Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Muzica "veche"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Marty
Asa...caut subj., bineinteles! Cine are albume cu Judas Priest, Iron Maiden, AC/DC, Kiss, Scorpions, Europe, Helloween, G n'R - in format mp3, e rugat sa-mi dea si mie de veste!

Merci
FLEX
Ai cum le face mp3? daca nu, rog un coleg sa le metamorfozeze (din CD audio):

JP-"Sad wings of destiny", "Defenders of the faith", "Screaming for vengeance"

IM-"Dance of death"

Nazareth-"Raz-ama-naz", "No jive"

KISS- "KISS", "Lick it up"

Rainbow-"The best"

Scorpions-"Virgin Killer"

AC/DC-"Back in Black" si inca unul care-mi scapa, cu Bonn Scott vocal



Si in format mp3:

JP-"British Steel", "Painkiller"

IM-"Iron Maiden", "Killer", "Number of the beast", "Piece of mind"' "Power slave", "Somewhere in time", "7-th son of the 7-th son", "No prayer for the dying"

Manowar-"Battle Hymn", "Fighting the world", "Hail to England", "Hell on wheels", "Into glory ride", "Kings of metal", "Louder", "Sign of the hammer", "Triumph of metal"

Metallica-"...and justice for all", "Garage.inc"1&2, "kill'em all", "Load", "Master of puppets", "Metallica", "Reload", "Ride the lightning"



In '86 am ascultat prima oara in viata la concertul de sfirsit de an al trupei liceului piesa "Pe ape" a lui Iris ... si am luat microbul! si nu m-a lasat! da' vezi, asa e viata, cruda, cind era muzica eu n-aveam bani s-o cumpar, acum cind as putea s-o cumpar nu mai e muzica ... New Wave of British Heavy Metal ...ce vremuri!
Marty
Pai cum facem sa intru si eu in posesia lor ????



P.S.: ASm uitat de Megadeth....
FLEX
Pai zi ce vrei si vedem!
asarban
Ai la mine Guns'n'Roses- Use Your Illusion I si II

Uriah Heep tot!!

Pink Floyd 1966'1967

Compact 88-95

un the best of Led Zeppelin

Rolling Stones cam tot

Mannowar Hell on Wheels (live)

si un best of Deep Purple!
FLEX
A auzit cineva de G'Roses "Spaghetii Incident"? ceva complet in afara stilului lor, punk la greu ... caut de nu stiu cind albumul asta si ... ioc!
asarban
Il am eu!

Este ultimul album, aparut in 1993

Si nu e in afara stilului lor!

Il vrei?
Marty
FLEX, il am eu... pe caseta... Pai normal sa fie in afara stilului lor din moment ce nu e nici o piesa compozitie proprie :roll: :roll: E un fel de "tribute"!
FLEX
Tribute, netribute (asa, era "tribute to ...") il vreau, preferabil CD. Hai ca ne stringem ...
ashu
Ma io mp3-uri cu d-astea vechile le am asa mai varza, la gramada, ce-am gasit si io pe net, deci nu albume intregi. Si sa le fac io n-am avut cum ca pe vremea aia era casete nu CD-uri, iar acum de vanzare nu prea se gasesc. (in schimb gasesti "Manele reloaded" si altele le fel :x ) Singura discografie completa in format mp3 pe care o am e Metallica, daca vrei iti ard un cedeu cu ea. Dar am albume complete de la trupe mai noi, astea nu te intereseaza?
asarban
Vreau eu Metallica!

(Probabil ca o sa dorm in masina ca si asa am avut belele cu Sindromul....de la AlexV) hihii!

Cum facem, iti dau un blank cand ne vedem joi la intalnire?
Marty
Astea noi se gasesc mai repede, e plin DC++ ul de ele, in schimb, un Halford sau un Dickinson gasesti mai greu. Poti sa compari "Hallowed be Thy name" sau "Love bites" cu vreo piesa de-a lu' Nickelback ??? Parerea mea e ca nu prea poti sa faci asta.....

