Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Multe probleme Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Sichim1337
Salutare,sunt un detinator de o Dacia 1310 injectie 2001 ,benzina+gpl.Totul bine si frumos,98.000 km facuti aseara..Dar ,cu cei 98k km au inceput sa apara belele:
1.Aseara ma trezesc ca iese fum de sub capota,trag capota rapid si vad ca filtru de aer e facut scrumcu tot cu carcasa..Nu pot sa mi dau seama de la ce a luat foc,inainte sa parchez,masina mi s-a oprit si am zis ca 50 m cat mai am sa o parchez sa merg cu ea pe benzina.
2.Am o problema ori cu cutia de viteze ori e ambreiaju.Mai exact in marsalier masina nu merge normal,merge in suturi ca si cum as trage si elibera frana de mana incontinuu.Si uneori nu intra in vitezele 1 si 2,trebuie sa dau drumu la ambreiaj si sa calc cam 3 sferturi din el sa intre in viteza,si am observat ca mai mult de 110 nu se mai duce masina..Ea care inainte se ducea 150 lejer.

Multumesc anticipat.
bygy007
daca ai mers pe benzina veifica furtunul de benzina carburatorul zona aia , s-a scurs pe galerie si a luat foc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.