Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunt deprimat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Vlad Georgescu
Am fost foarte deprimat azi, am stat in casa si am plans. Am iesit doar ca sa imi cumpar un telefon ca l-am spart pe cel vechi. Mi-a fost si bine si rau.

M-am certat cu fosta prin mesaje, incredibil de rau. I-am spus tot ce aveam pe suflet.

Au fost lacrimi amare si lacrimi sarate si lacrimi calde si dulci, pentru ca am iubit-o mult pe proasta aia, si mi-am amintit multe.

Mi-a fost si bine si rau in mod ciclic si uneori si in acelasi timp. Nu stiu daca ti-e familiar conceptul: mi-e rau, mi-e bine, mi-e rau, mi-e bine.

Eu nu ma feresc sa plang. Macar imi exprim emotiile. Oricum nu ma vede nimeni si nu ma intereseaza. Nici nu ma deranjeaza daca ma vede cineva.

Mie imi place sa plang pentru ca macar simt ceva.

Acum sunt doar deprimat, nu am energie si nu am chef de nimic. Nu am bautura si nu ma duc sa-mi iau pentru ca nu are rost.

Filelist.ro nu mai merge asa ca nu am filme si ma gandesc sa imi fac abonament la Netflix dar nu am bani pe card.

Nu vreau sa merg in club. Mi-am gasit psihoterapeut dar nu am chef sa ma duc.

Tu ce ai face in locul meu? (Te rog nu imi raspunde aia cu "m-as sinucide", ca nu ma atrage ideea)
DragosP
Du-te la spovedit. Sau la reciclat. Sau și.
MoneyTalks
Dragos, s-a spovedit aici, adica si-a descarcat ce avea pe suflet, nu mai e nevoie sa mearga la nici un popa.

Vlad, ce poti face e sa te plimbi. Du-te la cumparaturi la un mall, dar nu cu intentia de a cumpara. Sa te plimbi prin magazine, sa intri in vorba cu vinzatorii despre diferite produse etc. Nu cumpara nimic daca nu ai nevoie. Plimbindu-te si intrind in vorba cu oameni necunoscuti (vinzatorii) te face sa iti treaca deprimarea si sa iti revina cheful de viata. Incearca sa petreci macar 3 ore asa.
vi_escu
merge filelist.ro, in rest: descurca-te ca esti baiat mare!
Vlad Georgescu
Multumex foarte mult pentru sfaturi. O sa ma plimb. Dar acuma e 12 noaptea si nu am unde sa ma plimb. Unde sa ma plimb la 12 noaptea?
MoneyTalks
Miine si poimiine sa te plimbi, cine a spus acum? unsure.gif
Vlad Georgescu
Pai si daca nu ma trezesc?
iulia_boris
Ia-ti un caine si sa vezi antidepresiv..Ce-ai,maica? Termina cu prostiile si pune-ti o comedie..
radian
Catel, comedii clasice + o sticla de vodca si cateva beri!

Vine luna decembrie, in care mai mult se sta acasa decat se lucreaza. Fa ceva, orice, dar sa nu ramai acasa singur zile intregi.
ady77
QUOTE(Vlad Georgescu @ 26 Nov 2016, 01:23)
Pai si daca nu ma trezesc?
*


Dacă nu te trezești nu mai ești deprimat.
miki
QUOTE(Vlad Georgescu @ 26 Nov 2016, 01:01)

Tu ce ai face in locul meu? (Te rog nu imi raspunde aia cu "m-as sinucide", ca nu ma atrage ideea)
*



Ni-ti spun.
Da' ma mira ca n-ai facut-o inca.
Timpul trece...
corbex
Baga niste semeseuri si cu viitoarea. Suma algebrica.
pastrama
Vlad, ai o singura solutie. Efect garantat! rolleyes.gif

https://youtu.be/7pxDT6XQxmg
bion
Uita-te cu atentie in oglinda.O sa ai toata ziua ocupata cu buda.
neumann
QUOTE
Aventura

Văd una bună pe FB și-i dau „add friend”. Tipa sare cu acceptu’ instantaneu. „Să fac puțină conversație!” – îmi zic și-o abordez pe chat:
- Bună, ce faci?
- dc ntrebi?
- Am văzut că ai pus la status, la Relația amoroasă: „e complicată”, și-am zis să ți-o simplific.
- ok. la 6.
6 ar fi o oră potrivită. Adică 18. Ar mai fi două chestiuni: unde anume? Și încă una, mai importantă:
- N-ai probleme cu Justiția?
- doar suspektă!
I-am dat unfriend pe loc, că după aia nu mă mai curățam în fața propriei conștiințe nici cu un tub de Clotrimazol! Nici nu i-am mai zis că-s ofițer american!
SiloS
Hai pe munte! Gratare, bautura, distractie, dar fara femei!

