Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Proiectoare fabrica
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
FlorinVatuiu
Salut,

Am o problema cu cei de la renault, am cumparat recent un renault megane sedane zen, in contract a fost prevazut cu proiectoare, intre timp fara sa fiu anuntat cu nimic, au schimbat treaba si au bagat proiectoare ca optiune contra cost,mie masina mi-a venit fara proiectoare, va rog daca stie cineva si ma poate ajuta cu informatii despre cum pot face o reclamatie impotriva lor, in afara de protectia consumatorului
jbn
Cere lamuriri la Vocea Clientului Renault.
R19/16v
Ceri o revizie - doua gratuite si noi ne buucram ca nu mai poti sa ne orbesti cu ele aprinse aiurea.
FlorinVatuiu
Poti sa faci tu revizie si sa iti vezi de treaba ta si sa nu te bagi intr-o discutie daca nu esti capabil de un raspuns la intrebarea mea
Gill_ro
Usor cu pianul pe scari...

Daca ai pe bonul de comanda trecute urmatoarele : Proiectoare de ceata - PROJAB atunci trebuie sa fie fizic si pe masina ( au fost colegi de forum cu Kadjar-uri ce aveau camera de marsarier trecuta in bonul de comanda dar masiniile au venit fara - urmand sa fie montate ulterior pe cheltuiala producatorului ... )

Daca nu ai trecut in bonul de comanda codul de mai sus inseamna ca "lipsa de comunicare" dintre dealer si producator este de vina pentru acest lucru ( trebuie bifat in sistem cand s-a facut comanda codul proiectoarelor ).

In configuratorul producatorului pentru echiparea ZEN proiectoarele sunt optionale si costa 200 euro..

VladSoare
Forumul nu este în nici un fel afiliat cu Renault România. Este un forum privat, ținut de pasionați pe banii și timpul lor. Nu e nimeni obligat să te ajute. Orice ajutor primești aici, este oferit benevol.
Dacă nu-ți convin răspunsurile noastre, ești liber să-ți cauți alt forum mai bun. Sau să te cerți cu Renault și cu dealerul, nu cu noi.

sorin1983
daca e specificat in clar ai castig de cauza, daca doar a fost asa din gura ca sa te incante nu castigi nimic.
marksman
Din ce zice in mesajul initial, in contract se pare ca aparea cu proiectoare si a ajuns fara, caz in care va avea castig de cauza.
Legat de proiectoare, la tractor am, la polizor nu. La tractor le gasesc utile, ca au functie de cornering. In rest, cred ca pot numara pe degete de cate ori am avut nevoie de proiectoare, motiv pentru care la polizor nu le simt lipsa.
mars
A mea nu are proiectoare (nu au existat nici macar ca optiune pe coupe) si nu le-am simtit vreodata lipsa. Iar la celelalte masini stiu ca se matuiau sau crapau, ca de folosit la ceva nu-mi aduc aminte sa fi fost cazul. Dar, daca ar fi inlocuite cu niste capace din plastic, ar arata cam nasol masina fara ele. Asa ca eu le-as cere, macar pentru rolul estetic wink.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.