Oricum, Pearl Jam as cam vrea! Daca vrea cineva Unplugged-ul lui Perl Jam (video), il are baiatu'.
ashu
Ma io tin cu toti, imi plac cei vechi dar imi plac si trupele mai noi. Si cand zic noi ma gandesc de pilda la un Rammstein, un Manson (preferatii mei in prezent) care mie imi plac la fel de mult. In sfarsit, ai dreptate la faza ca nu se prea gasesc trupe sau albume vechi cu programele astea de file sharing, d-aia nici io nu am prea reusit sa aduc albume intregi, ci piese disparate pe care le-am gasit din cand in cand.

Andrei, blanku nu-i problema ca fac io cinste cu el, problema e sa ajung io la intalnire. Am mai zis, la mine de ani de zile joia e ziua cand merg in vizita la ai mei, poate o aman vreodata si vin. Sau poate ne intalnim undeva unde sa ne convina la amandoi si ti-l dau.
Marty
FLEX, pai ce ai mp3 (eventual daca se milostiveste colegul tau sa le faca din wav mp3)!
alex
Marty, iti pot aduce eu un cd cu IM (discografia 1980-2000).

CODE


Volume in drive J is IRON_MAIDEN

Volume Serial Number is 35F8-30EB

Directory of J:



01IRON~5       <DIR>        07-04-03  8:45p 01 Iron Maiden - 1980

02KILL~7       <DIR>        07-04-03  8:45p 02 Killers - 1981

03THEN~9       <DIR>        07-04-03  8:46p 03 The Number Of The Beast - 1982

04PIE~11       <DIR>        07-04-03  8:46p 04 Piece Of Mind - 1983

05POW~13       <DIR>        07-04-03  8:46p 05 Powerslave - 1984

06SOM~15       <DIR>        07-04-03  8:46p 06 Somewhere In Time - 1986

07SEV~17       <DIR>        07-04-03  8:46p 07 Seventh Son Of A Seventh Son - 1988

08NOP~19       <DIR>        07-04-03  8:47p 08 No prayer For The Dying - 1990

09FEA~21       <DIR>        07-04-03  8:47p 09 Fear Of The Dark - 1992

10THE~23       <DIR>        07-04-03  8:47p 10 The X Factor - 1995

11BES~25       <DIR>        07-04-03  8:48p 11 Best Of The Beast - 1996

12VIR~27       <DIR>        07-04-03  8:49p 12 Virtual XI - 1998

13BRA~29       <DIR>        07-04-03  8:49p 13 Brave New World - 2000

        0 file(s)              0 bytes

       13 dir(s)               0 bytes free
Slider
Pentru Asarban.

Zici ca ai Compact??? pe cd? vreau si eu....fac cinste!
asarban
Pai si cum facem?

Ca anul asta nu mai merg la 2 Mai , ma duc in Grecia asa ca nici la vara nu cred ca ajung...
Slider
Ar fi o solutie da'....eu stiu, ar trebui sa te cam deranjezi tu. Sa le pui la posta cu ramburs....

Oricum lasa poate ajung eu pe la Bucuresti si vedem noi cum ne gasim. Oricum multumesc!
FLEX
Se mai gaseste la baiatu' pe CD audio si Jethro Tull-"Heavy horses", "Aqualung", "Living in the past-Part1" si inca unul pe care nu-l gasesc acum; si acel meserias dublu album "War of the Worlds" al lui Jeff Wayne.
Marty
Am gasit azi pe DC++, la un superbaiat, toata discografia Judas. M-am apucat sa dau jos, mai am cca. 10 albume. Daca vrea cineva sa-l improprietaresc, da-ti-mi de veste si vi le aduc Joi, la intilnire (vorbim de cca. 850 M)
alex
Marty, sa-mi spui daca vrei Iron Maiden sa stiu daca iti aduc joi cd-ul.
Marty
Alex, il vreau, merci! Intra pe un CD sau pe mai multe ?
alex
1 CD. Ti-l aduc eu pe un blank joi
Marty
Ok, merci!
Bobo
marty dupa ce iti faci plinul, o sa apelez si io la tine...merci...
igs
daca nu v azgarciti la cateva sute de mii comandati aici, vi le dau baietii astia prin posta (au tot ce-ti trece prin cap):



