Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Avertizările de pe telefoanele mobile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Vlad Georgescu
Ați observat că am primit cu toții pe telefoanele mobile avertizări de la dispeceratul de urgență. Este pentru că nu mai avem mult: sunt lucruri care se cunosc încă din 1972. În 2080 va fi sfârșitul lumii pentru că vor ateriza aici, în inima vechii Dacii, extratereștri ninja din universurile paralele în spirală!!! Atunci se va sfârși lumea și va apărea lumea 2.0, care se va sfârși la rândul ei în anul 2666 (la data de 06.06 ora 06:06) odată cu venirea speciei supreme de extratereștri, de data asta din universurile perpendiculare, care va subjuga lumea prin intermediul Bitcoinului și al usturoiului chinezesc modificat genetic introdus cu forța în alimentația publică datorită comercianților nescrupuloși! De-aia ne trebuie avertizări, ca să fim informați!

Pe baza acestor avertizări se vor putea preveni mai târziu și cutremurele. S-a descoperit că atunci când se facturează falia seismică, datorită gradientului de temperatură și a presiunii excesive este generată și o undă gravitațională care deformează puțin continuitatea spațiu-timp, suficient cât să permită trimiterea unei avertizări prin straturile timpului care se scurg liniștit în jurul centurilor Van Allen ale pământului!

Un om pe jumătate prevenit este un om bine informat! Prin acest sistem de notificare se vor elimina victimele colaterale ale vibrațiilor violente din faliile tectonice pe care sunt fixate continentele, unele din ele trecând chiar și prin țara noastră, pe sub munții Bucegi sub care se află și tunele și bazele militare secrete geto-dace construite de civilizația Atlantă cu aprobarea lui Decebal, fiul lui Scorillo și urmaș la tron al lui Burebista!

Nu uitați să fiți atenți la telefoane, mai ales acum, când anul 2666 se apropie cu repeziciune! Un gram de prevedere poate să facă față cu brio unui kilogram de mașinațiuni extraterestre!

Un articol despre toate acestea găsiți aici:
https://incredibilia.ro/sfarsitul-lumii-prezis-in-1972/
kog
Ha. Am scapat, n-am primit nici un mesaj.
DragosP
Nici eu. Dar e logic, in Lipova și aici sfârșitul lumii vine mai târziu.
radian
Deci in 2080 nemernicul de Soros isi va finaliza planul diabolic de a-i ingenunchea pe dacii liberi.
Vlad Georgescu
Deus ex libris horologium tempus machina per merde de bison Söröș est!!!
radian
Vorbeste frumos cu noi ca noi nu te-am injurat. smile.gif
dizzy
Dlor, vedeti ca s-a mucegait ce fumati pe acolo
smile.gif
crintea1949
Dl Radian, crezi ca mr Soros va trai pana in anul 2080, are cred ca are 80 de ani..ce zici
dizzy
Pai nu e un hiluminati care isi face transfuzie cu sange de copil?
Si are si al treilea rinichi de la un copil?
crintea1949
Dl Vlad Georgescu, am primit, mesaj dar nu-l mai gasesc. Cumva se autosterge? Naspa!Probele se fac intai pe telefoane inteligente. Lumea se va sfarsi cand soarele va face explozie, se va dezintegra. In acest scenariu toate planetele o vor lua razna in spatiu ciocnindu-se una de alta, se va creea haosul initial al T0. Pana in anul 2666, mai sunt 628 ani, cam 10 generatii ni se strica telefonul...
Cu toata dragostea tuturor celor de fata si din viitor.
radian
QUOTE(crintea1949 @ 25 Sep 2018, 10:41)
Dl Radian, crezi ca mr Soros va trai pana in anul 2080, are cred ca are 80 de ani..ce zici
*




Cu siguranta din subsemnatul nu va mai ramane nici praful in 2080 darmite din Soros. Atata doar ca se pare ca matale chiar ai luat de bune prima postare din acest topic. VG a facut o glumita si i-am raspuns pe acelasi ton. biggrin.gif

