Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noul Dacia Sandero 2019
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
Dragos81
Din întâmplare am dat de acest anunț. Se pare ca la anu o sa avem un model nou din toate punctele de vedere platforma, motoare, siguranță pasiva și activa și poate android auto pe mediana.
https://www.auto-bild.ro/stiri/dacia-sander...ini-143863.html
torquemada
Fake news, e randare după nissan.

Noul Logan III e pe CMF-B, deci după lansarea XJA-ului (Clio V) te lămurești cum ar putea arata
Vasea30
Dacia Sandero 2019 apare în imagini și va fi mașina pe care ți-o vei dori. Cu ce noutăți ar veni noul model

https://playtech.ro/stiri/dacia-sandero-2019-foto-3961
4x4
Sa ii fi pus manere?
As fi socat, daca pe dedesut e diferita cu ceva fata de modelul actual. Eu zic ca nici frane pe disc nu are..

Arata ca un compact vag unflat. Cel mai bun design pana acuma.
psychoo
De cate ori scot astia poze cu rama geamului sub stalp stiu ca e vrajeala.
Nu cred ca renunta dacia la low cost...
RazvanF
Dacia nu renunta la low cost, ii ajuta la profit. Daca cineva vrea mai multe optiuni sau alte chichite se pot orienta la gama Renault.
Frane pe disc spate? Nu uita ca sunt modele de Clio 4 cu frana pe tambur spate. Sincer nu vad rostul franei pe disc, cea pe tambur este mult mai eficienta si mai ieftin de intretinut.
Cat despre manere la portiere ar fi o schimbare bine venita.
Nu arata rau deloc dar daca ar investi putin mai mult in siguranta ar fi super.
MuciX
Mai eficienta financiar, poate.
DiMaggio
New logan?
Simplu11
QUOTE(DiMaggio @ 29 Dec 2018, 16:12)
New logan?
*


Probabil. Si eu l.am vazut rulând în Dâmbovița.
Aerius
Mai degraba Renault Arkana
DiMaggio
E arkana ms
einstein1984
QUOTE(MuciX @ 25 Dec 2018, 11:15)
Mai eficienta financiar, poate.
*


si la franare e mai bun la aceiasi bani. doar la fading sta mai prost.
MuciX
Comparand un sistem cu tambur cu unul cu disc la acelasi pret, poate. Dar sa spui ca un sistem cu tambur e mai eficient decat unul cu disc mi se pare cel putin o afirmatie incompleta.
Personal m-am lecuit de frana pe tambur pe vremea Kangoo-ului. Nu mai tin minte exact imprejurarile, dar tamburul facuse buza serioasa si trebuia schimbat si el; vreo 2 service-uri mi-au spus ca trebuie si rulmentul schimbat odata cu ele. Nu imi amintesc exact suma, dar stiu ca era suficient de mare incat sa jur "never again".
einstein1984
glumesti, un set de tamburi e 200 de lei, are si un rulment banal in mijloc, dar tine 200 000 km (bua se curata la strung la desprafuire, odata la 80 000 km). discurie si placutele nu tin nici poe departe atata.
Pöate ai primit oferta de pret de piesa originala si ai zis ca e scump
MuciX
Da, repere OE.
einstein1984
pai asa intreaba cat costa un disc spate oem, sa vezi 700 e lei perechea fata de 400 la tamburi. ca sa nu mai zic de cat tin placutle, de frana de parcare mai complicata
axabrt
Confirm ce zice ainstain.
La opel am tamburi pe spate si mai au material de frictiune vreo 7 mm.
Pret cam 60 % mai mic decat placute si discuri.

Am schimbat fata cu trw si a costat piesele vreo 500 discuri si placute. Asta la 130000.
Cred ca tamburii ajung la 180000 cu ei
Vasea30
Dacia Sandero. Imagini - spion spectaculoase cu noua Dacia Sandero

https://www.realitatea.net/dacia-sandero-im...ro_2180778.html

RazvanF
Sandero in haine de Clio 4 icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.