Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cele mai bune trei sentimente din lume
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Vlad Georgescu
- Cel mai bun sentiment din lume e atunci când scriu cod deștept care se compilează și merge, sau când citesc despre programare!

- Al doilea cel mai bun sentiment din lume e atunci când îmi intră bani în cont!

- Al treilea cel mai bun sentiment din lume e atunci când le demonstrez la unii că e proști depășindu-i pe linia de tramvai cu mașina! Ei nu s-au gândit la această manevră pentru că nu e inteligenți și tehnici, ca mine.

- Al patrulea cel mai bun sentiment din lume e videoclipurile cu IOBAGG și Sandu Ciorbă - păcat că aceste sentimente sunt mult prea des dublate de o ușoară senzație neplăcută care se insinuează subtil, stricând plăcerea fină evocată de arta maestrului Ciorbă!

Dixit!
kato
da cine a indraznit sa te supere asa tare de merita sa-i faci topic?smile.gif
Vlad Georgescu
Eram ieri seara la o bere cu mecanicul meu, Nea Popicu, si din vorba in vorba, am ajuns la prioritatile pe care trebuie sa le aiba in viata un om - iar eu, dupa cum ma stiti, sunt un sentimental! Prioritatea mea este sentimentul!

De aceea m-am gandit, ca tema de devzoltare personala, sa imi definesc clar prioritatile!

AR-18-MOS
QUOTE(Vlad Georgescu @ 20 Oct 2016, 16:54)
- Cel mai bun sentiment din lume e atunci când scriu cod deștept care se compilează și merge, sau când citesc despre programare!


QUOTE
- Al doilea cel mai bun sentiment din lume e atunci când îmi intră bani în cont!


QUOTE
- Al treilea cel mai bun sentiment din lume e atunci când le demonstrez la unii că e proști depășindu-i pe linia de tramvai cu mașina! Ei nu s-au gândit la această manevră pentru că nu e inteligenți și tehnici, ca mine.

- Al treilea cel mai bun sentiment din lume e in fiecare zi cand la ora 17 sparg usa biroului si plec acasa razand in hohote. Ceea ce fac fix acum.
neumann
QUOTE
- Al treilea cel mai bun sentiment din lume e atunci când le demonstrez la unii că e proști depășindu-i pe linia de tramvai cu mașina! Ei nu s-au gândit la această manevră pentru că nu e inteligenți și tehnici, ca mine.


Comparam si eu la un moment dat cum e mai bine, sa depasesti pe linia de tramvai, tu fiind in tramvai, sau cu masina?

Ma vreau sa zic de la o vreme ca sentimentu' de "ii fac pe fraieri" s-a mutat in tramvai. Numa ca si tramvaiu' s-a mutat mai la vest un pic.
Han Solo
nord bash.gif
klaus
Cand oti mai creste si oti avea copii, s-ar putea ca fabuloasele astea de sentimente "cele mai bune" sa fie altele.
Unele care chiar conteaza in viata.
Vlad Georgescu
Am mai auzit asta, dar eu cred că sunt mituri. Ți se pare ție...
mars
Din multele sentimente frumoase care ma incearca in fiecare zi, as mentiona doar unul: bucuria pe care o simt cand vad ca prostia umana din jurul meu nu are limite. Cand vad unul mai prost ca mine, ma simt tare special wink.gif.
bion
Apare spiritul de competitei . Trebuie sa il depasesti. cool.gif
mars
Nu trebuie, tocmai asta e schema. Astia se lasa depasiti si singuri. Ce sunt aia "competitei"? Niste "competiti" mai mici?
kato
niste competitori mai tampitei icon_mrgreen.gif
radian
Mai, las-o dracu de bere, ca la tine are efecte secundare...

QUOTE(mars @ 20 Oct 2016, 19:39)
Din multele sentimente frumoase care ma incearca in fiecare zi...
*



Ntzzzzz, nu se pune, esti off topic. P-aci se vorbeste de sentimentele frumoase nocturne. Alea diurne, alta mancare de peste...
neumann
Am citit undeva pe internet despre condusul serpuit si faptul ca ar oferi satisfactii si sentimente nebanuite, plus consum redus de combustibil si uzura mai uniforma a pneurilor, asa ca m-am gandit sa incerc.

Mi-a placut atat de mult, incat m-am gandit sa il transfer si pe zapada, pe trotuar, si ultima fitza, si pe apa.

Ma gandeam sa le pun pe-astea ca cele mai bune trei sentimente din lume, da nu' am gasit inca al patrulea mod de a serpui.
Han Solo
in aer bre... acolo serpuiesti tridimensional icon_mrgreen.gif
neumann
in aer am incercat serpuit de-asta, da nu pot sa zic ca m-a incurajat foarte tare sa iau o aripa mai mare si sa ma urc mai sus, bazat pe abilitatile personale zic.

Da am vazut un film pe net cu unu serpuind in aer si mi-a placut.

corbex
Cel mai tare sentiment inaltator e cind depasesti trenul pe calea ferata. E dept, nu poti serpui.
neumann
rilli? Pai parca viteza medie a trenurilor e undeva la 30 km/h in ro.
radian
QUOTE(neumann @ 21 Oct 2016, 10:13)
... da nu' am gasit inca al patrulea mod de a serpui.
*



N-ai pic de imaginatie...

Ia d-aci: https://www.youtube.com/watch?v=2YHOMUkeSpg
bygy007
QUOTE(neumann @ 21 Oct 2016, 09:26)
in aer am incercat serpuit de-asta, da nu pot sa zic ca m-a incurajat foarte tare sa iau o aripa mai mare si sa ma urc mai sus, bazat pe abilitatile personale zic.

