Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sinteti contra sau impotriva lui Liviu Dragnea - ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127
corbex
Iata ca Craciunul asta ne-a dat un nou Mintuitor. N-ar fi bine sa-l mintuim noi pre el primii?
aphophis
sunt pro. Unde gasesti un prim ministru asa de independent.. asa de.. stapan pe sine..

Glumesc.. e sluga perfecta, poza de mai jos e de azi de la conferinta de presa a lui dragnea. Puteti ghici care e sluga in poza de mai jos?

[attachmentid=1628050959]
luck33ro
Razgandeanu si Grindeanu smile.gif
Markos
Fara Dragnea nu se poate, caci

QUOTE
Singurul care stie acest program de guvernare din scoarta in scoarta sunt eu. Dar si Sevil Shhaideh, dupa ce am anuntat-o, a inceput sa se uite in partile la care ea nu lucrase, si Sorin Grindeanu a inceput de aseara sa se uite. In urmatoarele zile va invata programul de guvernare.

Lucrurile asa trebuie sa se desfasoare.


sleep.gif
aphophis
daca moare dracnea se duce romania pe pwula?
Markos
Categoric sad.gif
Manuel
Ce frumos, Nutu si cu grecu' uniti in cuget si simtiri. wub.gif
aphophis
ce prim ministru cu coloana vertebrala,nici nu ai zice ca dragnea se sterge pe bocanci cu noul nostru prim ministru:

QUOTE
Liviu Dragnea s-a aratat iritat, in timpul conferintei de presa de vineri de la Palatul Parlamentului, in cadrul careia a anuntat calendarul investirii noului Guvern, in momentul in care un ziarist i-a atras atentia ca intrebarea pe care o adresase nu era pentru liderul PSD, ci pentru Sorin Grindeanu, iar Dragnea a vrut sa raspunda si el. Un jurnalist l-a intrebat pe premierul desemnat daca va accepta orice nume de ministri propuse de PSD si ALDE, iar Liviu Dragnea a intrevenit, spunand: "Dati-mi voie sa spun cateva cuvinte." In acel moment, jurnalistul care adresase intrebarea i-a replicat: "Nu era pentru dumneavoastra intrebarea, era pentru premierul desemnat."


http://www.hotnews.ro/stiri-politic-215027...ul-desemnat.htm
Markos
...pentru premierul desenat...
Bicicleta galbena
Deci Dragnea:
1. sef la PSD;
2. sef de facto la Guvern - poza de mai sus e geniala;
3. sef la Camera Deputatilor;
4. sef la comitetul de supraveghere (sau cum s-o numi) a guvernului.

Si voi face-ti misto de ditamai sefu', cu atata raspundere pe cap. Sa va fie rusine.


MoneyTalks
QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 14:24)
daca moare dracnea se duce romania pe pwula?
*


Acum vreo 27 de ani a mai fost unu omorit in ziua de craciun si Romania a supravietuit si fara el.
nasty
QUOTE(Markos @ 30 Dec 2016, 15:05)
Fara Dragnea nu se poate, caci:

"Dragnea:
1) Eu am inteles acele apropouri subtile legate de programul de Guvernare. Singurul care stie acel program din scoarta in scoarta sunt eu. Dar si Sevil Shhaideh, dupa ce am anuntat-o, a inceput sa se uita in partile la care ea nu lucrase, si Sorin Grindeanu a inceput de aseara sa se uite. In urmatoarele zile va invata programul de guvernare.

2) Lista de ministri aprobata de Parlament nu poate fi refuzata de presedinte.

Administratia prezidentiala organizeaza ceremonia. As vrea o procedura simpla, sobra, eficienta pentru ca oamenii trebuie sa mearga la munca in acea seara, acea noapte."

*



Genial, deci programul de guvernare care a convins prin cunoaștere, înțelegere și aprobare a 45% din 38% din POPORUL cu drept la vot, nu era cunoscut de niciunul din candidații la PM? Genial!!!

