem presedinte la Chisinau.
Ce se agita aia cu cetatenia lor. Li se pare importanta.  radmasa.gif
*


Pai este importanta! Vine la pachet cu imunitatea! wink.gif
Nici macar presedentia, vreo functie cat de mica, numai sa aiba munitate, ca dincoace de Prut se cam strange latul, mai o Bica, mai un Puiu Popoviciu, cine stie cine mai incepe sa cante si despre ce... rolleyes.gif

On-topic: la cum arata "oferta" de catindati din urbe, daca se ramane la alegerea dintr-un singur tur avem mari sanse sa ramanem pe cap cu "cap de minge" si al sau "Nou Galati"! mad.gif
Nou in sensul de noi gropi pe strazi, noi maidanezi, noul transport in comun cu autobuze SH s.a.m.d
Ultima gaselnita: program de semaforizare "inteligenta" cu semafoare din 100 in 100 de metri!
Efectuat de UTI, desigur! Si evide cu dublarea celor existente, deh, alti bani alta distractie!
La cum au plantat astia semafoarele o sa fie superfun de condus prin centru!
Daca mai inchide si Faleza la vara, alt hobby preferat a lui "cap de minge", elicopterul o sa devina o alternativa mai viabila decat condusul!

QUOTE(dizzy @ 20 Mar 2016, 08:49)
Da, maretul Nicu Shordan, puiul Udrei, perfect. Asta o sa o opreasca toate lucrarile pe motiv ca "Salvati Bucurestiul" pana dai sp.
*


Asta nu-i cap sec ala care vroia inapoi maghernitele de pe Buzesti?
O sa fie interesant daca iese primar!
luck33ro
QUOTE(dizzy @ 20 Mar 2016, 08:49)
Da, maretul Nicu Shordan, puiul Udrei, perfect. Asta o sa o opreasca toate lucrarile pe motiv ca "Salvati Bucurestiul" pana dai sp.
*


TI-e frica sa nu ramai fara hautostrazi suspendate ? laugh.gif
dizzy
ntz, mi-e teama ca raman fara pasaj Piata Sudului, fara pasaj Dna Ghica, inutilitati d'astea.
luck33ro
Le ia la el acasa? blush.gif
Markos
Îl mai aștept mult? mad.gif
gabize
Ți-ai luat garaj? huh.gif
ady77
QUOTE(dizzy @ 20 Mar 2016, 07:49)
Da, maretul Nicu Shordan, puiul Udrei, perfect. Asta o sa o opreasca toate lucrarile pe motiv ca "Salvati Bucurestiul" pana dai sp.
*


Când e de partea cealaltă a pwlii se schimba omu'
aphophis
QUOTE(dizzy @ 20 Mar 2016, 07:49)
Da, maretul Nicu Shordan, puiul Udrei, perfect. Asta o sa o opreasca toate lucrarile pe motiv ca "Salvati Bucurestiul" pana dai sp.
*


pai spune-ne tu atunci , cine ar trebui votat. Nascatoare nationala, mahalagoaica de firea? wink.gif
Victoras2001
Cu Nicusor asta imi aduceti aminte de Radu Opaina. Cat a criticat el sistemul, cat a criticat Radetul. Cand l-au pus sef la Radet am plans 3 zile. Am zis ca l-am apucat pe Dumnezeu de picioare. Am zis ca face ordine, ca o sa platim corect. Ce vorbesti frate? Dupa cateva luni a plecat cu coada intre picioare spunand ca nu se poate face nimic. Acum iar e leu din opozitie. Face bani din cursuri de admini de bloc.
b76bgaarh
QUOTE(aphophis @ 21 Mar 2016, 08:52)
pai spune-ne tu atunci , cine ar trebui votat. Nascatoare nationala, mahalagoaica de firea? wink.gif
*


te plateste daca prestezi pt primarul bucurestiului?
bion
QUOTE(gabize @ 20 Mar 2016, 20:30)
Ți-ai luat garaj? huh.gif
*


bash.gif Casa bre ,casa ca acus se marita fata si el unde sta.
luck33ro
QUOTE(Victoras2001 @ 21 Mar 2016, 10:05)
Cu Nicusor asta imi aduceti aminte de Radu Opaina. Cat a criticat el sistemul, cat a criticat Radetul. Cand l-au pus sef la Radet am plans 3 zile. Am zis ca l-am apucat pe Dumnezeu de picioare. Am zis ca face ordine, ca o sa platim corect. Ce vorbesti frate? Dupa cateva luni a plecat cu coada intre picioare spunand ca nu se poate face nimic. Acum iar e leu din opozitie. Face bani din cursuri de admini de bloc.
*


