Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vasilica Viorica Dancila
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
radian
Prima imunogloaba a tarii, neconflictuala lui Dragnea merita putin atentie din partea noastra. Tutza de Videle este de mare angajament, e pacat sa nu-i colectionam perlele.

Cineva si-a cheltuit din timpul liber sa-i le adune intr-o mica lista. E pacat sa nu preluam initativa si sa n-o completam. Deci:
1. “S-a creat anumite modele de femei în viața politică care nu ne reprezintă pe toate femeile… “.
2. “În al doilea rînd pentru că ați vorbit de femeie și politician cred că trebuiesc ca în viața noastră politică, a românilor în general, să avem alte modele”.
3. “Cred că eforturile noastre, dublate de PSD diaspora, va da o mai mare amploare, o mai mare vizibilitate, o relație mai bună în contactul cu cetățenii de a găsi soluțiile care să se plieze atît pe nevoile populației din România, dar să se plieze și pe nevoile dvs, a populației din diaspora.”
4. “Datorită votului acordat de români, datorită votului dvs, al locuitorilor județului Giurgiu, România a obținut 16 mandate de europarlamentar, dar în același timp a obținut pentru prima dată funcții care ne va ajuta pe noi, românii trimiși de dvs în Parlamentul European.”
5. ,,Am fost investită ca și prim-ministru,,
6. ,,Președenția României,,
7. ,,Dezabilități,,
8. ,,Imunoglobina,,

http://corinabacanu.ro/prima-imunogloaba-a...-perlele-de-aur
ady77
Parerea mea e ca nu merita topic dedicat, mergea pe topicul lui Dragnea, ca doar e o extensie a lui wink.gif

maho
De-acord cu ady. Daca facem topic separat tuturor parasutelor, se duce dracu' de tot cafeneaua.
axabrt
Io i as face topic la blonda lu daddy.
Da nu știu care ...
Dancila, firea, Carmen, aia mica de 25...

Da. Aia mica. Merita un topic. Sau un jurnal de bord
Este un bun egzemplu pt tanara generație de p*r*suite
maho
Mica, mica, da' ridica. Maine-poimaine, dupa ce se suie-n copac, trece pe partea cu "metoo".
Acu' sa fim corecti: la ce drec' era sa se uite "daddy", la o babatie sau o nasoala (ca bombonica)?
ady77
Bombonica era nasoala?
dizzy
Apoi, care dintre voi nu s-ar urca cu placere o tura cu Metoo a lu' Dracnia?
Iar Bombonica nu e in nici un caz o femeie urata;
maho
Da, Bombonica era nasoala (parerea mea, evident).
bion
Adytza are un fetiș. Io cred ( dupa dezacorduri) ca e șpioniță magyară.
bucatzel
Asta face dezacoarde pe motive de sincope de gandire, alea pe motov de traducere paralelizata.
axabrt
Euro 20/20.... Interesant...
dacis
Am vazut in week-end in Brasov niste dame bine care pareau mai mult decat nervoase, ci de-a dreptul ravasite de rusinea ca madam Dancila este PM. Una dintre ele era chiar hotarata sa-si faca operatie de schimbare de sex, numai sa nu mai apartina aceluiasi "gender" cu WD. Pacat de tsatse...
dizzy
sa scapi de WD40 si sa fii coleg de gender cu Dracnia...
bion
Dacis a fost la o iesire ca intre fete. cool.gif
PS Parca la aparitia VVD avea vise umede cu picioarele ei. tongue.gif
dacis
Numa' fete. Atata doar ca unele uitasera sa se epileze.

8 May 2018, 22:10:
QUOTE(bion @ 8 May 2018, 19:40)
Parca la aparitia VVD avea vise umede cu picioarele ei.
*

Era prin armata un banc potrivit rau situatiei: cand vezi kurul maimutei, picerele nu mai conteaza.

PS Si nu, nu eram eu ala. Si nu, nu era WD, ci Holgutsa, mancats-as! icon_mrgreen.gif
axabrt
Daca era vorba de parpepicioare si holgutsa, imi aduc aminte ca parca vercygetorix ar fi visat la ceva bucurii din partea doamnei respective.