La pct 2, președintele nu poate refuza niciun ministru, chiar dacă e penal, incompatibil sau vădit incompetent în domeniu?
Va fi o permanentă amenințare cu procedura de demitere?
maho
QUOTE(nasty @ 30 Dec 2016, 17:32)
președintele nu poate refuza niciun ministru, chiar dacă e penal sau vădit incompetent în domeniu?
*


slap.gif Nu exista asa ceva la psd!
luck33ro
Un singur ministru penal si o luam de la capat.... laugh.gif
Markos
Favoriții
MoneyTalks
QUOTE(nasty @ 30 Dec 2016, 16:32)
Va fi o permanentă amenințare cu procedura de demitere?
*


Da, cu demiterea parlamentului si alegeri anticipate. Si in cazul asta daca iese lumea la vot anumite partide s-ar putea sa nici nu mai intre in parlament. dragnea se joaca cu focul...
axabrt
ceausescu avea 4 microfoane numai... e drept atunci erau mai putine televiziuni.

Dragnea a zis pe la ora 14 ca nu elimina taxa pe stalp si acciza benzina fara sa vorbeasca mai intai cu cei implicati. el zice ca avem cea mai scumpa benzina din UE, dar uita cine-a vandut Petromul ?
io zic ca nu le elimina. O sa mai puna probabil...
nasty
Mă așteptam la:
Șova la transporturi
Vanghelie la cultură
Markos
Șova și Vanghelie nu mai sunt în Partid.
axabrt
Oprea la interne ? si ghita pe undeva
Oprescu la sanatate, neaparat
Bicicleta galbena
QUOTE(Markos @ 30 Dec 2016, 18:50)

Incredibil, lipseste Androneasca.

Markos
QUOTE(axabrt @ 30 Dec 2016, 18:27)
Oprea la interne ?
*


La bulău, poate.
vi_escu
QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 14:49)
Glumesc.. e sluga perfecta,
*


ramane de vazut daca este mai bok decat emil boc tongue.gif
Markos
Ei hai, că acum e chiar pe față, fără perdea.
bion
markos necajit ca pensionari cadre vechi de nadejede nu se reactiveaza
gealu is face misia pana la capat . Deschise si topic pe cauza de problema sa se egsprime bobolul la opiniune.
In toata calimera actuala cel mai de kkt mi s-a parut pana acu kwj care comunica chestiile de stat prin sms.Io pricep ca e sukarit cu nu e "guvernul meu" dar... Aici sunt de accord cu ala de la irealitatea Edward Pastia.



Stimati concetateni dacioti va urrez un caldurros La Multi Ani wub.gif
Bicicleta galbena
Eu sunt convins ca n-a fost doar un sms, ci si un document. Oficial.
Asta cu sms-ul e deliciul televiziunilor, hai sa nu inghitim galusca asa usor.



nasty
QUOTE(axabrt @ 30 Dec 2016, 18:27)
Oprea la interne ? si ghita pe undeva
Oprescu la sanatate, neaparat
*


Ghita la justitie, daca-l gasesc, daca nu la ... diaspora-

Draqnea:"As vrea o procedura simpla, sobra, eficienta "

cred ca accepta cu mare placere acordul chiar prin SMS sau FB.
luck33ro
SMSul ala a fost asa de heads up! Si Grindeanu se lauda ca a primit SMS de le sefu wink.gif
Markos
Omul e un perfecționist. Pentru turcoaică s-a deranjat 55 de secunde, cu Sorin a rezolvat într-un SMS de 3 cuvinte. Îmi place, îi rămâne o grămadă de timp liber pentru Carmen biggrin.gif
aphophis
QUOTE(vi_escu @ 30 Dec 2016, 18:38)
ramane de vazut daca este mai bok decat emil boc  tongue.gif
*


din ce se vede sluga asta a lui dragnea a dus slugarnicia la un alt nivel. Uite.. dedicatie pt tine

