Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fonomin
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
ciuf
Fratilor, pot sa cumpar un balot de 50m^2 de fonomin (insnorizantul folosit de dacia). Pretul este de 25.000 ROL pe metru patrat. Pentru un logan avem nevoie de 15 metri patrati.
Din tot balotul cumpar eu 20 de metri patrati dar am nevoie de alte persoane care sa cumpere restul de material. Am vorbit deja la minet si sunt de acord sa-l expedieze in Bucuresti la Pipera.
Doritorii i rog sa ma contacteze la nr. 0726.321.604/Bogdan
Primul venit, primul servit.
Maine trebuie sa dau raspuns la Minet asa ca va rog sa va grabiti daca sunteti interesati.
Mario_b
Omule vreau eu! Si vreau vreo 20 mp!!! Problema e ca sunt din craiova! Dar dc vrei sa-mi dai o rezolv eu cumva! Ce e asta fonomin? Spune si tu mai multe!!
Marius
15 mp iau eu. Sigur.
Spune-mi ce latime are.

@Mario_b: http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=28173&hl=fonomin
Mario_b
Uhuuu au depozit si in Craiova astia de la Minet!! Ma duc maine sa caut!
ciuf
Salutare!
Am gasit deja doua persoane ce sunt dispuse sa cumpere fonomin alaturi de mine. Rog moderatorii sa lase subiectul deschis, eventual sa devina lipicios la sectiunea de bursa sau unde considerati ca ar fi mai bine, pentru ai ajuta si pe altii sa intre in posesia acestui material.
Respect,
Bogdan
AL
Topicul se muta la BURSA... rog moderatorii de acolo sa-l trateze tinand cont ca nu este o oferta de vanzare si ca provine din alta sectiune... multumesc, AL
thegodsglory
ma combin si eu cat pt o berlina (~15mp?)
Mario_b
Din pacate eu ma retrag! sad.gif Doar pt ca am gasit la mine in Craiova fonomin. Am facut comanda la un balot de 40 mp , deci care e din craiova si vrea, sa-mi dea PM!
Marius
Eu astept sa-mi spui cand soseste comanda si cum facem. Merci
ciuf
QUOTE(Marius @ 8 Dec 2005, 12:56)
Eu astept sa-mi spui cand soseste comanda si cum facem. Merci
*


Marfa soseste maine (9.12), insa exista o problema : din cei 50 de metri promisi initial vor sosi doar 40.(Se pare ca au si ei habarnologi la fabrica) . Spun ca este o problema deoarece inaintea ta a sunat un baiat din C-ta. Daca este prea mare ca sa-l duc in C-ta atunci cu cea mai mare placere ne vedem maine si il hacuim in doua.
Am sa discut si cu respectivul si poate ai noroc. Oricum nu va faceti griji, pentru ca eu pot sa mai cumpar de la ei. Facem o lista cu doritorii, depunem banii undeva dupa care comandam materialul. Am sa va comunic pretul exact dupa ce vad factura, pentru ca la telefon mi s-a spus 25.000 ROL cu TVA, aproximativ. Este posibil sa varieze cu 2-3.000 lei.
Inca o data tin sa va repet ca fac acest lucru doar pentru a ajuta asa ca va rog sa va ganditi de doua ori innainte de a va da acordul pentru cumparare.
Marius
Eu ti-am spus aseara la telefon si-mi mentin afirmatiile. Nu-i problema daca sunt 20 mp. Iar daca i-ai promis e bine sa te tii de cuvant si sa vedeti daca o rezolvati; daca nu, ai numarul meu, ne auzim.
david79
as vrea sa cumpar si eu pt slz. nu este nici o sansa sa ma razgandesc, sunt dispus sa dau banii in avans. eu as avea nevoie de 20 mp. Pana acum am tot vorbit cu o doamna de la sediul din cotroceni dar nu am rezolvat nimic. Spune-mi cum sa fac, sau eventual iti dau un telefon daca nu te deranjez.
ciuf
QUOTE(david79 @ 8 Dec 2005, 20:33)
as vrea sa cumpar si eu pt slz. nu este nici o sansa sa ma razgandesc,  sunt dispus sa dau banii in avans. eu as avea nevoie de 20 mp.  Pana acum am tot vorbit cu o doamna de la sediul din cotroceni dar nu am rezolvat nimic. Spune-mi cum sa fac, sau eventual iti dau un telefon daca nu  te deranjez.
*



Va trebui sa astepti putin. Vreau sa-i vad pe cei de la minet ca se tin de cuvant, dupa care am sa-i recomand si altora. Rabdare putina dupa care o sa fim toti fericiti.

ciuf
Ca de obicei in Romania ceva trebuie sa mearga prost : am sunat la depozit in Cotroceni si mi s-a spus ca nu a sosit balotul de fonomin. Am spus bine ca mai intai trebuie sa ma conving pe pielea mea de profesionalismul celor de la minet. Nu m-ar mira sa imi dea si cu alt pret. Am vorbit si la Ramnicu Valcea si il trimit marti. Am sa va informez atunci care este treaba cu Minet.

Stima! 022.gif
thegodsglory
daca vine mai putin, atunci las loc altora care vor fonomin mai mult decat mine.
ciuf
Desi astazi trebuia sa soseasca materialul la depozit in Cotroceni se pare ca nu a fost livrat de catre Minet. Inca ma gandesc daca sa renunt sau sa mai iau cu iei la harta.
juristul2000
Ciuf tata, a sosit fonominul?Mai ai?Vreau si eu de un logan.Daca se poate acu e bine daca nu trece-ma pe next list
ciuf
Cine doreste FONOMIN sa-mi dea mesaj pe privat. Dispun de un balot cu dimensiunile in metri 40x2.10. Pretul pentru un metru patrat este de 30.000 cu TVA inclus. Desi in urma cu ceva timp am spus ca pretul va fi 25.000 nu pot mentine aceasta promisiune deoarece MINET a scumpit materialul.

Ar fi de preferat doritorii sa fie din Bucuresti pentru a nu ma incurca cu posta sau curier rapid.
ciuf
Imi pare rau dar am constatat ca fonominul nu este decat pasla ordinara si am decis sa nu cumpar.
george_slz
ai o poza a materialului?
memyselfandI
"Imi pare rau dar am constatat ca fonominul nu este decat pasla ordinara si am decis sa nu cumpar."

adicatele, te-ai apucat sa comanzi o chestie fara sa stii ce e ? tare de tot !

bafta !
dadu221
eu am pus asa ceva in masina mea si are efect zic eu . n-o face bmw dar e mai silentioasa. materialul e facut din reziduri textile presate cu simt de raspundere(cred)... e un fel de pasla si are cam 0.6 cm grosime. si eu cand l-am comandat am crezut ca este un fel de burete lundu-ma dupa ce i bine documentati de pe forum si mi-a cam picat fata cand am vazut ce am comandat de fapt. din pacate nu are nici un efect la zgomotul produs de vant si presupun ca asta tine de fapt de caroseria masinii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.