Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schema sigurante habitaclu
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
radu35rou
Salut,
Am o nedumerire.Nu imi functiuneaza lumina intalnire stanga.Am observat ca becul nu este ars si am incercat sa verific siguranta dar nu am reusit.Cartea tehnica nu ma ajuta,am doar o schema dar este in functie de model.Unde pot sa gasesc o imagine cu schema corecta?
Multumesc,cu respect Radu D

ps.Model Dacia Logan MCV Step Way 2017
1,5 diesel 90 ps
RazvanF
Filamentul la bec poate sa para ok dar becul sa fie ars. Masoara becul cu ohmetru sau masoara la mufa becului daca primesti 12 volti. Mai poti schimba becul de faza lunga cu cel de faza scurta.
radu35rou
Ok,multumesc de raspuns,am schimbat becul si este ok.Problema este alta.Cand am scos o siguranta am scapat din mana clema cu siguranta cu tot.Treaba nasoala este ca nu mai stiam exact unde a fost fiind cateva spati libere(rusine sa-mi fie ca nu am facut o poza inainte).Pe capacul de sigurante nu am schema sigurantelor iar in manualul de utilizare nu este la fel cum am eu.Deci dupa ce sa verific?In zadar am cautat pe internet,nimic.Am sa pun si niste fotografi cum este la mine.
RazvanF
Uite aici Radu, asa arata la mine.
Din cate vad pe al 2 lea rand de jos in sus iti lipseste una de 20 amp ( galbena ).
Ai asa : 15, 15, 7.5, 7.5, 5, 5, 7.5, 5 si cea de 20 care lipseste.
radu35rou
Iti multumesc foarte mult de raspuns.Nu stiam daca am pus siguranta exact unde a fost.Dupa poza ta totul pare ok,bineinteles fara siguranta de 20.Deci cred ce este ok.Precizez ca asa am cumparat masina.
Dacia Logan MCV stepway 2017 1.5dci 90ps
torquemada
Aia de 20A nici nu îi trebuie că nu are cârlig. În plus toate siguranțele de lumini sunt pe rândul 1 de sus, ăla care începe cu 30A în poza lui.

Documentația nu e publică, e pe bani, faci cont, plătești și ai acces... dacă ești în reteaua renault.
radu35rou
Da ai dreptate ca nu este publica documentatia.Unde am gasit ce aveam nevoie trebuia sa platesc ca sa am acces.Eu am sperat ca cineva care are un model asemanator a postat fotografii sau inregistrari video.
Respect Radu D
bygy007
ia vezi locu ala gol incercuit
torquemada
Oare... nu-i lipsește nimic

QUOTE(RazvanF @ 17 Aug 2019, 21:55)
Uite aici Radu, asa arata la mine.
Din cate vad pe al 2 lea rand de jos in sus iti lipseste una de 20 amp ( galbena )
Ai asa : 15, 15, 7.5, 7.5, 5, 5, 7.5, 5 si cea de 20 care lipseste.
*




QUOTE(torquemada @ 18 Aug 2019, 09:31)
Aia de 20A nici nu îi trebuie că nu are cârlig.....[B]
*




QUOTE(bygy007 @ 18 Aug 2019, 21:43)
ia vezi locu ala gol incercuit
*


RazvanF
Asa este, eu am carlig. A fost montat in reprezentanta, deci siguranta a fost pusa acolo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.