[attachmentid=1628050964]
Serje
Ciudat cum basistii se minuneaza amu ca dragnea face si drege, da amu's cativa ani era perfect normal ca presedintele statului sa anunte masurile guvernului, cine vine cine pleaca, ce-i bine si ce nu. Mai ramana sa sariti in sus cand a ameninta si asta...
kato
ciudat e cum cei care pana mai ieri blamau treaba asta, acum se fac ca ploua smile.gif sincer sa fiu, este irelevant cine va fi prim ministru, important este sa indeplineasca promisiunile din campanie smile.gif daca le indeplinesc macar 75% io am sa votez psd-ul smile.gif psd-ul nu mai are scuze acum, are parlament majoritar, are guvernul sau, tot ce trebuie sa-si duca la indeplinire programul smile.gif
aphophis
QUOTE(Serje @ 30 Dec 2016, 19:37)
Ciudat cum basistii se minuneaza amu ca dragnea face si drege, da amu's cativa ani era perfect normal ca presedintele statului sa anunte masurile guvernului, cine vine cine pleaca, ce-i bine si ce nu. Mai ramana sa sariti in sus cand a ameninta si asta...
*


acuma cand dracnea se sterge la fund in direct si in reluare cu subordonatul sau primul ministru, pesedeii mai sunt sau nu deranjati de slugarnicia primului ministru?
nasty
Programul PSD, dovedit ca fiind necunoscut pt candidații la postul de PM.
Ce știu consilierii lor ( de ex Roxana Stefania Dinu )
Serje
Ii doar o mica diferenta, pesedeul o candidat cu dragnea in frunte si cu programu minune, doar ca momentan legea nu-i permite sa fie prim ministru, o zis-o cat se poate de clar, nu s-o ascuns deloc.
Pe cand amu's cativa ani ... betivu era presedintele statului, care teoretic nu mai ii membru de partid, ar trebui sa fie cat decat echidistant, in schimb pe dragnea nu-l opreste nici legea si nici constitutia sa se implice, el si-o asumat idiotenia de program, el o zis ca raspunde(pana da pe langa si da vina pe grindeanu, pe mutu...)
aphophis
da .. e o mica problema.. faptul ca dracnea e condamnat penal. Chiar ca e mica problema.

Cat despre slugarism, eu te intrebam de felul absolut infect in care dracnea s-a sters in vazul lumii la fund, cu viitorul prim ministru pesedist. icon_mrgreen.gif ce zici, o fost kusher sau nu?Adica in puii mei, sa faci conferinta de presa de prezentare a primului ministru si.. sluga de prim ministru sa nu aiba nici macar microfon radmasa.gif
Serje
Pai ce sa faca cu microfonu? Avea dragnea, ajunge, ma mir ca nu o zis ca si betivu, ca-i cel mai bun prim ministru ce l-ar putea avea Romania.
Fix la fel facea si betivu cu poc, n-am vazut sa te deranjejze atunci ...
Iar daca asta accepta asa ceva din partea lu dragnea, arata doar ca ii si el ca poc, ciorbea si atatia altii ... o carpa sau se comporta ca o carpa ca sa ajunga mare, inghite orice cenzurat.

Iar faptul ca-i condamnat penal ... nu prea intereseaza lumea, o aratat si la locale si acuma.
aphophis
pai.. chiar.. ce sa faca cu microfonul primul ministru, la conferinta de presa de prezentare a primului ministru? radmasa.gif nu mai bine vb stapanul de sclavi dracnea, fara sa mai intinda inutil microfonul la sclav? icon_mrgreen.gif
vi_escu
ma aflocis, nici de sarbatori nu ai liber?