26 Nov 2016, 13:29:
Sau hai la femei!
corbex
M gindesc sa deschiz un topic cu "Ma simț comprimat". Presiunea atmosferica e peste 160 de o saptamina juma'.
axabrt
pai vad ca initiatorul este din Bucuresti. acolo sunt destule cluburi unde poate sa mearga poate gaseste vreo gagica.

Dar trebuie sa stranga si el vreo 2-3 prieteni (bruce lee si van damme) mai intai. sa l incurajeze sau pt orice eventualitate ( daca iese ceva cafteala, nu i bine sa fii singur ca ti-o iei).
Solutia nu e sa fii deprimat...fiindca de fapt daca s-a certat cu fosta inseamna ca nici atunci nu era foarte fericit. (logic, nu ?) Dar eu as vedea in asta un alt inceput. ca sa nu mai repeti greselile din trecut.
Decat sa tii la un om, mai bine iei un caine, vorba cuiva,
Ala barem e loial cu cel care il ajuta...
Manuel
QUOTE(Vlad Georgescu @ 26 Nov 2016, 01:01)
Te rog nu imi raspunde aia cu "m-as sinucide", ca nu ma atrage ideea.
*


E singura opțiune cu rezultate garantate, poate ar trebui s-o reevaluezi. Sau ai putea sa-l prinzi pe basescu si sa-i fubipti o mama de bataie. Ai face multi oameni fericiti si in plus, cateva luni la bulau ti-ar revigora viata sexuala, fapt ce te-ar scoate cu siguranta din depresie.
Mult succes!
DannyY
Uita-te la Antena 3. Iti vei da seama ca, de fapt, inca nu esti chiar deprimat.
MoneyTalks
QUOTE(DannyY @ 26 Nov 2016, 15:35)
Uita-te la Antena 3. Iti vei da seama ca, de fapt, inca nu esti chiar deprimat.
*


Uite cum arata un om cu adevarat deprimat, vorbeste din proprie experienta radmasa.gif
Dacia-Berlina1997
mergi si da un cur - costa 100 lei
volint
Cheama-l pe Liviu de la BCR
Adrian Frigo
QUOTE(Dacia-Berlina1997 @ 26 Nov 2016, 19:18)
mergi si da un cur  - costa 100 lei

coffee_spitsk.gif coffee_spitsk.gif AEEEEEER!!!!! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

@Vlad Georgescu-Omu,dacă tocmai la cafeneaua DC ți-ai găsit să faci un topic d'ăsta,înseamnă că te satisfăcea fantastic de bine fosta....sau nu.... unsure.gif





DragosP
Mă da' ori sunteți mai duși ca presupusul personaj din prima postare, ori nu vedeți csre-i stilul topicelor lui...
corbex
E baieti tineri si proaspeti, de un' sa stie?
ady77
QUOTE(pastrama @ 26 Nov 2016, 11:19)
Vlad, ai o singura solutie. Efect garantat! rolleyes.gif

https://youtu.be/7pxDT6XQxmg
*


Lume nouă! Welcome back!
corbex
Mai bag-o o data p-aia cu mosoru'!

26 Nov 2016, 23:39:
S-a terminat pastrama pe vapor, a venit la mici de uscat.
DragosP
Șobi ce mai fac?
pastrama
Neeah tot la mama dracu sunt, printre maimute...da abia acum a ajuns internetu si pe aici. mellow.gif
Sobi e bine sănătoși, ma așteaptă acasă. sad.gif
Ady, forza Steaua! icon_mrgreen.gif
miki
QUOTE(corbex @ 26 Nov 2016, 23:37)
Mai bag-o o data p-aia cu mosoru'!

