Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Camera video - marsarier
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
Lutyk
Intentionez sa cumpar un Stepway. Cei de la meridian au spus ca imi pot monta in loc de clasicii senzori de parcare o camera video conectata la sistemul Media Nav si care ar veni montata fix in gaura siglei Dacia. Si-a mai montat cineva asa ceva. As vrea impresii despre utilizare si sa vad o poza.
Multumesc
sandy461229
Eu am asa ceva pe Logan. Camera e conectata permanent (nu numai pe marsh-arriere) cu monitor de 7 inch pe oglinda retrovizoare. Impresii:
- Foarte buna seara, noaptea sau pe ceata. Se vede mult mai bine decat in oglinda clasica
- Excelenta iarna...poti circula in siguranta cu luneta aburita sau acoperita de zapada (camera e montata pe bara de protectie spate)
- Mai putin eficienta ziua pe soare sau lumina puternica...dar din fericire monitorul functioneaza si ca oglinda...sau se poate adapta un parasolar pe monitor

Tot sistemul l-am cumparat de pe eBay...a costat cam 40 $ cu transport cu tot (made in China)
torquemada
Pentru X52 camera se montează prin găurirea tablei în mijlocul siglei de pe portbagaj. Din montaj camera e activă doar pe marșarier.



cosstti
Intentionez sa achizitionez o camera pentru marsarier montata in suportul de numar.
Camera este C126 Night Vision, are IP67 si infrarosu pentru vedere pe timp de noapte.
Ce parere aveti?
Cateva sfaturi mi-ar fi de folos, pentruca s-ar putea sa nu fac alegerea cea mai potrivita.
Multumesc.
Vesel Alin
La Stepway 0.9 septembrie 2016 stie cineva daca are deja precablarea ptr camera de mets inapoi?
torquemada
Nu, nu există.
Hirigeorge
Bună SEARA! Am și eu nevoie de nr de tel al lui tourqemada... Nu pot da pm încă. Va mulțumesc!
HoriaBGT
imi poate spune cineva care fir e cel de la becul de marsarier? mi-am instalat o camera si vreau sa leg firul. e sandero 2016. merci

cel galben deschis e
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.