Acuma fie vorba intre noi, si daca ar fi sa fie pe bune avertizarea, cui drac i-ar folosi? Poate copiilor dar cel mai probabil copiilor, copiilor nostri (cei care au...).
Vlad Georgescu
QUOTE(crintea1949 @ 25 Sep 2018, 09:49)
Dl Vlad Georgescu, am primit, mesaj dar nu-l mai gasesc. Cumva se autosterge? Naspa!Probele se fac intai pe telefoane inteligente. Lumea se va sfarsi cand soarele va face explozie, se va dezintegra. In acest scenariu toate planetele o vor lua razna in spatiu ciocnindu-se una de alta, se va creea haosul initial al T0. Pana in anul 2666, mai sunt 628 ani, cam 10 generatii ni se strica telefonul...
Cu toata dragostea tuturor celor de fata si din viitor.
*



Se autosterge din cauza satelitilor geto-daci aflati in orbita, care supravegheaza evolutia lenta dar continua a omenirii. Cand romanii au cucerit pe daci, se stie ca acestia aveau cușmă dacica si faimosul steag geto-dac: balaurul cu cap de lup si trup de sarpe. Toate acestea sunt simboluri ale singularitatii de tip wormhole. Dacii deja aveau tehnologia deplasarii cu viteză superluminică si atunci cand au venit romanii, de fapt nu au cucerit nimic: dacii liberi plecasera deja spre stele!!!

Se știe încă din 1972 și poate chiar și de la 1666 când Ceaușescu a descoperit tabletele de lut ale lui Burebista și a vrut să facă metroul subcarpatic pe traseul București - Moscova - Viena - Hamburg dar s-au opus imperialiștii de la BERD și FMI!

Iar mai tarziu, cand s-a putut, Ceausescu a fost sfatuit de Maurer sa evite construirea pentru a nu favoriza o eventuala invazie a Armatei Rosii care s-ar fi putut face prin tunelul tronsonului de metrou Moscova-Bucuresti!

Asa a reusit Ceausescu sa scoata tara de sub dominatia sovietica, atat cat se putea pe vremea aia! Cam atat e de spus despre acest personaj, care in afara de asta si de Casa Poporului a facut numai rele!


QUOTE(radian @ 25 Sep 2018, 08:27)
Vorbeste frumos cu noi ca noi nu te-am injurat.  smile.gif
*



Imi cer mii de scuze, dar am temperament coleric si iau foc cand este vorba de anumite lucruri!
Bicicleta galbena
radmasa.gif radmasa.gif

Vlad ce fumezi ca vreau si eu! biggrin.gif

Mi-a placut aia cu singularitata de tip wormhole biggrin.gif

bion
Nu e de la coleric e de la testosteronul crescut combinat cu depresia si parul de pisica de pe meninge care exacerbeaza perceperea neantului launtric inoculat de geneza prin decrete si excesul de creveti vietnamezi.
kog
Tovarase Iliescu, dumneata esti?
bion
Matale sunteti definitivatu. biggrin.gif
Vlad Georgescu
QUOTE(bion @ 25 Sep 2018, 16:10)
Nu e de la coleric e de la testosteronul crescut combinat cu depresia si parul de pisica de pe meninge care exacerbeaza perceperea neantului launtric inoculat de geneza  prin decrete si excesul de creveti vietnamezi.
*


Nu conteaza parul, conteaza cum gandesti!

Azi iar am primit pe telefon avertizare anticataclismica, nu stiu ce se intampla dar in mod cert urmeaza ceva!

Timpul Unix este stocat ca numar intreg, cu semn, pe 32 de biti, si se socoteste ca numar de secunde de cand omul a pus piciorul pe Luna! Asta inseamna ca valoarea maxima este INT_MAX/(365*24*60*60) - formula simplificata pentru ca de fapt trebuie sa tinem seama de anii bisecti care contin secunde bisecte, si de ajustarea valorii zilei de munca dupa calendarul gregorian.