<span class='edit'>26 Nov 2016, 23:39:</span>
S-a terminat pastrama pe vapor, a venit la mici de uscat.
*



parca era ceva si cu mersu' serpuit
cdadan
Sefu Valdut, esti bine ma?
Eu zic ca tre' sa muti. Daca nu ai ceva disponibil moka, da si tu un ban. Dar nu pe ora, pe noapte. Pana la epuizare totala. Pana te saturi de nu-ti mai trebuie. Cu ura si in dujmanie.
neumann
Alea pe bani au probleme cu justitia.
AR-18-MOS
QUOTE(DragosP @ 26 Nov 2016, 22:35)
Mă da' ori sunteți mai duși ca presupusul personaj din prima postare, ori nu vedeți csre-i stilul topicelor lui...
*


up.gif
Desi mai de mult erau si amuzante, pe cand acum... sleep.gif
M.C.
Cica se ecsista un remediu bun la deprimare....
Nino,nino,albastru,albastru,6 A.M. dimineata......
ady77
QUOTE(pastrama @ 26 Nov 2016, 22:45)

Ady, forza Steaua! icon_mrgreen.gif
*


Dacă zici tu tongue.gif
AR-18-MOS
QUOTE(M.C. @ 27 Nov 2016, 08:26)
Cica se ecsista un remediu bun la deprimare....
Nino,nino,albastru,albastru,6 A.M. dimineata......
*


Se cunosc cunoscatorii! rolleyes.gif
luck33ro
Terminati ma cu mistourile tzaranilor dry.gif ... Vezi ca CGB a fost intr-o situatie mult mai naspa ca tine... si a iesit intreg din ea...
marksman
Initiatorul a deschis multe topicuri la misto, si acum nu mai stii daca e tot la misto sau de data asta e pe bune.
Google "overcome depression".
DragosP
Tocmai d'aia i-am și zis: spovedanie (dacă nu e la mișto) sau reciclare (dacă e la mișto. Sanchi).
maho
QUOTE(DragosP @ 28 Nov 2016, 11:18)
spovedanie

Poate n-are la cine, ca-i inghesuiala mare la Galati.
neumann
QUOTE(marksman @ 28 Nov 2016, 10:04)
Initiatorul a deschis multe topicuri la misto, si acum nu mai stii daca e tot la misto sau de data asta e pe bune.
Google "overcome depression".
*



luchero asta pricepe mai greu, a mai demonstrat-o si cu alte ocazii.
Vlad Georgescu
Am plecat la munte ca să scap de depresie. Am închiriat o mașină performantă. Nu mai am Porsche Cayenne că nu am mai putut să plătesc ratele.

Anyway ,aici la munte e frig, e frumos, a dat zăpada. Sunt cazat la un hotel de lux, mâine dimineață fac masaj și saună.

Aștept să se facă 8:30 să iau masa. N-am dormit toată noaptea de depresie, acuma mă doare capul.

Mizda pă-sii de viață necăjită și amărâtă, că tare-i greu să stai singur într-un pat uriaș și să te gândești la câte și mai câte s-au întâmplat în viață, așa cum a pățit-o și bunicul când stătea la hotel și l-au arestat rușii că era chiabur și avea fabrică. Am deviat discuția? Am deviat! Nici măcar să țin un subiect nu mai pot.

Mai sunt o oră și 31 de minute până începe masa. Oare ce o fi la masă?
DragosP
Cu puțin noroc, mâncare.
nasty
"Venlafaxină Labormed este un antidepresiv care face parte dintr-un grup de medicamente denumite inhibitori ai recaptării serotoninei și norepinefrinei (INRS). Acest grup de medicamente este utilizat pentru a trata depresia și alte probleme, cum sunt tulburările anxioase. Se consideră că persoanele care suferă de depresie și/sau anxietate au concentrații mai mici de serotonină și noradrenalină (norepinefrină) în creier. Modul de acțiune al antidepresivelor nu este pe deplin înțeles, dar ele pot fi benefice prin creșterea concentrațiilor de serotonină și noradrenalină din creier."

Chimic e lipsă de serotonină și noradrenalină în creier.

Recomandare mult sport în aer liber, trebuie anihilată secreția excesivă a suprarenalelor.
miki
Pentru dupa masa
user posted image
user posted image
user posted image
luck33ro
Omu asta cauta gagici pe forumul gresit blush.gif
Filip
Ia un scuter da-i gauri in toba si terorizeaza-ti vecinii cu el la 12 noaptea. biggrin.gif Intra cu el in bloc si PAR-PAR-PAR-PAR PAAAAARRRRR-PARPAR-PAR cu el pe-acolo. biggrin.gif wub.gif
luck33ro
Si atunci inhati cate babe poti si le rapesti cu Porschele ala cool tongue.gif O sa aveti o petrecere de neuitat cool.gif
MoneyTalks
QUOTE(maho @ 28 Nov 2016, 11:26)
Poate n-are la cine, ca-i inghesuiala mare la Galati.
*


Credeam ca la galati nu se practica necrofilia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.