Daca n are par si nu miroase a transpirație nu i e buna. Bonus miros de sosete nespalate plus ceva gaze de la fasolea cu ciolan de la popota. Cred ca trebuie sa stea incaltati in bocanci si cu masca de gaze pe fata.
Da na...nu ma iau eu de placerile omului.
radian
QUOTE(axabrt @ 9 May 2018, 12:45)
Daca era vorba de parpepicioare si holgutsa, imi aduc aminte ca parca  vercygetorix ar fi visat la ceva bucurii din partea doamnei respective...
*



Apevix e invatat cu viata dura, cazona, la el n-au trecere alea cu basini in cap.
dacis
Aceasta adevarata oglinda a electoratului PSD-ist...





14 May 2018, 21:33:
Bre, da femeia asta este geniala. Daca ar fi inregistrata non-stop, ar da faliment si Micutsu si toti baietii de la stand-up comedy. Ia uite cate mai baga femeia intr-o singura zi de luni: "toată lumea trebuie să credem în Justiție", mai ales ca "orice om îi este teamă de o plângere penală".
dacis
Madama loveste necrutator: marcat de intalnirea cu tanti Aiurica Docila, Papa a sugerat ca ia in calcul demisia, precum predecesorul sau.

PS Ala de dinainte s-o fi intalnit cu Dragnea? Ori poate cu Udrea?
bion
Poate cu LCK rolleyes.gif
dacis
Daca era LCK, isi dadea Benedisct demisia in ziua urmatoare!
yoncv
Nu e despre VVD, ci despre colega ei de partid, Fi rea: mai nou ea este ”primarul general al României”
Care functie o fi mai mare, presedinte sau primar general al României?
Iulikk
[attachmentid=1628086777]
dacis
Las-o, bre, balta! Pe tine nu te-au invatat ai tai sa nu iti bati joc de aia mici, prosti sau handicapati? Femeia asta chiar merita toata mila si compasiunea noastra! blink.gif
Bicicleta galbena
Si inca o pezedista, tot analfabeta functional: a auzit ea prin minister de 'modus operandi' si a gasit de cuviinta sa-l foloseasca dupa ureche.

"Carmen Dan, declarații fără noimă: Anomalii de tip ”modus operandi” sunt, de fapt, cele care conduc fără echivoc România "

https://www.g4media.ro/carmen-dan-declarati...oc-romania.html

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


cristic1982
Femeia asta e reprezentativa pt psd si votantii lor. Nu inteleg de ce se plang unii pe aici de ea.
Tatal meu avea o vorba: cand maimuta se suie in copac arata curul poporului. Asa si cu viorica, cand a iesit la rampa cum a inceput sa semnalizeze neconflictuala.
E reprezentata romanului prost care se arunca sa pupe picioarele aluia care ii arunca un codru de paine, e reprezentata alora de la cacana (care ii pupau mainile stapanului de olt), este idealul votantului psd (prost si plin de el, ca el e miezul la covrig, dar nelasat in pace de imperialisti).
Va place domnilor votanti psd? Nu e asa ca va reprezinta perfect?
maho
Maimuta titulara (a topicului) a comis-o iar: l-a primit pe pm.-ul Croatiei, si dupa garda de onoare, cand a inceput intonarea imnului Croatiei, ea a-nceput sa gesticuleze la invitat sa coboare treptele, i-a facut ala semn discret "stai calma cucoana, ca-i imnu' nostru acum".
Imbecilitatea individei n-are margini, o fi zis ca tampeniile pesediste de la vizita japonezului (Abe) merita o continuare.
ady77
QUOTE(cristic1982 @ 18 May 2018, 09:27)
Femeia asta e reprezentativa pt psd si votantii lor. Nu inteleg de ce se plang unii pe aici de ea.
Tatal meu avea o vorba: cand maimuta se suie in copac arata curul poporului. Asa si cu viorica, cand a iesit la rampa cum a inceput sa semnalizeze neconflictuala.
E reprezentata romanului prost care se arunca sa pupe picioarele aluia care ii arunca un codru de paine, e reprezentata alora de la cacana (care ii pupau mainile stapanului de olt), este idealul votantului psd (prost si plin de el, ca el e miezul la covrig, dar nelasat in pace de imperialisti).
Va place domnilor votanti psd? Nu e asa ca va reprezinta perfect?
*


Uite asa ma convingi sa votez PSD si la urmatoarele alegeri.
vercingetorix
Pe unii ii reprezinta cel mai bine Nuti Udrea cand arunca ciocolate si pantofi de outlet de la geamul gipului.
Asa sunt cei de dreapta, generosi dupa ce fura...
Mai insistati, poate se milostiveste si arunca si vreun sutien pentru barbatii aflati in nevoi.

