Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Marti, am zis " hai sa-mi cumpar un Lodgy.."
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Lodgy > Dacia Lodgy
danecdan
Buna Ziua tuturor....

Colegi de forum,...fiti indulgenti cu mine...
Marti, am fost la cineva din Pitesti si...mi-am cumparat un Lodgy.
Este din 2014, 81.000 km, E5, 1,5 dci, 79kw, adusa din Belgia. Pret : 5450 Euro.
Masina NU are : Manual de utilizare, crik, cheie roti, cui remorcare, scut protectie motor+ cutie ....astea vazute, ne-vazute Dumnezeu stie.
De la vinzator pina acasa (Sibiu), am bagat-o intr-o proba pe : Curtea de Arges, Baraj Vidraru, Transfagarasan, Bilea Lac.....Sibiu.
Masina imi place.
Am programat-o la RAR, dar as dori sa stiu : ce Kit de distributie ar fi mai bun ca performanta si pret, ce ulei ar fi mai bun, ce filtre sa-i schimb ( firma )...etc.
Repet, nu am nici-o carte, brosura de utilizare ,folosire, reparatie.
Daca sunteti amabili, faceti-mi niste recomandari in schimbul carora va multumesc mult si frumos...
Victorine
S-o folosesti sanatos si fara peobleme! Vezi ca e un topic dedicat pentru detalii dupa VIN, roaga un coleg, poate te ajuta sa afli datele reale ale masinii. Iti urez sa fie cele pentru care ai dat banii. De asemenea, exista topicuri dedicate pentru ulei la dCi si distributie.
danecdan
Multumesc frumos de sfat,...am lat ieri RAPORTUL ei de la AUTO-DNA, totul este in regula.
einstein1984
auto dna e o mizerie. Multi km fara probleme
danecdan
Multumesc frumos,...
MuciX
Auto DNA e al tau? unsure.gif
einstein1984
al meu nu dar am vazut un raport al lor de kko.
MuciX
ziceam de colegul, ca parea ca s-a suparat cand i-ai zis ca e naspa serviciul ala
danecdan
am fost cu Lodgy la RAR (este adusa din Belgia, 2014/ 78.000 km ) si a trecut cu brio....dar am ramas putin surprins de TAXA....468 ron mi-sa parut cam mult... mad.gif ..este drept ca la fisc pe 2019...o sa platesc 56 ron.... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.