Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pro sau contra buhnici
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
axabrt
Deci individu incepe sa ma enerveze maxim

recunosc c am gresit , dar mi a aparut un link de la un video de al lui in youtube si am facut greseala sa intru sa vad ce zice el acolo, desi stiam ca o sa ma enervez

1. individu mi se pare infumurat la maxim. Mi se pare mie sau sunt antisocial astazi ?

2. ma enerveaza asa zisele lui cunostiinte tehnice care dupa parerea mea sunt mult mai slabe decat ale multora de pe acest forum

3. casa aia a lui ultratehnologizata e de cakat dupa mine. La banii aia facea 3 case normale, sau una normala si de restul de bani salva planeta, ca tot se da ecologist.
in ceva timp probabil ca tehnologiile alea vor da failure or vor fi depasite moral asa ca va trebui sa faca revamp.

4. bomboana de pe coliva, cica si -a luat Tesla. Bravo. Nu era nevoie sa faca un video ca sa ne zica asta, nu ? Ce credeti ?
Sunt singurul caruia i se pare o masina cu motor pe benzina aspirat mai ecologica decat o Tesla ? Numa vaporu care e adus - o de peste ocean a poluat mai mult decat o sa polueze masina aia cu motor pe benzina in toata viata ei . Deci individu e si ipocrit pe deasupra.
bion
Taluca ai ceva cu el. Spune drept, ai luat conserva si te-ai insurat dupa review uri facute de ala wacko.gif
axabrt
Bre mă enervează mai rău că dragnea, dancila și carmendan la un loc
Asta i extrem de grav
Merced
radmasa.gif

Nu-s neaparat fanul sau, ma rog, am mai urmarit cate ceva, anumite chestii si pe la constructia casei.

1. Infumurat, poate doar ti se pare. Oricum fata de inceputurile lui de Youtube-r, s-a mai schimbat putin.

2. Pana la urma e ziarist, dar na, ca toti romanii, se pricepe la toate. Cunostintele lui sunt din astea dobandite tot urmarind pe altii, cercetand pe net, d-astea...

3. Casa aia si-a facut-o omu' cum a vrut, cred ca si cu mult suport din partea anumitor importatori de diverse chestii bagate pe acolo, care si-au facut si reclama pe acolo. Crede-ma ca n-a dat el banii pe tot ce e parte din casa aia, stai chill. Tehnologiile poate vor fi depasite moral dar nu cred ca trebuie musai sa le faca ceva. Pana la urma si o soba cu lemne e depasita moral dar multi inca le mai folosim prin zonele rurale.

4. Si-a luat Tesla. Cum sa nu fie nevoie sa faca clip? Tu intelegi ca asta din asta traieste si face bani MULTI? Nu ca ar plati YouTube mult in .ro, ca nu se intampla asta, dar el ia banuti de pe la multi care-si mai fac reclama pe site-ul lui. Faza cu vaporu' e amuzanta. Vaporu' ala n-a venit special doar pentru Buhnici si Tesla lui. Asa am si eu un amic care urmeaza sa semneze actele sa-si ia un Nissan Leaf. Tot pe sistemu' ca el se considera ecologist. Si ala nici n-are banii lu' Buhnici.
axabrt
Normal că din aia trăiește, da și eu trăiesc și scriu la dsciaclub.
Și poate mă mai înjurați voi, da macar o fac din convingere și nu câștig bani din asta.

Daca ar fi așa ecologist sa și ia un cal și a rezolvat problema.

In ceea ce privește mașinile electrice poate prietenul tau deschide un jurnal p acilea ,
Ce model e ăla cu baterie extinsa și răcire activa cu ventilatoare ?
S auzea că are peste 500 km autonomie da și vreo 45000 de euro cred că e ? Daca nu mă insel
Merced
Calu' polueaza, se bese.

Tu traiesti si scrii la Daciaclub? Sau traiesti sa scrii? laugh.gif

Deci ne faci sa te injuram din convingere? blush.gif
cristic1982
Băi axa, tu ești Dabija de te arde grija de Buhnici?
axabrt
Momentan trăiesc sa scriu. Am scris luna asta numa rapoarte de expertiza de m am saturat. Când m o lasă ochii și mana o să mă retrag la pensie și n o sa mai postez nici pe dsciaclub, deși poate apare vreo tehnologia viitorului.

Io nici Facebook nu prea prestez, nu i înțeleg p ăștia cu șocial media, vl9gging and shit.
îs mai stresat azi și mi a picat pe buhnici...
yoncv
Pe mine m-a enervat maxim cum povestea el ca s-a spalat pe dinti in toaleta de la Kaufland si a dormit 2 ore in parcarea unui hotel. Adica dai 30 000 de euro (cash, nu in rate) pe o masina si nu mai ai 80 de euro pentru o noapte de cazare la hotel?
Merced
Ba acu' ce sa zic, si eu m-am spalat pe dinti in niste boscheti la 20m de o sectie de politie, dupa un Oktoberfest in Munchen. Si m-am si pi$at in boschetii aia. radmasa.gif In apararea noastra(ca eram trei tembeli), ne luasem teapa bazandu-ne ca o sa ne cazeze o amica a unuia si n-am avut de ales, caci dupa patru halbe d-alea de bere eram ranga.

Mai sunt si oameni de genu' asta. Si eu cunosc stilul asta, dau pe anumite chestii scumpe, masini, apartamente, apoi isi cumpara cafea de 1 leu de la automat si te injura daca-i inviti la o cafea in oras. N-am avut rabdare sa vad tot filmul cu Tesla, am vazut putin la inceput si apoi mi-am bagat picioarele.
psychoo
Nici eu nu ma omor dupa el dar nu merita atentie sa scriu despre el.
Nu pricep trendul asta pe youtube sa iti filmezi moaca si sa vorbesti de uiti de tine juma de ora pentru un clip ce se poate sintetiza in 10 secunde. Pentru vizualizari, reclame, bani, etc. Doar ca e naspa maxim si eu nu le cotizez la views, caut alte variante mai scurte.
Sunt batran, sper sa vad cum moare trendul asta ca sa am si eu o satisfactie si sa se rezume lumea la esenta. Sa fie premiat cel mai scurt clip cu cele mai multe informatii utile in baza like-urilor, fara fețe vorbitoare
Merced
Ma rog, sunt niste canale de YouTube destul de random asa pe care le urmaresc, chiar daca nu video cu video, macar partial. Din diverse domenii, de la gatit la chestii tehnice, cateodata si masini.
Nu sunt nici eu fanul alora care stau si palavragesc aiurea, asa zisii "influenceri". Eu daca vreau sa vad prezentat un telefon nu ma uit la Buhnici sa vad review de 30 de minute, caut ceva mai la obiect, maxim 10 minute.
axabrt
Nici că puteai sa o zici mai bine.
Cred că asta mă enervează la el , prea le înflorește.

Auzi tu erai bun de psiholog. Văd că te pricepi.
Merced
Cine, bre? mellow.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.