Macar Viorica nu e curva si nu fumeaza superlong...
In mod sigur e un biet pestisor intr-un acvariu plin de rechini.
Inca o data avem confirmarea ca un om obisnuit, de bun simt, nu are ce cauta in politica.
RZV
radmasa.gif

Prima conditie necesara dar insuficienta, ar fi sa vorbeasca corect limba romana si sa inteleaga ce citeste de pe foi.
A doua ar fi sa dea dovada de logica in gandire, consecventa si nu in ultimul rand intelegerea normelor si procedurilor care stau la baza unui stat de drept.

Nici una din cele enuntate mai sus nu face parte din bagaju' lu' Madam Pavian Non-conflictual Doicila.

Da' ma rog, e exponentul (sau exogenu' ptiu) generatiei actuale de leaderi PSD, dupa chipu' si asemanarea lu' Daddy. Si/sau imaginea actuala a poporului roman, unde valorile de capatai e decat una, capatuiala cu orice pret. icon_mrgreen.gif
cristic1982
QUOTE(ady77 @ 18 May 2018, 08:32)
Uite asa ma convingi sa votez PSD si la urmatoarele alegeri.
*


Nici nu era nevoie sa te conving, oricum asa votai.
Dupa chipul si asemanarea. blush.gif
ady77
Exact, caut gazda in Teleorman cand sunt alegerile, imi schimb CI, sa ii votez direct pe Dragnea si Dancila.
maho
QUOTE(ady77 @ 18 May 2018, 09:32)
Uite asa ma convingi sa votez PSD si la urmatoarele alegeri.
*


Parca ziceai ca votezi cu ungurii.

QUOTE(vercingetorix @ 18 May 2018, 10:03)
Pe unii ii reprezinta cel mai bine Nuti Udrea cand arunca ciocolate si pantofi de outlet de la geamul gipului.

Macar Viorica nu e curva si nu fumeaza superlong...

Deci intre o curva desteapta (nimic de zis, a stiut cu cine sau ce ordin de marime blink.gif sa se babardeasca, ca sa scape) si o maimuta proasta, tu o preferi p-adoua.
Maimuta isi alege agentii dupa criterii de "inteligenta" similare.
ady77
QUOTE(maho @ 18 May 2018, 11:01)
Parca ziceai ca votezi cu ungurii.
*


M-a convins cristic1982!
cristic1982
O sa primesti un mic si o bere pt votul tau.

Daca ai noroc, ca "e" multi la rand.

PS. Nu aveai nevoie sa te conving, te-au convins rezultatele "celui mai coerent program de guvernare".
dizzy
QUOTE(maho @ 18 May 2018, 11:01)
Parca ziceai ca votezi cu ungurii.
Deci intre o curva desteapta (nimic de zis, a stiut cu cine sau ce ordin de marime  blink.gif  sa se babardeasca, ca sa scape) si o maimuta proasta, tu o preferi p-adoua.
Maimuta isi alege agentii dupa criterii de "inteligenta" similare.
*



Dupa ce Noootzi Ooodrea a taiat indemnizatia de crestere copchil, cand tocmai se pusese de-o criza, din partea mea s-o voteze numai Baxe. Pana acum madam Pavian nu a facut o duda din asta.

ady77
Haidi bre ca pe langa Viorica, Nuti e monument de inteligenta. Viorica e prea proasta pentru secolul asta. Dar o sa o votez pe Viorica, ca-s prost, asa mi-a zis mie cristic1982.
Daca votam PNL/USR eram destept.
neumann
QUOTE(maho)
Deci intre o curva desteapta (nimic de zis, a stiut cu cine sau ce ordin de marime  blink.gif sa se babardeasca, ca sa scape) si o maimuta proasta, tu o preferi p-adoua.
Maimuta isi alege agentii dupa criterii de "inteligenta" similare.


