Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oferte noi de conectare la Internet in Romania
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Vlad Georgescu
Astral si Romtelecom au anuntat oferte noi de conectare la internet, mult mai rapide decit cele de pina acum si mai ieftine.

ASTRAL
http://stiri.neogen.ro/astral-telecom-lans...-ultra/169002/4

Romtelecom
http://stiri.neogen.ro/adsl-de-la-romtelec...e-luna/169008/4

Am sunat la ASTRAL. Oferta este de 1.5 Mbit/s si va fi disponibila in luna Decembrie. Cei care au deja acces nelimitat prin ASTRAL vor fi upgradati automat la noua oferta tot in Decembrie.

Mi se pare fantastic si sint foarte, foarte entuziasmat. 1.5 Mbit/s permite transferul unui CD de 700 MB intr-o ora si un pic. Weeeee!


Am avut recent niste experiente muzicale online interesante.


Pandora http://www.pandora.com este un radio online personalizabil. Pentru inceput ii spui ce piesa sau ce formatie iti place, si genereaza un post de radio personalizat care difuzeaza piese ASEMANATOARE cu cele care iti plac.

In timpul difuzarii poti face click pe o piesa si sa trimiti feedback - ii spui daca iti place sau nu acea piesa. Daca nu-ti place, o schimba imediat.

In timp, cu putin efort, invata ce muzica iti place si ce nu si difuzeaza numai piese care iti plac. Uneori am fost surprins de cit de bine "ghiceste". Alteori nu a reusit sa ghiceasca.

Totusi facind o medie acum mi se pare aproape inutila colectia de MP3-uri.

Algoritmul e bazat pe o baza de date cu caracteristicile pieselor muzicale. Au angajat muzicieni ca sa clasifice piesele.

Nu necesita un player special. Se incarca de pe site un player Flash.

Stie in general de muzica usoara: rock, pop, heavy metal, rap, etc - nu si de muzica clasica.


Last FM http://www.last.fm este un alt radio online personalizabil.

Necesita download-ul unui plugin.

E bazat pe monitorizarea a ce asculta alti useri ai programului - stie ca cei care prefera formatia X prefera si formatia Y. Iata un exemplu - o pagina care ne spune ce alte formatii prefera sa asculte cei care asculta Alexandru Andries: http://www.last.fm/explore/explore.php?art...=23&submit.y=20

Last FM "ghiceste" mai putin bine ce prefer sa ascult, dar recomandarile sint mai variate.


Se poate vedea si TV online. La http://wwitv.com/portal.htm e o lista cu multe posturi TV din toata lumea. Si chiar functioneaza (pe Astral la 384 kbit/s).


Pentru programatorii pe platforma Microsoft am un link interesant: peste 250 de ore filmate la Microsoft Professional Developers Conference 2005: http://channel9.msdn.com/ShowPost.aspx?PostID=129650


Tot ce e aici in general necesita broadband, nu prea merge cu modem de 56K.
kaspersky
Astralul a fost cumparat de UPC! Aici este si oferta UPC-ului http://www.upcnet.ro/servicii.php
Mr_K
ii misto faza cu pandora. thanks vlad
argon
conexiunea e de 1,5 mb/s.
Downloadul si uploadul e 1,5 impartit la 8 deci cam 180 kb/s


Si nu cred ca va fi 1,5, cunoscand celelalte servicii Astral va fi maxim 1 mb.

Tot retelele de cartier sunt cele mai avantajoasa...cine are in zona binenteles, eu am o astefel de retea si furnizez cu 300 000 lei vechi o conexiune reala intre 1 si 2 mb/s(download peste 130 kb/s)
klaus
Desi off-topic, am observat cu ocazia acestui topic ca aia de la romtelecom au lansat serviciul 931 -on-line
http://infoclienti.romtelecom.ro:8080/931Web/index.jsp
vv
Beton site pandora.com. Am descoperit deja un pattern:
"a subltle use of vocal harmony, mild rythmic syncopation and mixed acoustic and electric instrumentation"
walleye
e praf in ochi bre. am eu un abonament de 512k la upc si desi teoretic as da jos dvd-ul in mai putin de doua zile la 50% din capacitate in medie (o presupunere rezonabila), in realitate imi ia vreo 3. mai am 7 indivizi pe fir dintre care 2 tragatori, restu firefoxu', mircu', mesengeru' si mailu'. parerea mea e ca in cel mai bun caz poti conta pe 1/3 din capacitatea maxima, pe termen lung (zile, saptamini) si doar daca aceste noi abonamente reflecta un upgrade la legaturile cu providerii lor. chestie de care ma indoiesc. mai degraba cred ca n-au fost in stare sa atraga destui clienti persoana juridica pe citi isi inchipuiau si acu incearca sa foloseasca capacitatea pe care o rezervasera alora la pu.ime.