Dupa un calcul sumar ajungem la concluzia ca acest timestamp al Unix se intinde pana pe 19 ianuarie 2038. Dupa accea nu se stie ce se intampla. S-ar putea ca intregul sa se dea peste cap, timpul incepand din nou de la numere negative. Vom fi proiectati inapoi in timp, in negura timpului unde e intuneric!

Sau, e posibil ca timestamp-ul, aceasta stampila a timpului, odata ajunsa la 19 ianuarie 2038 sa inceapa sa mearga inapoi. In acest caz soarele va apune, pe urma va fi noapte dar invers, pe urma va rasari si se va face 18 ianuarie, ziua se va desfasura in sensul opus celui in care se desfasoara de obicei acum, pe urma va veni 17 ianuarie si tot asa!

Si totusi, profetiile stravechi vorbesc despre anul 2080 si 2666!

Asta nu pare sa fie in regula.

Oare s-a schimbat structura timpului? Dar structura materiei, s-o fi schimbat intre timp?

Oare punctul de fierbere al apei mai e la valoarea pe care o stiam, sau s-a schimbat, asa cum au schimbat astia si valoarea punctelor de pensie?

Vom trai si vom vedea - pana la urma nu prea conteaza, pentru ca oricum totul este predestinat, si oricum cu totii avem liber arbitru!
bucatzel
QUOTE(Vlad Georgescu @ 26 Sep 2018, 15:05)
anii bisecti care contin secunde bisecte.
*



secunde bisexe, ce scoala de maistri ai urmat dom'le?
GBX
QUOTE(bucatzel @ 26 Sep 2018, 15:07)
secunde bisexe
*


Doar până la referendum, după care vor fi interzise.
bygy007
eu am sarit din pat ca mai am o aplicatie care suna cam la fel si care ii zice notificare cutremur , testata inainte cu dalea mai mici acum e setata la 5 si ma astempam sa inceapa zgiltiiala biggrin.gif
Vlad Georgescu
Anyway, am gasit o noua teorie unificatoare care explica:

1. Cutremurele
2. Aparitia si disparitia partidelor politice: de ce din punct de vedere statistic masele de oameni reactioneaza intr-un anumit fel specific, tinzand sa formeze grupari care apoi fuzioneaza in grupuri mai mari sau se scindeaza, ducand cateodata la aparitia de noi partide
3. Cum sa progresam in descoperirea de noi fosile de dinozauri si alte organisme stravechi, pentru a studia istoria vietii
4. Masa, temperatura si viteza organismului in confruntarea cu alte organisme, in caz de Apocalipsa
5. Motivul fluctuatiilor in sus si in jos ale pietelor de capital, proportionale cu petrodolarul si implicatiilor lor asupra pactului secret aflat in vigoare intre SUA si tarile din Orientul Mijlociu
6. Crizele economice in contextul geopolitic in care balanta mondiala a puterii se deplaseaza dinspre SUA spre alte tari, inainte sau inapoi
7. Numarul si valoarea punctelor de pensie
8. Cum de sunt posibile date cu ani mai mari de 2038 in UNIX, desi timpul este un numar intreg cu semn pe 32 de biti. Cum facem sa extindem timpul catre infinit
9. Agenda celui de-al cincisprezecelea Congres al PCR, daca s-ar fi tinut in 1994 asa cum era programat
10. Viteza luminii, comparata cu viteza sunetului, viteza mirosului si viteza cutremurului pronosticata de teoria sonicitatii, o contributie de pionierat a lui Gogu Constantinescu
11. Daca este mai probabil ca formele de viata inteligente sa apara sub forma patrupeda, ca noi, sau sub forma de monstri gelatinosi in mediul acvatic precum caracatitele (a fost un articol in "Nature" despre soft intelligence vs hard intelligence - merita citit, este extraordinar!)
12. Educatia, aceasta problema atat de actuala si totusi mereu ignorata!
13. SI MAI ALES: Motivul pentru care in unele zile intampinam anumite probleme tehnice, si in altele nu (si cum sa facem sa fie exact invers)

Deocamdata nu pot sa o scriu dar indata ce voi avea timp am so- sintetizez si am s-o transcriu aici.
bucatzel
Asteptam cu nerabdare.