Prefer sa plece si sa recunoasca daca nu e in stare, decat sa stea sa fure si sa na abureasca ca face autostrazi suspendate dry.gif
dizzy
QUOTE(aphophis @ 21 Mar 2016, 09:52)
pai spune-ne tu atunci , cine ar trebui votat. Nascatoare nationala, mahalagoaica de firea? wink.gif
*



Tu te duci la tine la Roman, Iasi, de unde oi fi tu, si votezi cu cine vrei, caci nu ai nici macar bunul simt sa ne scrii pe unde esti.
Daca revenim la candidatii din Bucuresti, ii atrageam atentia colegului de naroziile Nicusordan-ului, catindatul fara pata cu buget suspect de mare de campanie.
Daca tu vrei sa votezi cu el, treaba ta; nu prea am inteles care e treaba cu firea, firea cui?
aphophis
QUOTE(dizzy @ 21 Mar 2016, 12:24)
Tu te duci la tine la Roman, Iasi, de unde oi fi tu, si votezi cu cine vrei, caci nu ai nici macar bunul simt sa ne scrii pe unde esti.
*


icon_mrgreen.gif vezi sa nu-ti plesneasca o vena. Deci matale cu cine votezi:? icon_mrgreen.gif
dizzy
Cu cine vreau eu votez.
Orcum nu cu candidatul alora de te platesc pe tine. Sper ca te platesc caci altfel mai si prestezi ca narodul.
aphophis
ti-e jena sa zici ca votezi cu fatatoare nationala? happy.gif
luck33ro
QUOTE(dizzy @ 21 Mar 2016, 13:24)

nu prea am inteles care e treaba cu firea, firea cui?
*



Firea ta - recte Gabitza Firea e o tiganca provenita din Latrine care ar vrea sa "gospodareasca" si ea putin din banetul miticilor happy.gif
dizzy
cine mah? A mea?
Daca nu votez cu nicushordanul, inseamna automat ca votez cu Firea?
Mai rasfirati baieti, mai rasfirati...
aphophis
QUOTE(dizzy @ 21 Mar 2016, 12:40)
cine mah? A mea?
Daca nu votez cu nicushordanul, inseamna automat ca votez cu Firea?
Mai rasfirati baieti, mai rasfirati...
*


pai ilumineaza-ne .. cu cine votezi matalutza. Sau matalutza esti impartial ca aia de la latrine ph34r.gif
dizzy
pe tine cu ce te impacteaza la tine la ROman cu cine votez eu?
Sa te lamuresc? Pe tine? Neah, imposibil, tu esti nascut fara dubii.
Eu votez cu Udrea.
Markos
Moaaaa, io pot vota o frantuzoaica la sector cool.gif
b76bgaarh
nici mwe nicusor dan nu poti sa zici, ca se vorbeste pe la colturi ca ii place.
dizzy
Boierul grec, tot boier, sta-n capitala capitalei.

Io nu poxa o votez din motive obiective. Dar nu mi se pare cu nimic mai rea ca Nazare gen
aphophis
QUOTE(dizzy @ 21 Mar 2016, 12:55)
pe tine cu ce te impacteaza la tine la ROman cu cine votez eu?
Sa te lamuresc? Pe tine? Neah, imposibil, tu esti nascut fara dubii.
Eu votez cu Udrea.
*


inca odata. Ti-e rusine sa spui cu cine votezi?
ady77
QUOTE(aphophis @ 21 Mar 2016, 12:34)
ti-e jena sa zici ca votezi cu fatatoare nationala? happy.gif
*


Amice, esti idiot!

I-ai gasit buba suprema? Faptul ca e mama? Ca a nascut? Ca tata a trei copii, mi se pare mojicia suprema sa vorbesti astfel despre o femeie, sa o faci fatatoare.

Tu ai fost fatat?

Are Firea asta atatea defecte, te-ai gasit sa te iei (poate) de singura ei calitate.
b76bgaarh
QUOTE(ady77 @ 21 Mar 2016, 13:12)
Amice, esti idiot!

aveai vreun dubiu?
sorin1983
si iar se deraiaza ca pe orice topic politic...
aphophis
QUOTE(ady77 @ 21 Mar 2016, 13:12)
Amice, esti idiot!

I-ai gasit buba suprema? Faptul ca e mama? Ca a nascut? Ca tata a trei copii, mi se pare mojicia suprema sa vorbesti astfel despre o femeie, sa o faci fatatoare.

Tu ai fost fatat?