parerea mea.
Vlad Georgescu
Multumesc klaus pentru URL-ul de informatii Romtelecom!

walleye, nu mi se pare ca viteza careia ii fac reclama e praf in ochi. Eu am Astral de 384 Kbit/s si chiar asa merge - daca download-ez de pe un site care are conexiune buna, chiar imi merge cu 44-45 KBytes/s.

Daca te referi la sharing de fisiere P2P (de exemplu cu DC++) trebuie sa te gindesti ca si cei de la care download-ezi au viteza limitata. Poate ca ei upload-eaza simultan la 5 oameni.. si deci daca si ei sint pe Astral cu abonament de 384 Kbit/s, atunci e normal ca viteza sa fie de aproximativ 45/5=9 KB/s.

argon, eu tin cu retelele de cartier si nu cu Astral-ul. M-am exprimat de mai multe ori aici in sensul asta. Prefer sa incurajez firmele mici pentru ca daca exista mai multe alternative pe piata noi consumatorii avem de cistigat.

Totusi, am un prieten care este intr-o retea de cartier. Teoretic internet-ul e rapid si ieftin, practic serviciile sint sub orice critica. Din cind in cind mai trazneste cite un cablu de retea si se arde hub-ul.. o ramura mare a retelei ramine fara internet.. iar oamenii din ramura aia trebuie sa cumpere hub. Asta n-ar fi o catastrofa daca toti ar plati in mod egal, dar multi dintre ei nu vor sa dea bani pe hub, asa ca dupa multe parlamentari hub-ul ajunge sa fie cumparat de 2-3 oameni care au nevoie mai mare de internet.

In week-end viteza de acces la net e foarte mica pentru ca download-eaza toti in draci. De-abia se tiriie. Si la Astral se simte efectul asta, dar nu foarte mult - internetul ramine in continuare utilizabil.

Sper ca exista si retele de bloc administrate mai bine decit cea in care e prietenul meu.
JORJ
In sfarsit au facut si cei de la Astral modemul gratuit.

Nu stiu cat de repede or sa reactioneze RDS-ul ca sa concureze oferta asta a Astral.
Am vaga senzatie ca RDS nu prea face fata la cate instalari i se cer. Astralul au fost intotdeauna mai in spatele lor cu ceea ce au oferit raportat la costuri.

Oricum, semne bune anul are.
mil
pandora e chinuiala...scuze dar juma' anonimi, muzica anglofona...niciodata nu vei putea asculta piesa favorita cand vrei tu...ba chiar am dubii ca in ziua respectiva...(un hint, daca dati numele artistului poate sa o ascultati mai degraba) parca vad ca intr-un an de zile ne pun la plata, vine reclama pe mail si etc...
in plus nu poti merge decat inainte...nu ai nici o putere...am citit user agreementul si e tare restrictiv...nu ai voie sa nimic, decat sa asculti muzica rumegata de ei.....sa si le tina ei...pe radioul clasic am voie s ainregistrez emisiuni pe caseta...nu scrie nicaieri ca n-am...pe asta nu...daca acesta e viitorul luminos al radiourilor pregatit de mirobolantele corporatii detinatoare de drepturi.

revenind la main topic...asteptati-va la si mai mari reduceri la anul...cand ADSL pe linie telefonica va putea concura real cu Astral si RDS (care nu sunt concurenti reali)...si dupa ce isi intra ADSL in mana o sa apara si pe asta o concurenta crancena...si atunci cu adevarat vor scadea preturile...aici au ajuns sa dea cate 8 Mb in 20 de euros smile.gif
Vlad Georgescu
QUOTE(mil @ 22 Nov 2005, 15:51)
pandora e chinuiala...scuze dar juma' anonimi, muzica anglofona...niciodata nu vei putea asculta piesa favorita cand vrei tu...ba chiar am dubii ca in ziua respectiva...(un hint, daca dati numele artistului poate sa o ascultati mai degraba) parca vad ca intr-un an de zile ne pun la platavine pubul pe mail si etc...
*

Pandora a fost cu plata mult timp. Inainte era cu primele 10 ore gratuite si dupa aia trebuia abonament.