Mi-am luat scaunelul si o punga de popcorn, sa am ce face pana sintetizati.
marksman
La punctul 9 cred ca ar fi cineva interesat biggrin.gif
bucatzel
Lasa-l ma pe ala in pace, uita-te ce se rezolva la punctul 8... Merem sa facem misto de aia care s-au grabit sa treaca la 64 de biti, in loc sa rezolve problema cum trebuie...
marksman
Hai, ca IPv6 chiar ne trebuie. Adresarea memoriei s-a rezolvat cu PAE.
Bujor Stefan
Domnule Lorin Fortuna, eram sigur ca va veți reincarna, și iată ca domnul Vlad Georgescu este fericitul beneficiar al inteligenței dumneavoastră.
Sa deschideți va rog și subiectul referitor la atacurile civilizației arahnidice tarantulare.
AR-18-MOS
QUOTE(Bujor Stefan @ 27 Sep 2018, 13:02)
Domnule Lorin Fortuna
*


Parcă-l și aud: "civilizatie tarantulara... nu individuala, ci androgina... [trage aer in piept] de tip maro...desi am primit informatii cu un posibil ocru..."
Vlad Georgescu
Lorin Fortună, da, un om de apreciat și un adevărat revoluționar, dar era totuși slăbuț la anumite lucruri. De exemplu el nu a putut să determine experimental viteza mirosului cronometrând durata de când vedem și până auzim fulgerul, și pe urmă durata până când simțim miros de fulger!

Din acești timpi T1 și T2 (de când se vede fulgerul și până se aude tunetul, respectiv de când se aude tunetul și până când simțim că miroase a fulger) se poate calcula viteza mirosului în cm pe secundă!

O altă metodă de determinare experimentală a vitezei mirosului este prin efectul Doppler al mirosului, pe care îl putem observa atunci când printr-un coridor lung aleargă vesel un câine ud!

(De ce trebuie să folosim în experiment un câine fericit? Pentru că altfel ne mușcă!)
bion
Ia incearca ca la matale conditiile geografice si etnogeneza pura dacoromana garanteaza succesul. Cum sa determine un valah viteza mirosului relativ la cea a luminii? Te descalti. De cand vezi colectia interdigitala si pana lesini de la miros e timpul de luat in calcul. Succesuri biggrin.gif
Vlad Georgescu
Este foarte bună și interesantă metoda propusă de dumneavoastră, numai că e greu de cronometrat durata de când vezi șoseta și până leșini. Mai precis, poți să apeși pe butonul cronometrul când vezi șoseta, dar dacă ești inconștient, nu mai poți să mai apeși încă o dată pe buton, pentru a opri cronometrul!

Pe urmă, trebuie ținut cont și de dezvoltarea, în timp, a toleranței la miros prin desensibilizarea receptorilor, populația arhaică geto-dacă fiind extrem de rezistentă și viguroasă în orice condiții (așa am trecut și prin cutremurul din '77 - când Ceaușescu a dat ordin să se reconsolideze blocurile și, în general, să se construiască mai solid, toate clădirile să aibă fundația mai adâncă pentru a rezista cataclismelor, în felul ăsta realizându-se și o prindere mai bună a plăcilor tectonice continentale de substratul geologic, prevenind astfel mare parte din cutremurele care ar fi putut urma celui din '77)

Am spus ca voi aborda, in primul rand, subiectul cutremurelor:

Prevederea cutremurelor este grea, pentru ca nu poti sa stii cand se intampla.

Dar poti sa previi, sau sa preintampini!

