Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Antifurt usi
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Sorcerer
De unde pot sa cumpar niste antifurturi pt. Dacia 1310 '98 ( butuci din aia de metal care se pun pe butonul usii ) si cam cat costa?
sddragos
Exista (in magazin) si antifurt pentru rezervorul de berlina? Ma refer la unul original (daca se poate numi asa), nu la tevile alea taiate/sudate. Am vazut la cineva unul misto, cromat, cu sigla Dacia pe partea superioara (ambutisat, matritat, sau ceva de genul asta).
Sorcerer
La benzina am vazut ca oamenii adapteaza un filtru de ulei si-l prind prin portbagaj cumva ... Daca exista in comert si din ala ar fi foarte bun, avand in vedere ca mi-au furat 1/2 rezervor de benzina baietii intr-o noapte biggrin.gif . Noroc cu gpl-ul acum, nu mai tin mai mult de 3L de benzina in rezervor.
workarea
Am gasit alataieri eu antifurturi pentru usi, la vreo 15 RON, cam asa. Cu o singura cheie (inbus). Daca merg pe Iuliu Maniu dispre Pitesti spre centru, pe dreapta e Autogara Militari. Imediat cum se termina gardul autogarii, din Iuliu Maniu se face, tot pe dreapta, un intrind sau o straduta, intre autogara si primul bloc. Acolo, la parterul blocului, sint 3 magazine de piese. La unul dintre ele. E adevarat ca nu s-au mai gasit in ultimul timp; eu nu am gasit nicaieri in Dr. Taberei si Ghencea.
andutzu
Se gasesc in toate magazinele de piese auto. Oricum nu prea sta in fata hotului care isi doreste casetofonul tau... O sa sparga un geam lateral si tot ti-l ia.Si fi sigur ca sunt dotati cu tot felul de imbusuri pentru antifurt (majoritatea sunt la fel). Asa ca... mai sigura e o alarma. Cu 1 mil iti cumperi, si-o montezi singur ca nu e greu deloc. Face galagie multa si atrage atentia tuturor si-l mai descurajaza putin. dar si asta e discutabila smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.