Are Firea asta atatea defecte, te-ai gasit sa te iei (poate) de singura ei calitate.
*


amice esti la fel ca mine. Ba si mai si. Ai idee de ce i se zice tzoapei asteia fatatoare nationala? Si nu eu i-am zis ci media pe buna dreptate..
ady77
Nici nu mă interesează, indiferent de motiv, indiferent cine a fost primul care a făcut-o.
M.C.
lurk0000.gif lurk0000.gif
aphophis
QUOTE(ady77 @ 21 Mar 2016, 13:28)
Nici nu mă interesează, indiferent de motiv, indiferent cine a fost primul care a făcut-o.
*


serios? ce parere ai despre declaratia fatatoarei nationale de mai jos?
wink.gif

QUOTE
.)", «Eu vă spun sincer că am prieteni de familie care nu au putut avea în mod natural, biologic, copii din motive de sănătate și au înfiat (...) pentru că un părinte este mult mai atent, mult mai sensibil la viața celor din jur, pentru că se gândește la proprii copii. Un om, din punctul meu de vedere, este mult mai bun la suflet atunci când crește un copil de la primele zile până la maturitate. Sunt niște etape ale vieții pe care un om fără copii, un om care trăiește într-o casă rece, fără să se audă gânguritul bebelușilor, primii pași, primele note de la școală, nu are cum să le simtă. Și îți marchează psihologic întreaga existență acest fapt.", (...) "poți să înfiezi un copil, dacă vrei să ai o familie completă din toate punctele de vedere" (…), "În toate statele civilizate, cei care doresc să ajungă președinți provind din familii complete, sunt căsătoriți, au copii, au nepoți, au trecut prin toate etapele vieții. Toate familiile din România nu au aceste aspirații să ne conducă pe noi toți ceilalți, românii, laolaltă". Totodată, la întrebarea unui jurnalist prezent la conferința de presa - «Deci asta ar fi un defect pentru un viitor președinte?», doamna senator a răspuns: «Categoric»,
dizzy
Si tu cu cine votezi la Bucuresti ?
ady77
Asa si? ce anume din ce mi-ai citat tu acolo, duce la concluzia ca e fatatoare?
Han Solo
bine, daca nu ne place fatatoare, jigodie populista mere?
ady77
Merge!
aphophis
QUOTE(ady77 @ 21 Mar 2016, 13:54)
Asa si? ce anume din ce mi-ai citat tu acolo, duce la concluzia ca e fatatoare?
*


ce demagog esti. Deci nu vezi nimic in neregula in ce a debitat vaca ?
dizzy
QUOTE(Han Solo @ 21 Mar 2016, 14:55)
bine, daca nu ne place fatatoare, jigodie populista mere?
*



Ca focu' smile.gif
Markos
Nu va pierdeti cu Firea.. sad.gif
ady77
Singura problema e daca Iohannis si-a dorit sau nu copii. Daca nu si-a dorit, nu cred ca e l-a afectat declaratia prostancei, dar daca si-a dorit copii, a facut eforturi si nu s-a putut mi se pare o declaratie de o mojicie rara.
Dar de aici la a face o femeie fatatoare e o diferenta mare. Fa-o proasta, idioata, dar ti-am spus, mie mi se pare ca v-ati luat de singura ei calitate.
De altfel, legat de personaj, acum vreo 10 ani se zvonea prin Bacau ca ar exista o caseta cu prestatiile "doamnei", cica inainte de antena 1/3 a fost un fel de Monica Gabor Columbeanu.
bion
Aia a lui Markos e fatatoare multinationala daca e sa alegem pe baza de septel biggrin.gif
Cum s-a deschis sezonul au navalita postacii ca mustele la ...miere.Iaca asa a fost mai usor sa-i inventariem care mai e nu mai e si cu radmasa.gif cine
DragosP
QUOTE(dizzy @ 21 Mar 2016, 12:40)
Mai rasfirati baieti, mai rasfirati...
*


Ehe, pentru asta, da' pe alt topic, nen'tu Frățzică mi-o ars 3 zile de suspend...
Ce vremuri.. rolleyes.gif
ady77
Incitare la flame?
aphophis
QUOTE(ady77 @ 21 Mar 2016, 14:06)
Singura problema e daca Iohannis si-a dorit sau nu copii. Daca nu si-a dorit, nu cred ca e l-a afectat declaratia prostancei, dar daca si-a dorit copii, a facut eforturi si nu s-a putut mi se pare o declaratie de o mojicie rara.
Dar de aici la a face o femeie fatatoare e o diferenta mare. Fa-o proasta, idioata, dar ti-am spus, mie mi se pare ca v-ati luat de singura ei calitate.
De altfel, legat de personaj, acum vreo 10 ani se zvonea prin Bacau ca ar exista o caseta cu prestatiile "doamnei", cica inainte de antena 1/3 a fost un fel de Monica Gabor Columbeanu.
*


adica daca nu si-a dorit johanis copil, e k ce a zis vaca. Ca performanta unui presedinte se masoara in numarul de copii. De aia fiul ei nu a luat bacul? ca stie ea cu ce se mananca meseria de parinte, nu? wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.