Pentru a duce mai departe ideea de stabilizare a faliilor tectonice conceputa de inginerii romani din '77, s-ar putea fora niste puturi foarte adanci, ca pe urma sa se toarne in ele un adeziv gen Corega (poate chiar Fixodent sau alta marca mai ieftina, nu trebuie exagerat cu produse scumpe).

Deja exista foarte multe sonde care nu folosesc la nimic, si e usor sa fie convertite pur si simplu pentru a pompa prin ele, in adancuri, lipici!

Placile tectonice vor fi nu doar bine fixate, ci si bine lipite de substratul geologic si nu se vor mai misca, in felul asta rezolvand problema cutremurelor.

Un beneficiu aditional e ca se va opri deriva continentelor. In felul asta vor fi necesare mai putine update-uri GPS, iar preturile vor varia mai putin. La ora actuala preturile marfurilor transportate cu vaporul sau cu avionul variaza pentru ca si distanta parcursa este variabila, din cauza derivei continentelor.

Din pacate acest lucru nu va elimina toate variatiile de pret (cum ar fi variatia punctului de pensie) pentru ca pe langa deriva continentelor, distantele pe care trebuie sa le acopere transportatorii mai variaza si din cauza contractarii si dilatarii pamantului in anotimpurile iarna-vara.

Atunci cand placile tectonice vor fi stabilizate, va ramane totusi pe pietele de capital o variatie sezoniera a preturilor, dar va fi mai mica decat cea de pana acum.

Pe langa toate acestea trenurile C.F.R. vor incepe sa nu mai intarzie, pentru ca nu vor mai avea distante variabile de parcurs!
kog
Viteza mirosului e mai mare ca cea a luminii. Deobicei prima data te izbeste aroma, abia apoi vezi si sursa.
Vlad Georgescu
Am spus ca voi acoperi, pe rand, toate punctele. Azi am sa lamuresc punctul 3: Cum sa progresam in descoperirea de noi fosile de dinozauri si alte organisme stravechi, pentru a studia istoria vietii

Depinde din ce punct de vedere privim lucrurile. Din punctul de vedere al celor de peste cateva milioane de ani, NOI suntem organisme stravechi, deci pentru a studia organisme stravechi, trebuie sa ne studiem pe noi!

Cat despre descoperirea de fosile, asta nu este o problema: intre noi exista suficiente fosile vii!
Bicicleta galbena
QUOTE(Vlad Georgescu @ 3 Oct 2018, 18:53)
intre noi exista suficiente fosile vii!
*


Pentru pesedisti si votantii lor avem deja cateva topice deschise.
Hai sa ramanem on-topic.
Multumesc.

Vlad Georgescu
Mi-am dat seama de ce purtau dacii cusma: ca sa nu ii doara capul.

Era inainte de incalzirea globala si in Dacia era mai frig decat suntem noi obisnuiti. Cand e frig, omul face nevralgie de nerv supraorbital sau de nerv trigemen si il doare capul.

Pe vremea aia nu exista algocalmin, ibuprofen sau sumatriptan. Desi aveau o tehnologie avansata, Dacii nu foloseau substante chimice, de sinteza, ca medicamente. Ei se bazau pe rezistenta naturala a firii lor aprige si mai ales pe vindecarea spirituala!

Ei foloseau medicamente din plante - de exemplu aspirina se poate extrage din coaja de salcie, si daca pui impreuna aspirina si paracetamol, care se extrage din arborele de paracetamol, obtii antinevralgic!

Dacii aveau cel mult antinevralgic, ori, se stie ca antinevralgicul nu e asa de eficient ca algocalminul.

Nu aveau algocalmin, asa ca purtau cusma ca sa le fie cald la cap, sa nu faca inflamatie.

Ar trebui sa le multumim dacilor pentru ca suntem un popor sanatos la cap.