Inteleg ca modelul tau de urmat in viata, e prima varianta. Asa se explica si "jocul la bursa" ca mod de trai.
axabrt
Noimann, take a break
https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/video...maticale-931452
neumann
Vazui ca a iesit baxe cu un document secret, facandu-l public, iar ca rezultat avocatii Elenei Udrea au cerut rejudecarea.

Pe aici pe forum, campanie de spalare a aceleiasi persoane, intamplator data de exemplu (pozitiv!) de catre maho.

vercingetorix
Cand ii fura Nuti Udrea, se simt si ei mai bazati, mai importanti, doar ii fura blonda sefului, nu ?
In rest ii cauta nod in papura Vioricai, un om simplu care traverseaza pe zebra.
Cand o sa fure si Viorica si o s-o roiasca in Costa Rica, primul o s-o injur.
Pina atunci, poate imi face si mie viza de flotant ady77, sa am si eu bolintin de videle, sa pot vota plimbandu-ma cu autobuzul psd...
dizzy
Ce soarta, sa avem de ales intre o curva hoata desteapta si o curca proasta

smile.gif

noroc ca-i vineri, in plm! radmasa.gif
RZV
QUOTE(vercingetorix @ 18 May 2018, 13:16)
Cand o sa fure si Viorica si o s-o roiasca in Costa Rica, primul o s-o injur.
*


Ce sa fure Vasilica? Ca aia nu e in stare nici sa-si scrie numele dupa dictare. icon_mrgreen.gif
De furat, fura tot aia care au furat pana acuma, adica Daddy, Stanescu, Valcov si trupa.
Pe proasta satului au pus-o in vitrina/fereastra doar ca sa-i incaseze pensia. icon_mrgreen.gif
ady77
Tu ai grija ce scrii ca-l pun pe Mos pe tine radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
RZV
radmasa.gif
dacis
Io chiar nu inteleg de ce o tot criticati pe sarmana femeie? Mai intai, ca e pierdere de vreme: ea pur si simplu nu pricepe; in general nimic si, in particular, criticile aduse. Apoi, e si inuman sa critici o persoana dezabilitata. Nu stiu daca este si intelectual, dar educational cu certitudine este in grava suferinta, sarmana femeie. Discutam ieri cu cineva, pisicolog cu 20+ ani de experienta si care a vazut multe in anii astia. Si imi facea in baza unor filmari din imprejurari publice o analiza si dadea un diagnostic de chiar mi s-a facut mila de sarmana femeie. Imi arata privirea de soarece haituit si bagat la colt de motanul cel gras, rictusul fetei, imobilitatea (in)expresiva (practic lipsa aproape totala a micro-expresiilor, ca la autistii afectati grav, nu ca la cei cu Asperger!), atitudinea de robotel paralizat in timp ce asista la sedinte si diverse intalniri oficiale... Cu adevarat o victima, nu un vinovat!... Asa ca singurul lucru pe care il mai pot spune: Dumnezeu sa aiba mila de ea, ca mult mai sufera, sarmana! wub.gif wub.gif wub.gif
neumann
Io vaz o tabloidizare disperata a PNL-ului. Daca ordinele vin de la Cotroceni (nu stiu, nu ma pronunt, ipoteza decat), atunci PNL-ul bate catre 6-7% procentul obtinut de mascarici jen PPDDD dinrect.

Tot tatuca de la Cotroceni a trimis PSD-ul la 60 la suta, cu doua miscari jeniale. USR furand din voturile PNL si inghitirea PNL de catre PDL.

N-a castigat nimic PSD-ul. Opozitia a fost jenanta si continua sa fie nefrecventabila, apeland la o nisa din ce in ce mai ingusta.

Prostie sau blat cu PSD-ul?
dacis
Madam Docila, matale esti? Ca n-am inteles nimica!
ady77
Zice ca fiecare cu prostii lor, doar ca Viorica sare in evidenta.
vercingetorix
Lasati femeia in pace.
Ce vreti,nu toata lumea e Margaret Thatcher...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.