Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: martor STOP
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
boogdan
daca a mai avut cineva problema aceasta, in mers mi se aprinde martorul Stop iar motorul "da in nas" sau merge in suturi in momentul in care martorul este aprins. Sta doar o secunda sau doua aprins apoi masina merge normal. De la ce ar putea fi, bujiile nu le-am schimbat niciodata si am 63000km. La reprezentanta mi-au strans cu patentul un pin de la mufa de pe bobina si a mers doar pana am ajuns acasa apoi aceeasi problema
Fanez
Pai schimba bujiile si vezi daca mai face. Ar putea sa intrerupa si bobina.
sub75
Am aceleasi simptome ca si boogdan, adica atunci cand martorul se aprinde, masina da in nas. Masina este 1.6 8 valve din 2011. Face atat pe gaz cat si pe benzina si am observat ca face dupa ce se incalzeste, dar total aleator. Daca e destul de racoare afara (noaptea de ex) sau la mers intins cu viteza mare, nu se manifesta. Martorul STOP din bord are legatura doar cu sistemul de aprindere la Loganul pe benzina sau poate fi si din alta parte?
YRX
Mai vedeti si senzorul de turatie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.