Traiasca natia!
ady77
QUOTE(Vlad Georgescu @ 25 Oct 2018, 13:47)
Ar trebui sa le multumim dacilor pentru ca suntem un popor sanatos la cap.
*


Nu e si cazul tau tongue.gif
maho
QUOTE(Vlad Georgescu @ 25 Oct 2018, 13:47)
in Dacia era mai frig decat suntem noi obisnuiti.

Gogosi lansate de rauvoitori. sleep.gif
DragosP
In schimb, vara sigur era mai cald.
tatabobu
Pai da, mai ales daca se trezea cineva cu frica de curent si nu voia sa se deschida geamul.
Vlad Georgescu
Frica de curent, ca si frica de spatii inchise, de vaccinuri si de catastrofe naturale (de exemplu - frica de cutremure) pot fi tratate prin metode specifice. Exista doua feluri de medici: urologi si neurologi. Cum urologii se ocupa de rinichi si de alte organe in aval fata de acestia, ar trebui apelat, evident, la un neurolog, adica la un medic care nu e urolog.

De fapt poporul roman se trage din daci, care purtau cușmă si din romani, care umblau cu capul gol.

Se spune ca omul se trage din maimuță. Altii spun ca omul se trage din viitor, dintr-un univers paralel. Asa cum șampania poate sa contina mai multe bule si putem verifica acest lucru de fiecare Revelion, la fel si spatiul infinit pot sa se intample simultan mai multe Big Bang-uri, fiecare univers astfel rezultat fiind ca o bula din sampanie (*) .

Se intampla foarte rar, dar aceste bule de șampanie se pot intersecta, in acest fel aparand schimburile de materie si energie dintre universuri.

Ati vazut cred filmele documentare Star Wars, Star Trek, Solaris, Jocul lui Ender, BattleStar Galactica (ala din '73, nu ala modern care e o făcătură). De unde pot sa provina aceste lung metraje atat de veridice? Din alte universuri care se intersecteaza cu al nostru! Universuri in care stiinta si tehnologia au atins trepte de dezvoltare mult mai inalte decat cele atinse in acest univers. A se vedea in aceasta privinta sabia laser!

Dar, sa revenim la subiect:

Conform cu stiinta arheobiospeologiei pionierate de genialul romanul Emil Racoviță, ființele umane din spațiul Carpato-Danubiano-Pontic pot sa se traga din 3 surse:

1. din daci, care purtau cușmă, luptau mai ales cu sulițe si foloseau tehnologie wireless

2. din romani, care umblau cu capul gol, aveau o influenta civilizatoare desi erau un mare imperiu si, de asemenea, cunoastem despre ei ca au construt viaducte, drumuri si/sau sosele care au rezistat pana in zilele noastre, in ciuda miilor de ani si a eroziunii
SAU
3. dupa o teorie mai putin probabila, din maimuțe, care erau foarte păroase, traiau in copaci, se luptau intre ele cu ce apucau si scoteau sunete guturale (dar avem vreo dovada ca aceste maimuțe exista??)

Ar mai exista o teorie care parea destul de importanta, dar ar insemna sa ajungem la un punct al carui numar nu pot sa-l scriu pentru ca unii au tetrafobie, si e interzis sa ii ofensam pentru ca ne influenteaza din ce in ce mai mult, si asta e.

Revenim!

Recombinarea genetica e un mister fascinant, inca nedescifrat, iar rezultatele sunt imprevizibile. Nu numai ca nu pot fi prevazute, DAR nu pot fi nici macar prevenite!

Cei care se trag mai mult din daci si/sau din maimute decat din romani sunt foarte sanatosi la cap, pentru că dacii purtau cușmă iar maimutele aveau parul foarte des, care le apara capul de intemperiile naturii, indiferent ca era vorba despre frig, soare puternic, ploaie, ninsoare, avalanse sau atacuri ale fiarelor salbatice! (**)

Cei care se trag mai mult din romani au capacitatea de a construi sosele, nu sunt foarte sanatosi la cap deoarece au mostenit o inclinatie spre a face nevralgie de nerv supraorbital, pentru ca stramosii lor nu purtau cușmă! Mai mult, acestia nu prea s-au reprodus, pentru ca, nepurtand cușmă, pe exemplarele de sex feminin le cam durea capul!