Acum e 100% gratuit, dar intentioneaza sa bage reclame.


QUOTE(mil @ 22 Nov 2005, 15:51)
in plus nu poti merge decat inainte...nu ai nici o putere...am citit user agreementul si e tare restrictiv...nu ai voie sa nimic, decat sa asculti muzica rumegata de ei...daca acesta e viitorul luminos al radiourilor pregatit de mirobolantele corporatii detinatoare de drepturi...sa si le tina ei...etc...
*

Este adevarat ca nu ai nici o putere, dar eu prefer sa-mi gaseasca Pandora piese care imi plac decit sa stau sa le caut eu, si sa pot da inainte-inapoi. Pur si simplu n-am timp de cautat muzica, iar cu Pandora am descoperit multe piese si artisti de care nu stiam si care-mi plac (stiu ca suna ca in reclame - LOL).

Pandora ROCKS!
Marty
Apropos de Romtelecom.... Ne trezim c-o domnisorica pe cap acu' vreo luna. Cica sa ne prezinte oferta. Ascultaram politicosi, schimbaram carti de vizita, ne strinseram mainile, etc.
Intrucit habar n-aveam de Romtelecom, cum se misca ei, a.s.o., sys admin-ul a facut o intrebare pe un forum. Evident, un nene a zis ca el a semnat contractul cu Romtelecom si asteapta sa vina baietii sa-i faca instalarea and stuff.
Astazi, omul a mai dat un mesaj pe forumul respectiv, unde spunea ca exasperat de asteptare (3 saptamini de la semnarea contractului) a pus mina pe telefon si a sunat la Romtelecom. I-a raspuns cineva amabil care la intrebarea "mai veniti sa-mi puneti net?" a raspuns extrem de concis si politicos cu celebra formula "NU!". Bineinteles, omu' a intrebat "DE CE?". Raspunsul a fost pe masura: "Pentru ca nu va aflati in aria de acoperire".
Repet, aceasta discutie s-a purtat la 3 saptamini de la SEMNAREA CONTRACTULUI!
ghc
QUOTE(JORJ @ 22 Nov 2005, 14:22)
In sfarsit au facut si cei de la Astral modemul gratuit.
*


Citat de pe site-ul Astral biggrin.gif
QUOTE
Pentru toate abonamentele OnLine taxa de instalare este de 20 USD.

Modemurile de cablu pot fi inchiriate, taxa de inchiriere fiind de 3,5 USD/luna. Pentru abonamentul Astral OnLine Ultra, modemul este oferit gratuit, in custodie.
mil
acelasi joc l-a facut si francetelecom in franta si 2 ani a domnit...si acum isi roade unghiile ca a renuntat lumea la ei cu totul...da concurenta pe linia telefonica tot :

- internet (2 Mbs)
- telefon (cu minute gratuite)
- TV

totul in 30-40 de euro...altfel numai abonamentul chior la francetelecom era 13 euro fara nici un minutel inclus...o sa ziceti ca asta face si RDS...da...dar pe reteaua lui, pe care nu s epoate baga nimeni..insa reteaua romtelec e publica...si in schimbul unei taxe modice se poate baga oricine...asa ca o sa fie 3-4 firme cu oferte 3 in 1 care mai de care smile.gif

in momentul in care se v-a largi aria de acoperire Romtelec...abia atunci vom avea concurenta...am impresia ca in acest domeniu suntem in urma cu 2 ani fata de francezi care la randu-le sunt in urma fata de alte popoare...care deja dezvolta wi-fi la greu...sa fiu la Romtelec as baga mare astia 2 ani sa prind cat mai multi clienti pe filar...altfel wi-fi b (cel mai rapciugos) tine 11 Mbs iar g 54 Mbs...un hotspot pe bloc si sa te tii sa vezi ce de retele de cartier apar...fara cabluri si investitii.

Vlad, sorry...tu esti ca in bancul cu rabinul, acum ca e gratuit...e bun smile.gif oferta de muzica la pandora mi se pare slaba, am bagat vangelis si se pare ca au un singur album (si ala slab)...Morricone nici nu exista smile.gif
walleye
QUOTE(Vlad Georgescu @ 22 Nov 2005, 13:50)

walleye, nu mi se pare ca viteza careia ii fac reclama e praf in ochi. Eu am Astral de 384 Kbit/s si chiar asa merge - daca download-ez de pe un site care are conexiune buna, chiar imi merge cu 44-45 KBytes/s.

