Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Motor 1.6 injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
ArtyTheBiker
Am un motor de 1.6 injectie si intrebarea mea e daca se poate converti la carburatie fara mari modificari ?
BN64FLO
Daca ai loc pt pompa de benzina, nu ai de modificat nimic, pus carb si delcou sus si gata...daca nu ai gaura pt pompa, e mai greu, ai nevoie de pompa electrica...sau poti baga tot intr-un bloc de 1.4...sau daca vrei sa il vinzi, imi dai un PM biggrin.gif
sobolan
e mult de munca la instalatia electrica,iti trebuie alt rezervor,alte conducte,cutie de viteze cu locas pentru senzorul de turatie ,etc......
BN64FLO
Nu citesti ce scrie, nu? El vrea unvers, de la injectie la carb...pentru ce senzor de turatie? Si eu cred ca ar vrea sa il puna pe o masina, nu sa modifice masina...
psychoo
Astea pe injectie au tot delcou? Nu sunt cu calculator pentru aprindere?
BN64FLO
Au calculator, dar au si gaura in bloc pt delcou...
sebi_mert
Pentru trecerea de la jnjectie la carburatie teoretic trebuie pusa alta bobina de inductie care este conectat apoi la delcou
Stie careva cum se instaleaza bobina respeciva?
Ov
+ pe contact si - catre delcou
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.