Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un pic de ajutor ? Necesit informatie
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
faddy
Buna seara tuturor ! ( Tuturor celor care mai poseda Solenza si sunt inca pasionati de ea smile.gif )
Am nevoie de un pic de ajutor - daca cumva cineva a mai fost in situatia mea...
Am descoperit ca un " binevoitor" a dorit cu pasiune bateria de pe Solenza mea ... si a secerat brutal contactele ... ca deh, nu o fi avut cheie potrivita la el ....
Aveti idee cam cat ar costa sa repar -- DACA am ce repara ? Inca nu am sunat la Service Dacia sa o programez ... Trebuie sa o mai duc si pe platforma ...
E un cal vechi ... sarbatorim 12 ani ... dar inca am nevoie de el ....

As aprecia un sfat sau o informatie daca cineva a avut nefericita ocazie si imi confirma din experienta proprie.

Va multumesc anticipat.
Maiorul
Mda...si credeam ca s-au orientat spre masini mai scumpe , ala era un muritor de foame de s-a apucat de asa ceva si nici chei nu avea ....vezi ca gasesti la Auchan sau Cora borne care le prinzi pe bablu ....acum ma gandesc ca le-a taiat firele aproape de borne
bygy007
cablurile mai groase (daca nu ajung) se pot inlocui , sint de la borna minus si se duce undeva la imbinarea cutie motor si ala de + gros la electromotor , ala mai subtire se duce in panoul de sigurante
Adrian Frigo
Te duci la dezmembrări și iei setul de cabluri(2 groase)alea mai subțiri se pot înădi dar trebuie cositorite și izolate corespunzător!E o operație simplă ce nu necesită intervenția șnapanilor de la service. wink.gif
faddy
Multumesc pentru informatii.
Nu sunt chiar atat de cunoscatoare in problemele tehnice...dar am cu ce incepe si pare ca se poate rezolva problema mea.
Va doresc o saptamana minunata ! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.