Daca te referi la sharing de fisiere P2P (de exemplu cu DC++) trebuie sa te gindesti ca si cei de la care download-ezi au viteza limitata. Poate ca ei upload-eaza simultan la 5 oameni.. si deci daca si ei sint pe Astral cu abonament de 384 Kbit/s, atunci e normal ca viteza sa fie de aproximativ 45/5=9 KB/s.

*



eu sint de acord ca it merge, dar iti merg tot timpul? nu cred. cred ca daca o sa faci o medie o sa descoperi ca e 1/3 din viteza maxima, in cel mai bun caz.
JORJ
QUOTE(ghc @ 22 Nov 2005, 15:22)
Citat de pe site-ul Astral biggrin.gif


Pentru toate abonamentele OnLine taxa de instalare este de 20 USD.

Modemurile de cablu pot fi inchiriate, taxa de inchiriere fiind de 3,5 USD/luna. Pentru abonamentul Astral OnLine Ultra, modemul este oferit gratuit, in custodie.

*



Am verificat telefonic si pot sa confirm ca reclama care apare pe site-ul Astral: triplay + modem gratuit ... alea alea, este o mica tepusoara (pe care eu am cam luat-o).

Cu alte cuvinte modemul se plateste sau se inchiriaza in continuare, ca si pana acum, dupa cum zicea si ghc, cu exceptia abonamentului maxim.

Asa ca imi cer scuze pentru reclama inutila facuta Astralului, care au o politica de preturi umflate inca de pe vremea de cand Kappa era singurul provider de net prin cablu TV.

Si eram asa aproape sa le cer un contract pt acasa, dar deh .... Asa ca o sa raman consecvent la optiunea de a astepta sa se extinda RDS-ul in zona.
jammers
France telecom a avut mult timp avantajul monopolului. Tocmai au incasat o amenda de 80 de milioane de euro (!!!) pentru ca au incetinit accesul concurentei la degrupare. Eu acasa am conexiune adsl teoretica de 20 de mega (cel mai repede a mers un download de la microsoft cu 1,5 Mb/s, + telefon + televiziune pentru 29,99. Pentru aceeasi chestie, France telecom cere aproape dublu, insa la ei daca ti se strica ceva ai garantia ca se si repara, pe cand la Free (furnizorul meu) poti sa ai netul intrerupt si 2 luni fara sa intervina. D'aia la birou am luat wanadoo (france telecom). Si ramane leader de departe pe piata, in special pentru clientii de la tara. Nu a renuntat lumea deloc la ei...Abonamentul de 13 euro include doua ore de comunicatie locala.





QUOTE(mil @ 22 Nov 2005, 14:24)
acelasi joc l-a facut si francetelecom in franta si 2 ani a domnit...si acum isi roade unghiile ca a renuntat lumea la ei cu totul...da concurenta pe linia telefonica tot :

- internet (2 Mbs)
- telefon (cu minute gratuite)
- TV

totul in 30-40 de euro...altfel numai abonamentul chior la francetelecom era 13 euro fara nici un minutel inclus...o sa ziceti ca asta
*


Vlad Georgescu
QUOTE(walleye @ 22 Nov 2005, 16:39)
eu sint de acord ca it merge, dar iti merg tot timpul? nu cred. cred ca daca o sa faci o medie o sa descoperi ca e 1/3 din viteza maxima, in cel mai bun caz.
*

Mie imi merge aproape tot timpul cu 44-45 KBytes/s. Tocmai am facut testul download-ind un fisier de 150 MB din afara - am verificat din cind in cind viteza, si a mers cu 45 KB/s.

Daca la tine nu merge, ar trebui sa faci scandal la baietii de la suport. O sa spuna ca viteza nu-i garantata, dar daca gasesti pe cineva care are acelasi abonament ca si tine si la el merge mai bine decit la tine, ai toate motivele sa ii presezi pe cei de la UPC (sau cum naiba se numeste).
walleye
QUOTE(Vlad Georgescu @ 22 Nov 2005, 17:49)
Mie imi merge aproape tot timpul cu 44-45 KBytes/s. Tocmai am facut testul download-ind un fisier de 150 MB din afara - am verificat din cind in cind viteza, si a mers cu 45 KB/s.