mergi cu buhaiul (nicio aluzie la presedinte), se castiga mai bine !
aphophis
bai vj_ule, lasa vrajelile ce parere ai de noua hartie de sters la cur pe care a pus-o psd-ul ca prim ministru? tongue.gif
Adrian Frigo
@Aphlocis-Mwe Băxe,mwe Poc.Că prea îi iubești... rolleyes.gif
Serje
Ce sa fac cu microfonu? Sa spuna vreo prostie?
dragnea ii prim ministru, o spus-o cat se poate de clar, cu Sevil era o sansa cat decat sa nu fie el (parere strict proprie si personala).
Bine, asta deocamdata, daca nu prinde curaj in timp carpa si reuseste sa ii trage presu de sub picioare lu dragnea.
aphophis
QUOTE(Adrian Frigo @ 30 Dec 2016, 20:22)
@Aphlocis-Mwe Băxe,mwe Poc.Că prea îi iubești... rolleyes.gif
*


legatura cu hartia igienica pe care psd-ul o pus-o ca prim ministru, fiind care? tongue.gif

30 Dec 2016, 20:25:
QUOTE(Serje @ 30 Dec 2016, 20:23)
Ce sa fac cu microfonu? Sa spuna vreo prostie?
dragnea ii prim ministru, o spus-o cat se poate de clar, cu Sevil era o sansa cat decat sa nu fie el (parere strict proprie si personala).
Bine, asta deocamdata, daca nu prinde curaj in timp carpa si reuseste sa ii trage presu de sub picioare lu dragnea.
*


pai hai sa ne gandim.. ce sa faca cu microfonul primul ministru, in conferinta de presa de prezentare a lui.. aaaa... poate.. sa.. isi spuna parerile lui, sa nu permita sa-l calce asa in picioare dragnea , sa faca din el in fata tuturor hartia lui igienica.. ?

Sa arate ca are urma de coloana vertebrala si de.. respect de sine, astfel incat sa nu permita ca dracnea sa se stearga la fund cu el in vazul tuturor..
vi_escu
QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 20:24)
pai hai sa ne gandim..
*


ba, tu vorbesti serios ?
aphophis
QUOTE(vi_escu @ 30 Dec 2016, 20:31)
ba, tu vorbesti serios ?
*


tinere concenteaza-te.. si spune-ne parerea despre conferinta de presa a primului ministru de astazi. Aia cu primul ministru fara microfon. Ce iti zice tie asta, tie posesor de creier cu iq peste 450? icon_mrgreen.gif
Adrian Frigo
QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 20:44)
se sterge la fund

QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 21:04)
s-a sters in vazul lumii la fund

QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 21:20)
hartie de sters la cur

QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 21:24)
hartia igienica ..... hartia lui igienica.. ?
....sa se stearga la fund ...

Iritat cumva de la sarmale? unsure.gif Recomand![attachmentid=1628050966]
vi_escu
asa sunt unii, mai de cenzurat !
aphophis
pesedimea independenta, stiu ca e greu cu concentrarea de cand avem un asa prim ministru independent, ce poate lua cuvantul oricand in fata lui dracnea, insa sa ne concentram. nu despre mine e vb ci despre onor prim ministru psd, ala cu coloana vertebrala cat galaxia icon_mrgreen.gif

30 Dec 2016, 20:38:
QUOTE(vi_escu @ 30 Dec 2016, 20:36)
asa sunt unii, mai de cenzurat !
*


te referi la dragul nostru prim ministru, dupa ce o trecut o tura prin spatele lui dracnea? tongue.gif
Manuel
Ba epuroi, unde plc ai vazut tu ca ar fi fost prezentat drept pm independent? E pus de PSD, o sa faca politica PSD. E atat de simplu, poti sa pricepi? La basescu/boc era altceva, piticania era direct subordonata presedintelui, care teoretic ar fi trebuit sa fie impartial si echidistant. Ce dracu ai in capul ala, cenzurat?
radian
QUOTE(aphophis @ 30 Dec 2016, 20:44)
acuma cand dracnea se sterge la fund in direct si in reluare cu subordonatul sau primul ministru, pesedeii mai sunt sau nu deranjati de slugarnicia primului ministru?
*



Mai Iepurila, nu-s fan PSD nici pe departe, dar, asa de dragul discutiei, ai uitat asa repede ca Boc nu indraznea nici macar sa faca pisu fara sa aiba aprobarea lui Basescu? Nimic nou sub soare...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.