Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mers in nas - scuturare-
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
ctudose
salutare,
am o slz de 2 ani si 40.000km. sunt supermultumit de ea. totusi de vreo 4-5.000 km am obs o problema suparatoare. cand incerc sa accelerez brusc, fie si cand schimb in treapta inferioara se simte o smucitura (scuturare) si apoi pleaca lin. se intampla exact cand dai mai tarziu si brusc drumul la ambreiaj. nu cred sa fie de la ambreiaj pt ca l-am schimbat (in garantie) acu vreo 12-15.oookm. si merge perfect. chestia se intampla de obicei cand merge in sarcina (panta in special).
ce sa fie oare?
i96nds
Cum stai cu mizeria in rezervor? Nu cumva se infunda deja pompa de benzina (adica filtrul) cu mizerie? E cam greu de verificat.... Bujiile banuiesc ca le-ai schimbat deja la 30.000.
ctudose
bujii schimbate, curatat injectoare, benzina OMV
Marty
Tocmai ai zis ce nu trebuia, schimba benzina! Mai citeste si tu pe forum sa vezi ce-au patit altii cu OMV. Baga si tu Petrom, MOL, LukOil. Vezi daca mai face la fel dupa aia.
Daca tot continua sa faca, vezi ca s-ar putea sa fie senzorul de pozitie de pe corpul cu clapeta. Trebuie curatat/reglat.
ctudose
am facut de nu trebea!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.