Da am vazut un film pe net cu unu serpuind in aer si mi-a placut.
*


de la a incerca si pina la a face e cale lunga smile.gif
Han Solo
QUOTE(neumann @ 21 Oct 2016, 09:26)
in aer am incercat serpuit de-asta, da nu pot sa zic ca m-a incurajat foarte tare sa iau o aripa mai mare si sa ma urc mai sus, bazat pe abilitatile personale zic.

*



io d'ala am incercat pe apa. e mult mai greu decat pare, da macar te lovesti mai putin...

plus ca ingheti ca un r@hat, esti ud si te bate vantu' prin definitie icon_mrgreen.gif
tatabobu
QUOTE(corbex @ 21 Oct 2016, 09:29)
Cel mai tare sentiment inaltator e cind depasesti trenul pe calea ferata. E dept, nu poti serpui.
*



Ete na! Dinamica vehiculelor feroviare ne invata ca trenul are o miscare serpuita pe sine.
neumann
QUOTE(bygy007 @ 21 Oct 2016, 12:05)
de la a incerca si pina la a face e cale lunga smile.gif
*



Am incercat vreo 4 ore intr-un curs organizat, la sfarsit am tras doo linii de cca 800 m in full speed, adica cca 60 km/h.
bygy007
inseamna ca nu ai stat in usa avionului deschisa la 1000m smile.gif
Markos
QUOTE(Han Solo @ 21 Oct 2016, 10:16)
in aer bre... acolo serpuiesti tridimensional  icon_mrgreen.gif
*


yup

iulia_boris
QUOTE(tatabobu @ 21 Oct 2016, 12:13)
Ete na! Dinamica vehiculelor feroviare ne invata ca trenul are o miscare serpuita pe sine.
*


Mai ales cand sina are 60 de grade..
Bicicleta galbena
De azi-noapte, dupa o sticla de Murfatlar: puscaria sa fie ca o gradina zoologica - uite-l aici pe Fenechiu, cum da cu matura frunzele din curte; mai incolo, Ridzi se piaptana plictisita; in capatul gradinii, dom' profesor citeste ingandurat una din cartile cuviosului Becalie.

Pe alee, un grup de scolari insotiti sunt lamuriti cu privire la faptele facute de cei inchisi.
Puscariasii nu-i pot vedea, sunt intr-o celula cu pereti de sticla cu vedere unisens.

bion
Cam mare celula aia de sticla, gradina ...
Matale erai in grupul de scolari?
Bicicleta galbena
E o puscarie din viitor. Celulele sunt cat cele actuale, dar sunt cu pereti de sticla, sa poata fi vazuti detinutii. Fiecare detinut e cu inca doi-trei in celula, si celulele sunt in spatiu liber, aidoma tarcurilor din gradinile zoo.

Eu nu stiu unde eram, dar vedeam tot. Probabil eram gardian. blink.gif






MoneyTalks
QUOTE(Vlad Georgescu @ 20 Oct 2016, 14:54)
- Al doilea cel mai bun sentiment din lume e atunci când îmi intră bani în cont!
*




QUOTE(klaus @ 20 Oct 2016, 16:14)
Cand oti mai creste si oti avea copii, s-ar putea ca fabuloasele astea de sentimente "cele mai bune" sa fie altele.
Unele care chiar conteaza in viata.
*


Klaus >> Sentimentul c intratul banilor in cont e important. Ca daca nu ai bani degeaba faci copii. Cu ce ii cresti? Numa tiganii fac copii cu nemiluita fara sa se gindeasca cu ce ii cresc. Ii antreneaza pentru a se descurca singuri in viata, fara bani in cont...

QUOTE(corbex @ 21 Oct 2016, 08:29)
Cel mai tare sentiment inaltator e cind depasesti trenul pe calea ferata. E dept, nu poti serpui.
*


Nu exista nu pot, numai nu vreau. Nu stiu daca tii minte reclama la Adidas Torsion din anii 90 "daca vrei ceva cu adevarat, poti"
neumann
QUOTE(Bicicleta galbena @ 28 Oct 2016, 19:33)
De azi-noapte, dupa o sticla de Murfatlar: puscaria sa fie ca o gradina zoologica - uite-l aici pe Fenechiu, cum da cu matura frunzele din curte; mai incolo, Ridzi se piaptana plictisita; in capatul gradinii, dom' profesor citeste ingandurat una din cartile cuviosului Becalie.

*



Detaliaza un pic, cel mai bun sentiment din lume la tine, e cand vezi oamenii in puscarie?
Bicicleta galbena
biggrin.gif
Decat unii!!! crazys4.gif harhar.gif



Bicicleta galbena
Azi-noapte am visat ca luasem un Audi A4, cam vechiut, alb, berlina. Benzina. Nu stiu exact motivul, ca mare nevoie nu am de inca o masina, o parcasem cuminte langa Peugeot si statea degeaba. Imi amintesc precis si cat platisem - 11000 de lei, din care dadusem deja omului 8000, urma sa-i dau 3000 intr-o saptamana.

De ce zic - stiti cumva ce ulei sa iau pentru ea? Ca daca mi se continua visul sa stii naibii ce ulei sa comand de pe net...

blink.gif

psychoo
De motor sau de cutie viteze.
Eu recomand liqui moly cu norma si vascozitatea stabilite de producator pentru respectiva motorizare
bion
Daca il baga in cap o sa ii patineze neuronii mai rapid.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.