Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare lampi logan 2
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
sobolan
Poate ma lamureste cineva,ce-s cu lampile astea ? is model rusia ? blink.gif si inca ceva : se potrivesc lampile spte de la logan 2015 la 2017 ?
einstein1984
vezi ca in 2017 a inceput faza 2
torquemada
Sunt lămpi X52 ph1, cu 4 becuri, tuning - omologare din părți

12/2012 -12/2016 X52ph1
12/2016-prezent X52ph2
sobolan
QUOTE(torquemada @ 22 Mar 2018, 13:45)
Sunt lămpi X52 ph1, cu 4 becuri,  tuning - omologare din părți

*



omologarea la lampi ca omologarea la picior de lemn,n-ar conta prea mult.....ma rog,la faruri conteaza.....mersi de lamurire,eu credeam ca-s vreun model mai ciudat de fabrica gen rusia,mexic sau mama lor..... smile.gif
Adrian Frigo
Haha,ce tare,d'astea n-am vazut pana acum... laugh.gif

N-arata chiar deloc rau!
psychoo
Modificari la sistemul de iluminat nu se refera strict la faruri. Daca te loveste careva in spate, iar masina are sistemul de iluminat modificat, risti sa fii vinovat de producerea accidentului pt ca instalatia artizanala l-a orbit pe conducator, sau nu a stitu ca franezi ca intensitatea luminii de pozitie era aceeasi cu frana, sau nu a functionat corespunzator, etc.
RCA nu va despagubi deoarece cauza accidentului a fost o modificare neautorizata a masinii.
Pe langa asta sunt si hidoase smile.gif
torquemada
Ca notă generală:

la X52ph2 alte lămpi spate nu merg, pe piata externă(RU,BR) L52 e botezat L46 iar lămpile spate implică altă capotă portbagaj
sobolan
QUOTE(torquemada @ 23 Mar 2018, 09:35)
Ca notă generală:

la X52ph2 alte lămpi spate nu merg, pe piata externă(RU,BR) L52 e botezat L46 iar lămpile spate implică altă capotă portbagaj
*




up.gif
mersi de info!

Inca ceva : vreau sa-mi pun o bara fata de euro5 completa cu grile/faguri etc (logan 2015) pe euro6(2017),am crapat-o usor pe a mea si nu vreau s-o mai repar,prin dezmembrari nu gasesc bune de 2017...merge ?
E prost tare plasticul din care-s facute,pocneste,la logan 1 era un plastic mult mai calitativ si durabil....
torquemada
Am mai scris bară X52ph1 + faruri X52ph2 nu se pupă plug&play - vezi poza bară L52ph1+ far L52ph2 montate pe L52ph1

Tu vrei trecere de la X52ph2 la X52ph1, adică:
-bară
-caladru
-grila de jos
-ornamente exterioare proiectoare
-suporti interiori proiectoare
sobolan
mersi mult de raspuns,acum is lamurit ! o sa caut o bara ca a mea ca sa nu fie batai de cap si luft-uri.....stima !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.