* - daca nu avem sampanie, putem să facem demonstratia folosind apă minerală pentru a exemplifica un multivers fractal pluridimensional stabil de ordinul N^M

** - in acest fel omul a descoperit si a inceput sa domesticeasca si sa foloseasca fierul, si apoi cuprul, probabil dupa un atac al cuprului salbatic!

*** - mai sunt doar 5 zile pana la Halloween, aceasta sarbatoare traditionala romaneasca! Ce facem?? Voi in ce va deghizati?
DragosP
In I.I.
nasty
Când vor avertiza și cutremurele?
Victorine
Va rog nu stricati inca un topic interesant de unde putem afla o multime de chestii. Spuneti domnu' Georgescu! biggrin.gif
bygy007
alea nu ca creeaza panica
Vlad Georgescu
Cine știe exact unde a fost epicentrul cutremurului să facă o locație pe Facebook sau pe Google Maps, ca să mergem cu toții acolo să examinăm problema la fața locului, ca să găsim un mod de a o preveni! Poate prin reconfigurarea formelor de relief cu o armă nucleară,dacă zona e nelocuită.

Noi ca popor folosim ce avem. Să folosim, deci, bomba nucleară construită de Ceaușescu, pentru care l-au și împușcat și pentru care munții noștri au fost spoliați de cel mai prețios zăcământ mineral: uraniul, care apare în miliarde de ani prin descompunerea în mlaștini a dinozaurilor radioactivi!

La mine la etajul 9 nu s-a simțit cine știe ce. S-au zgâlțâit televizorul, antena de satelit și lustra! Am să le fixez imediat ce am timp (acum dau meditații gratuit copiilor din cartier) cu niște corzi de alpinism și o să achiziționez și adeziv.

Vă recomand de asemenea să înlocuiți siguranțele electrice cu unele antiseism, cu liță mai subțire, ca să nu ia foc instalația electrică în caz de scurtcircuit. Avantajul siguranțelor de tip clasic, din porțelan, față de cele automate, este că se pot regla prin subțierea sau îngroșarea liței.

Dacă vreți, putem pune mânâ de la mână pentru a achiziționa un mosor cu cea mai subțire sârmă posibilă - filament monoatomic de la rackeții ruși (care fie vorba între noi o folosesc la asasinate în locul clasicelor corzi de pian).

Dacă nu aveți tăria să dormiți afară în perioada care va urma, lăsați măcar câinele afară, unde are șanse să scape!
bygy007
ai locatia 45.58 N (fixed) 26.35 E (fixed) tongue.gif
Vlad Georgescu
Suntem cu totii stressati datorita ritmului alert de munca si avem nevoie de timp liber pentru a ne relaxa.

Pentru a ne putea odihni mai mult propun ca de acum incolo orele sa aiba 58 de minute!

In noul sistem, un an va avea 365*24*58=508.080 minute in loc de 365*24*60=525.600 minute, ca pana acum.

Apare o diferenta de 17.520 de minute adica 12 zile si jumatate, care vor fi date ca concediu cetatenilor la fiecare sfarsit de an, suplimentar fata de concediul pe care l-au avut pana acum.

Am putea sa strangem semnaturi pentru chestia asta!
tatabobu
Io-s de acord. Te ocupi tu de marit viteza de rotatie si micsorat viteza de revolutie?
bion
Nu. El strange semnaturi in saloanele de la pavilionul 2. biggrin.gif
Vlad Georgescu
Nu strang semnaturi, las pe altii sa se ocupe de strangerea de semnaturi. In plus, nu semnez absolut nimic, din principiu. Semnatura mea este o informatie personala pe care o pastrez doar pentru mine!
bion
Aham, pe mine ma m rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.