Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema telecomanda pioneer
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
clau lcf
Am un Pioneer deh- 4700, si am fost sa imi iau o telecomanda pe volan, pt ca stiti si voi unde e pus casetofonul la dacie. Mi-e sa nu fac vreun accident ca tot ma aplec la el. Problema e ca nu imi merge telecomanda . Este acelasi tip de casetofon ca al meu in magazin,si la ala merge. Mai am un prieten care are Pioneerul cu tot cu telecomanda. El la cumparat de la cineva si la ala functiona. La el pe masina nu mai merge. O fi vreun fir ,ceva? Sau din setari?
mars
Pai daca e telecomanda Pioneer care se prinde de volan, ce fir e acolo???
Eu cred ca e din cauza pozitiei casetofonului, telecomanda fiind cu infrarosii nu "bate" in toate directiile. Asa aveam si eu la un Kenwood, trebuia sa o tin spre unitate ca sa mearga...
Daca o scoti de pe volan si o inndrepti spre casetofon, merge?
Dreamer
Telecomanda are baterie ? biggrin.gif
mars
A zis omul ca mergea la ala din stand, deci e clar ca are baterie.
Setari nu exista. Numai sa fi sigur ca are casetofonul senzor, sunt modele identice ca aspect care nu unele au, altele nu, difera numai codul de pe cutie si pretul.
asybo2002
s-a zis si mai sus...e o posibilitate...incearca cu telecomanda chiar langa radio cd...daca nu merge nici asa si la ala la magazin a mers inseamna ca e de la al tau...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.