Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fete de portiere pentru Dacia Sport
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Ghirean Marius
Stie cineva unde pot gasi o pereghe de fete pt portiere de Dacia Sport, sau cum le pot confectiona si din ce material.
daciaclub-MATRIX
ca tot veni vorba shtie cineva daca se potrivesc fetele de usi de supernova la berlina???
ADY
Nu se potrivesc cele de SuperNova , dar exista si pentru berlina aproape la fel . Incearca in Vitan
Anonymous
sunt 2.200.000 lei toate 4 fetele de usi din fibra am impresia si se aseamana f tare cu cele de pe srn
daciaclub-MATRIX
merci :wink:
xyronebun
pot sa te anunt ca pentru dacia sport nu se mai gasesc fete de portiera demult..doar sa le faci la comanda. Eu am o saptamana de cand lucrez la ele..ce e drept ..le modific putin mai mult. se pot confectiona din alucobond sau placaj.Si plexicul e bun dar e posibil sa crape de la vibratii. Esenential e sa ai partea metalica de pe portiera originala ce prinde cartonul ala presatca aia nu te prea vad sa o faci. Dupa aia gasesti tu o metoda.
CriSTI68
ma simplu cumper lem de traforaj, dai conturuil fetei vechi, decupezi, prinzi de vechea rama de la geam, imbraci in burete si in vinilin si gata ai fete noi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.