Daca la tine nu merge, ar trebui sa faci scandal la baietii de la suport. O sa spuna ca viteza nu-i garantata, dar daca gasesti pe cineva care are acelasi abonament ca si tine si la el merge mai bine decit la tine, ai toate motivele sa ii presezi pe cei de la UPC (sau cum naiba se numeste).
*



mai, eu nu vorbesc de un keketz de fisier de 150 de mega. eu zic de un iso de 4.5 giga.
ssilviu
la marimele imense ale celor doua fisiere chiar nu mai conteaza cat de mare e unul fata de celalalt. Eu am astral 384, si chiar imi merge constant cu 44-45. In orice perioada a zilei. Ba, in unele zile, cred ca faceau teste la retea, pentru ca mai bine de 10 minute trageam constant cu 65 de kilo
walleye
QUOTE(ssilviu @ 22 Nov 2005, 19:58)
la marimele imense ale celor doua fisiere chiar nu mai conteaza cat de mare e unul fata de celalalt. Eu am astral 384, si chiar imi merge constant cu 44-45. In orice perioada a zilei. Ba, in unele zile, cred ca faceau teste la retea, pentru ca mai bine de 10 minute trageam constant cu 65 de kilo
*



nu te supara, dar vorbesti prostii. cu 45 de kilo pe secunda constant, fisierul de 150 de mega vine in un pic sub o ora, cel de 4.5 giga in o zi si cinci ore. 30 de decibeli, ca sa zic asa. tu chiar iti inchipui ca vei beneficia timp de o zi si cinci ore de conditii IDEALE pe retea?
iti propun un mic experiment, tie si celorlalti sceptici:

384 kbit/s = 48 kbyte/s. da? tinind cont de overhead-ul diverselor protocoale si de alte chesti cu eficienta non-unitara, rotunjim generos la 40 kbyte/s. ok?

la http://www.liveforspeed.net/?page=downloads gasesti de download-uit demoul de la live for speed pe care il joaca puternic unii forumisti. are fix 132734.45 kilo (129.6) mega. iti sugerez mirror-ul 4players.de, cel putin pentru mine e cel mai rapid, dar tu poti sa-l alegi pe oricare vrei. 132734.45 kilo / 40 kbyte/sec = 3318.36 secunde sau 55 minute si 18 secunde. TEORETIC. acum du-te si da-i download si vezi in cit timp iti vine efectiv.
cosmin_m
Si am tot astral, si si eu sunt multumit de viteza (si voi trece pe abonamentul de 1,5Mbs).
Merge bine, mai ales pe externa, in conditiile in care banda nu este garantata. O latime de banda garantata pe extern de >1Mbs costa undeva intre 700-1000e, asa ca in mod clar nu va merge constant la viteza maxima.
Una peste alta, deocamdata sunt multumit. Singura nemultumire pe care o am la ei este ca au niste probleme pe segmentul meu care generaza o intarziere pe UDP. Recte... am pingul mare pe CS.
O sa va anunt in curand cum merge la 1,5Mbs , ar trebui sa-mi bage din decembrie.
Valentine
Astia 1.5 Mbps sunt si pe extern? ...
cosmin_m
Mi-e greu sa cred. Teoretic e posibil, dar practic mi-e greu sa cred.
Acum au 384, care sunt in mare parte si pe extern (mai putin orele de varf, adica atunci cand vine lumea de la servici si se da pe net).

Oricum, pe mine ma intereseaza mai mult partea de metropolitan sa fie bazata, ca in afara am eu pe unde sa ies.

O sa va anunt ce si cum...
kaspersky
@walleye: ia vezi aici conexiune 512kb/s

URL ftp://ftp.freenet.de/pub/4players/hosted/..._S2_ALPHA_P.zip
Comment
Referer http://www.4players.de/rendersite.php?LAYO...STARTDOWNLOAD=1
Resume Yes
Local File C:\download\LFS_S2_ALPHA_P.zip
File Date 06/24/05 14:22:00
File Size 135920083
Completed 135920083
Total Time 00:36:55
Average Speed 59.92 KB/s
Create Time 11/22/05 23:33:51
Complete Time 11/23/05 00:10:53
mil
jammers, acum abonamentul include 2 ore...? in 2004 primavara cand era sa ma conectez eu...nu includea nimic...trebuia sa fac si temenele suplimentar cunatificate in destui euro (20 pe luna) ca sa am un amarat de 512 kbs peste telefon...

