Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1410 Sport (usa scurta) - 1986
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Dacia1300Neagra
Buna ziua,


Am vazut cateva postari vis a vis de un interes despre o Dacia sport, asa ca m-am decis sa va specific ca am informatii privind vinderea unei astfel de masini.

Pentru cine este interesat, poate scrie mesaj daca doreste informatii suplimentare si raspund in functie de intrebarile fiecarui user.

Multumesc frumos !
tavi_dacia1100
Trecand peste faptul ca ori e gresit anul, ori e gresita usa, se pot pune niste poze cu masina? Sau mai multe detalii (stare, acte, pret etc)? Multumesc
Dacia1300Neagra
Buna seara,


Am atasat cateva poze inainte si dupa.

Precizez urmatoarele detalii importante:

- A fost salvata de la casare, zacea de ani de zile intr-un atelier "aproape gata de vopsit".

- A fost dezechipata complet, indepartat panourile cu probleme, sablata integral si s-a aplicat un strat de primer.

- S-au cumparat toate elementele de tinichigerie necesare (de uzina): podea, lonjeroane complete, praguri, aripi NOI (nos), bord nou (foarte multe piese noi).

- Masina vine cu motorul original, factura originala de la IDMS si fiscal la zi.


Multumesc !
maho
Din cate se vede in pozele 2 si 4, s-a grunduit (a.k.a. "aplicat un strat de primer") fara a se repara sau inlocui elementele mancate si/sau ruginite, vizibil la bordura pa care se inchide capota portbagajului.
Pt. o reparatie decenta si durabila (ma refer doar la ce se vede, tinichigerie, fara magariile din poza 1) ar trebui reluat de la zero totul.
Ov
topicurile de vanzare la bursa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.