Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia buy-back
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
bogdan_t
sal.

am un laureate 1.4 mpi... ideea e ca as vrea sa-l schimb peste vreo 2-3 ani tot cu un logan da cu o motorizare mai tare... un 1.5 dci de vreo 80 cp sau un 1.6 mpi > 100 cp.

am auzit de la cineva ca s-ar putea schimba la dacia cu diferenta da nu am gasit nimic oficial.... stie cineva ceva despre asta?

multumesc!
DArtagnan
QUOTE(bogdan_t @ 20 Nov 2005, 21:56)
sal.

am un laureate 1.4 mpi... ideea e ca as vrea sa-l schimb peste vreo 2-3 ani tot cu un logan da cu o motorizare mai tare... un 1.5 dci de vreo 80 cp sau un 1.6 mpi > 100 cp.

am auzit de la cineva ca s-ar putea schimba la dacia cu diferenta da nu am gasit nimic oficial.... stie cineva ceva despre asta?

multumesc!
*




si eu vreau sa stiu, acum am un ambition 1.6, insa tare ma atrage o masina mai normala :-)
geti
se poate dar nu stiu cat renteaza.La cat iti da pe ea mai degranba o vinzi pe piata singur daca tot nu te grabesti.SI de ce spui ca vrei o masina mai normala in defavoarea Loganului Ambition?
AL
cautati pe site-urile dealerilor!

http://www.adras.ro/prezentare_VO.php
tarzy
parca si meridianul avea un astfel de sistem

acum vre-o 2 ani am dat eu o geana pe site-ul lor, dar .... tare neconvenabil
bendix
Eu sunt multumit de Ambiance-ul meu, dar l-as schimba pentru noul Logan Break. Sunt curios cat ar fi diferenta.
DArtagnan
QUOTE(geti @ 20 Nov 2005, 22:43)
se poate dar nu stiu cat renteaza.La cat iti da pe ea mai degranba o vinzi pe piata singur daca tot nu te grabesti.SI de ce spui ca vrei  o masina mai normala in defavoarea Loganului Ambition?
*




o skoda octavia mi-ar place mai mult...nu zic , ca Loganul meu 1.6 este naspa insa la finisaje lasa de dorit
geti
QUOTE(DArtagnan @ 21 Nov 2005, 10:19)
o skoda octavia mi-ar place mai mult...nu zic , ca Loganul meu 1.6 este naspa insa la finisaje lasa de dorit
*


inteleg dar la cati bani costa o Octavia iti mai cumperi un Ambition 16V,daca apare sau dci si astfel ai un masina pe bens si una diesel.Oricum la banii astia cat e un logan merita si meritaaa.Mai ales la ce oferte au. wink.gif 017.gif
Ake
Sistemul buy-back de la noi e departe de ceea ce am vazut ca se practica prin occident. Acolo e folosit pentru fidelizarea clientilor. La noi e un fel de "hai sa gasim niste fraieri".

De exemplu, la cateva luni dupa ce am luat DSN a aparur SLZ. Exasperat de problemele arhicunoscute ale SN (radiator, etc.) am vrut s-o schimb. Adras mi-a oferit dupa "grila" cam 60-70% din pretul masinii noi din care au zis ca mai scad si costurile de reparatie ale subansamblurilor defecte, desi era in garantie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.