http://lista.plusmultimedia.net



da-ti ctrl+f "integral - mp3" si ajungeti la lista cu pricina
Bobo
hai multam, o sa o folosesc...sunt seriosi?
igs
eu am comandat la ei de multe ori, nu am avut probleme, atata ca de sarbatori s-ar putea sa aiba comenzi multe si sa livreze cu oareshce intarziere.

plata o faci la posta la primirea coletului.
...Roadrunner...
OffTopic ...

Vreau si eu cd-u' cu OST-u' de NFS ...care mi-l aduce si mie , fie el si-n format mp3, joi ?
RIon
Fratilor, eu am peste 3500 albume metal, si vreau sa lichidez colectia siduri mp3, mi le-am copiat pe HDD... MP!
luxcor
DVD-uri nu ?
RIon
DVD nu am, am un prieten care are DVDwritter si vreo 20-25 cu concerte rock/heavy...
Sorrow
[Daca se gaseste Jeff Waine la dvs. nu se poate si cumpara o copie de la dvs.
Cu multamiri
Liviu
GABY IS BACK !
Pot pune la dispozitia doritorilor:

FLOYD:
Meddle, Wish you...,Dark side...,The final cut, Division bell, Amused to death. ( mp3 )
The Wall ( mp3 si film )

AC/DC: 13 albume, ( mp3 )

Jesus Christ Superstar ( mp3 si FILM )

Discografia "DOORS" si discografia "LED ZEP" ( mp3, + coperti albume + versuri )

Vangelis - foarte mult adica 3 CD-uri ( mp3 )

Queen, Clapton ( diverse albume ) mp3.

Santana vechi ( din perioada "Black Magic Women", "Europa" etc, mp3 ).

Caut si eu War Of the Worlds.
Electronistu'
De R.E.M. nu zice nimeni nimic? Eu unul sunt inebunit, si as vrea daca are cineva toata discografia.
Pun la bataie IRIS. smile.gif
Cruchot
REM am eu pe aici ceva, dar nu mult din pacate.
In general prefer muzica rock, insa nu suport muzica rock veche, cu pletosi urland disperati, ma stric de ras cand vad ACDC sau Metallica (hm, astia mai merg), sau ce se scotea pe atuncea. Prefer The Offspring, Green Day, Garbage, Placebo. Muzica pop iarasi ascult, Chris Rea, George Michael. Depeche Mode iar au scos un album de manele vad, Playing the Angel e la fel de marfa cva Exciter, o melodie buna si restul "o viata mea"...
Ake
aoleooo, ce facura micii arheologi!
Descoperira ei topicuri din preistoria forumului!

Numai ca intre timp ajunsesem la o intelegere sa nu incurajam pirateria pe forumul nostru. Exista destule locuri pe net unde se face asta. Cum am descopreit ca avem o problema (la multiplele transcrieri ale regulamentului a disparut articolul referitor la asta) nu-mi ramane decat sa va rog prieteneste si sa apelez la intelegerea voastra, ca aceste schimburi/cereri, etc sa le faceti prin intermediul mesageriei private.
Cruchot
Asta asa e, mai ales cand ma gandesc la milioanele de ticalosi care pirateaza manelele, luind mancarea de la gura puradeilor lu' Guta... rusine lor... :-)
LOVENDAL
QUOTE(Cruchot @ 6 Oct 2005, 07:22)
Asta asa e, mai ales cand ma gandesc la milioanele de ticalosi care pirateaza manelele, luind mancarea de la gura puradeilor lu' Guta... rusine lor... :-)
*


Iti place sau nu lucrul acesta, sunt totusi creatiile lor si trebuie sa le respectam drepturile de autor wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.