dovada ca istoria se scrie f. repede in comunicatii...ma rog ideea e ca toti prietenii mei care au computer au trecut la alternative si au legat francetelecul in gard.. chiar si tu spui ca ai facut la fel...deci, acolo unde exista concurenta si oamenii sunt dispusi sa incerce...adio francetelec...normal ca pensionarii care nu folosesc netul decat pentru e-mail...francetelecul e bun wink.gif
walleye
QUOTE(kaspersky @ 23 Nov 2005, 00:14)
@walleye: ia vezi aici conexiune 512kb/s

Create Time 11/22/05 23:33:51
Complete Time 11/23/05 00:10:53
*



pai ia incearca tu asa intre 19-22 si mai vorbim.

eu nu ma mai cert cu voi ca n-are rost, dar va spun clar: virfuri care se apropie de viteza teoretica am si eu, 60-65 kbps dimineata intre 1 si 8-9 dar in rest e variabila puternic situatia. cind intra bizonul pe mail dupa ce vine de la lucru si in wekend e jale mare.
vv
QUOTE(mil @ 23 Nov 2005, 01:26)
jammers, acum abonamentul include 2 ore...? in 2004 primavara cand era sa ma conectez eu...nu includea nimic...trebuia sa fac si temenele suplimentar cunatificate in destui euro (20 pe luna) ca sa am un amarat de 512 kbs peste telefon...

dovada ca istoria se scrie f. repede in comunicatii...ma rog ideea e ca toti prietenii mei care au computer au trecut la alternative si au legat francetelecul in gard.. chiar si tu spui ca ai facut la fel...deci, acolo unde exista concurenta si oamenii sunt dispusi sa incerce...adio francetelec...normal ca pensionarii care nu folosesc netul decat pentru e-mail...francetelecul e bun wink.gif
*


mil are dreptate.... http://biz.hotnews.ro/articol_37608-France...siv-clienti.htm
QUOTE(hotnews)
„La Tribune" il citeaza pe Paul Champsaur, presedintele Autoritatii pentru reglementare in domeniul comunicatiilor electronice si al postei (Arcep), care a afirmat ca numarul „transfugilor" ar putea trece de 500.000. Alti operatori estimeaza ca si aceste cifre ar putea fi depasite. In luna septembrie, Arcep a estimat ca France Telecom pierde saptamanal 10.000 de abonati.
bonzai
Noile abonamente ADSL de la RTC par din ce in ce mai interesante. Mai ales ca, din cate am citit, cei care si-au bagat sunt multumiti de viteza si de uptime. Au totusi o bila neagra deoarece ei scad viteza dupa numai 2.5G saptamanal. Asta in teorie, deocamdata aceasta limitare nu este activa, traficul facut de clienti in extern nu este foarte semnificativ.
paulica
Ia sa vezi ca vine FiberLink de la RDS. Cam greu dar vine. Si mai au de trecut exclusiv la ftth prin toata tara. Dar dup-aia sa te tii. Diferenta in Pitesti: 200-250 k/s pe ftth si 50-60 k/s pe cabel link. Asta la download.
thunder
Eu am FiberLink la 2Mbps ... viteza este mai mult decat suficienta, am tras si cu 500kb/s de la un user din Bucuresti. Dar inca sunt probleme de conectare, sunt momente in care se conecteaza dar nu merge nimic.
paulica
Thunder eu zisei ca vine cam greu. Dar vine.
Aaaa si post-336-1110552475.gif :
RCS&RDS baga Telesport in pachetul baza.
zamolxes
Lasati-i incolo de Astral. Mi-au facut numai draci. De cateva zile zboara broadcast-ul la ei in retea ca mustele la rahat. In 2 minute am avut 7.5Mb broadcast pe portul 68. Si asta avand in vedere ca un pachet nu depaseste 100b. Daca stie careva adminul de la ei, spuneti-mi si mie care naiba e, sa ii dau cu un lemn in cap, sa scap si eu de nervi si el de tampenie.

Cum se poate asa ceva???? 200kbps numai din flood-ul lor de rahat?

Stie careva preturile de la Fibernet?
anpop
rds in drumu' taberei stie cineva?! se baga nu se baga ca de astral sunt satul..... sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.