Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sablare/vopsire jante Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers
Executron
Salutari!

Am 4 jante Dunlop (model clasic Dacia) si as vrea sa le reconditionez.

In primul rand, cunoasteti prin Bucuresti un mester bun care sa mi le indrepte (inclusiv buza).
Anterior am fost la un domn in Campina care le indrepta excelent la strung (foarte profesionist), insa pana sa apuc sa mi le indrept eu, nu mai executa asemenea lucrari.

In al doilea rand, recomandati-mi, preferabil din propria experienta, un loc unde sa le sablez + vopsit (cu sau fara camp electrostatic). Dar sa fie ceva trainic, c-am mai vazut pe forumuri ateliere mari de vopsit/sablat unda dupa 3 ani, la jante de tabla, incepea sa iasa rugina de sub vopsea...

Multumesc frumos!
oldtimercraiova
https://www.facebook.com/oficialanvelopenfs?fref=ts


Ii recomand !

Plus iti trimite poze/filmare cand sunt in stadiul de vopsire electrostatica , roluire , echilibrare,etc. ...
Ov
Eu le roluiesc ori la un nene chelios (cu pata pe chelie zici ca-i gorbaciov) pe prelungirea ghencea (are o cosmelie metalica chiar la strada langa LIDL) ori langa foisorul de foc in scuarul care se face cand vii de pe eminescu spre foisor.

De vopsit in camp electrostatic le-am facut aici: http://www.topwheelsauto.ro/contact.html
ydaniel
EU duc jantele de 2 ani la ''Polonezu'' langa stadionul de rugby olimpia!
Roluire-indreptare-sablare-power coating....

Adresã: Cal. Vitan, 166, Bucuresti-Sector 3, Bucuresti, 31288, București
Telefon: 0722 713 556
Executron
Fix acolo m-am dus, ydaniel, din recomandarea inca unui prieten si sunt f. multumit de cum au iesit. Sablare + vopsire = 300 ron. Desigur, nu e perfect, zonele in care erau ruginite au iesit mai urat dupa sablare, insa per ansamblu e f. reusit. Sper sa reziste macar cativa ani smile.gif

Le-am pus si cauciucuri noi BFGoodrich smile.gif Sunt f. multumit!
ydaniel
Ies f bine la echipa Polonezu!!
m900
Salutare,
Nu stiu ce sa zic depre Polonezu, jantele din poze sunt facute la el in urma cu un an si arata dezastruos.
Voi cauta foarte atent un atelier de vopsit jante la care sa ma duc.
[attachmentid=1628081943] [attachmentid=1628081944]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.