Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De la far normal la far cu halogen
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
xAlex09
Salut, vin cu o intrebare stupida, in aprilie scap de mamaligi deci va rog sa ma scuzati. Sunt posesorul unui megane 2 care a venit de fabrica cu far cu bec normal, m am lasat de fumat si am decis sa investesc banii in masina si asa am ajuns sa cumpar o pereche de faruri originale renault de pe alt megane 2 cu halogen .

In termeni legali am posibilitatea sa fac asta fara sa trec pe la rar ? Adica sunt luate de pe acelasi model de masina

Daca trebuie neaparat sa trec pe la rar, care ar fii costurile?

P.s am cautat pe forum dar tot ce am gasit au fost discutii de genul de la halogen la xenon sau invers

Am atasat poza exact cu tipul farurilor
cj98czh
NU, daca amandoua sunt cu bec halogen ... nu ai de ce sa mergi .. doar ca unul era clasic si asta este cu lupa .. tipul de bec este acelasi ..
xAlex09
Am inteles, multumesc frumos !
sorin1983
ambele au bec cu halogen(h7)
tu le-ai cumparat pe cele cu lupa din prima poza si le ai pe cele din dreapta fara lupa? daca da o sa ai o surpriza biggrin.gif trebuie sa schimbi bara excl.gif
sebiang2001
si suportii de sub far tongue.gif
cj98czh
cu alte cuvinte si-a facut de lucru cand nu il durea nimic ...
Lord Hades
Nu ati înțeles nimic. Colegul s-a lăsat de fumat, si ii trebuie alt viciu ca sa aibe pe ce da banii. Altfel se reîntoarce la fumat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.