Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cat timp fac din Bd. Timisoarei pana in Univ ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
viulian
Saluti!

Uite maine trebuie sa ajung in Universitate (de fapt pe Ion Campineanu) da' tot pe acolo e, si cum nu circul la ora aceea de obicei si banui ca va fi super aglomerat - m-ar interesa daca puteti sa-mi spuneti pe la ce ora tre sa plec de pe Timisoarei ca sa ajung la 8:30 pe Ion Campineanu smile.gif

Multumesc
AL
eu merg zilnic de pe Timisoara (statia Frigocom) pana la p-ta rosetti (langa Universitate) si fac cam 40-45 minute in conditiile in care merg destul de sportiv si bagacios...deh...e traseul "cunoscut"... de vina e intersectia de la Razoare si ...toate binefacerile recente ale primariei care au bulversat si mai tare traficul dinspre Dr. taberei catre centru... deci iti recomand sa pleci cu 1 ora inainte!!!!
viulian
Multumesc AL

Eu voiam sa evit Razoare si sa merg pe la Gorjului / Iuliu Maniu / Eroilor / Stirbei Voda / Sala Palatului / Ion Campineanu...

Si da, si-au batut joc de intersectia Razoare pentru niste bani in plus ce le-au intrat in buzunar 10412898.gif caci prin excludere, nu vad nici un motiv pentru care te-ar durea undeva de mii de oameni mai putini cand vin bani.
Valentine
Luni la 8? 40 de minute? Decat daca o iei pe trotuar biggrin.gif Ia-ti o ora minim marja smile.gif Daca mai pune si de o ploaie/ninsoare e la limita si o ora smile.gif
Marty
Daca pleci la 7, iti ajunge o ora. daca pleci la 8, iti trebuiesc 2 ore. smile.gif
viulian
Ok guys - multumesc!

Plec pe la 7:30 sau chiar un pic mai devreme.

Thread-ul poate fi sters din partea mea.
AL
Eu zic, asa de curiozitate, sa ne spui cat ai facut!!!!...wink.gif ...
Ant
Daca a plecat la 7.30 pe traseul lui si ajunge la timp ... ii dau o bere !
costi
las-o balta; ca sa ajungi la berarie iti mai trebuie vreo ora....
Valentine
Da ce exista berarii deschise luni dimineata? biggrin.gif
AL
pe traseul lui ar trebui sa faca cu cca. 10 min mai putin !!!... am folosesc alternativ doua trasee...

1.BdTimisoara(Frigocom)> PlazaRomania> inters.Lujerului> Apaca> Cotroceni> splai pana la Eroilor> Stirbei Voda> Sala Palatului> CA Rosetti> Vasile Lascar> pana la servici (langa sediul ASIROM)... TOTAL 30-35 min. L-J, 25-30 min V .... 15 min S,D

2.BdTimisoara(Frigocom)> tot inainte pana la Razoare> Academia Militara> Eroilor> Stirbei Voda> Sala Palatului> CA Rosetti> Vasile Lascar> pana la servici (langa sediul ASIROM)... TOTAL 40-45 min. L-J, 35-40 min V .... 20-25 min S,D

varianta de urgenta... var. 1 modificata: adica nu ajung la Paca ci o iau prin Politehnica si apoi pe splai pana la Eroilor... mai castig 5-10 min in functie de cat e de aglomerat la podul Grozavesti.

mentiune!... plec de acasa la 7:30-7:45 !!!
costi
cum naiba ajungi tu de la Plazza la Lujerului si apoi pe la Apaca, pt ca nu se poate decit prin pasaj care te scoate unde te scoate (dupa ce stai juma' de ora in el) ???
Lolek
QUOTE(costi @ 12 Dec 2005, 10:18)
cum naiba ajungi tu de la Plazza la Lujerului si apoi pe la Apaca, pt ca nu se poate decit prin pasaj care te scoate unde te scoate (dupa ce stai juma' de ora in el) ???
*



faci a doua la dreapta dupa pasaj, pe urma prima la stanga, pe urma prima la dreapta si asta te scoate singura in bulevard, pe langa gardul Politehnicii. da' tre sa ai un pic de rabdare, ca la bulevard tre sa faci stanga si dimineata e ca o teava sparta acolo (si apa e fierbinte).

sau cum zice tatabobu dedesupt, pe langa Plaza, Cora (adica nu intri in pasaj, e o straduta prin dreapta pasajului) si faci dreapta la Lujerului
tatabobu
Pe langa parcare, Costi biggrin.gif. E drum pe langa parcarea Plaza si te scoate direct in giratorul de deasupra pasajului Lujerului, ala de la intrarea in Cora.
costi
wow.... multumesc... muream prost;
habar nu aveam ca se poate ajunge pe sus
Lolek pe aia pe dedesupt o stiam dar am alergie la pasajul ala, mai ales la ore de virf
viulian
AL, ai prezis corect ca am facut cu 10 minute mai putin decat 1 ora cat ai zis, daca o iau pe traseul zis de mine.

Am facut 50 de minute (cu un pitstop de 5 minute la benzinarie) - am plecat la 7:30 de pe Timisoarei si la 8:20 am fost am parcat pe Ion Campineanu.

Pe Iuliu Maniu am mers pe banda de autobuze, fiindca aia se misca cel mai repede (chiar daca deja de la Cora era coada catre Apaca/Leu) si apoi s-a miscat cat de cat fluent.
Lolek
QUOTE(costi @ 12 Dec 2005, 10:38)
habar nu aveam ca se poate ajunge pe sus
*



ar trebui sa-si dea cineva cu parerea si despre cum se circula pe straduta aia, ca e cam ingusta si nu stiu cum e dimineata.

de exemplu, aseara pe la 19:00 am trecut eu pe acolo si era crima si pedeapsa (din doua benzi mai ramasese aprox. una ca nu mai erau locuri de parcare in Plaza, si "curgeau" masinile din ambele sensuri, mult si bine.
AL
criminal... asa se circula pe acolo... dimineata... de aia in ultima vreme prefer intersectia iadului: Razoare... unde ma nesimtesc si eu si o iau pe sina tramvai si apoi fortez intraera in intersectie... sa nu credeti insa ca o fac doar eu... e coloana pe sina....si se mai merge si pe sina de pe cotnrasens... tot in coloana (cand nu se vede garcea in intersectie...adica azi dimineata de exemplu)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.