Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Megane 4x4 ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
IsNa
O scurta intrebare: am gasit pe un site de masini second un Megane II combi cu tractiune integrala !!

Dar pe pagina Renaul n-am gasit astfel de animal nicaieri...

SE EXISTA?? ...Sau vorbea ala prostii?
dacicuss
nu era dat si nr. te telefon fara alte date de contact? in general is barbi....sa atraga atentia...
St
Eu stiu doar de Grad Scenic cu tractiune integrala si de Kangoo .

Pe www.renault.fr nu zice nimic de Megane Estate cu tractiune integrala
IsNa
QUOTE(St @ 12 Jan 2006, 14:36)
Eu stiu doar de Grad Scenic cu tractiune integrala si de Kangoo .

Pe www.renault.fr nu zice nimic de Megane Estate cu tractiune integrala
*



Pai nici de Grand Scenic nu zice ca ar oferi 4x4.
Eu am gasit doar Kangoo cu 4x4 de la Renault... Dar asta-i urat rau in ochii mei...

Chestia e ca ma manca tare de tot sa am un 4x4, masina urmatoare. Ceva cross-over, dar sa nu-mi recomandati Audi All-road ca va-njur!! tongue.gif

Daca ar fi Megane-ul sau Scenic-ul cu tractiune integrala, ar fi mai accesibil (eventual second de cativa ani..)

Gabi
singurul megane 2 care ar putea sa aibe tractiune integrala este megane 2 trophy ( care din cate stiu era doar in faza de prototip).
ssilviu
singuru reno 4x4 din oferta actuala este kangoo.Atat.
MoneyTalks
QUOTE(IsNa @ 12 Jan 2006, 13:31)
Chestia e ca ma manca tare de tot sa am un 4x4, masina urmatoare. Ceva cross-over, dar sa nu-mi recomandati Audi All-road ca va-njur!!  tongue.gif

Iti recomand Audi Q7... tongue.gif
maddan
Money, imi luasi vorba din gura radmasa.gif

Da' Audi All-Road ce-are, IsNa? Nu-ti place? 04.gif

ps. in functie de buget, poti incerca Vectra A 4x4 cu 250Cp. Era una de vanzare pe ClubOpel, la vreo 4300 de cocosei. Dar asteapta-te la un consum pe masura... icon_twisted.gif
florin_el
QUOTE(ssilviu @ 12 Jan 2006, 14:04)
singuru reno 4x4  din oferta actuala este kangoo.Atat.
*




Nu se mai fabrica Scenic RX4?
IsNa
QUOTE(florin_el @ 12 Jan 2006, 18:36)
Nu se mai fabrica Scenic RX4?
*



Nu, se pare. mad.gif
IsNa
QUOTE(maddan @ 12 Jan 2006, 17:50)
Money, imi luasi vorba din gura radmasa.gif

Da' Audi All-Road ce-are, IsNa? Nu-ti place? 04.gif

ps. in functie de buget, poti incerca Vectra A 4x4 cu 250Cp. Era una de vanzare pe ClubOpel, la vreo 4300 de cocosei. Dar asteapta-te la un consum pe masura... icon_twisted.gif
*



All-Roadul ar fi "my dream-car", dar m-am saturat sa visez la lucruri pe care nu le pot avea in viitorul previzibil, asa ca nu e "my dream car"!! mad.gif

Cat despre Vectra-ul ala: nu caut un bolid de sosea. Vreau ceva 4x4 si cu suspensia mai ridicata. Sa fie capabila pe drumuri proaste de munte, dar nu chiar "masina de teren".
maddan
IsNa exista si Vectre 4x4 la o motorizare mai mica. 150Cp e ok pentru tine? biggrin.gif

Nu e vorba doar de bolid aici. E vorba ca o masina (moderna) 4x4 sub 100 de cai e un non-sens.
florin_el
QUOTE(IsNa @ 12 Jan 2006, 15:49)
All-Roadul ar fi "my dream-car", dar m-am saturat sa visez la lucruri pe care nu le pot avea in viitorul previzibil, asa ca nu e "my dream car"!! mad.gif

Cat despre Vectra-ul ala: nu caut un bolid de sosea. Vreau ceva 4x4 si cu suspensia mai ridicata. Sa fie capabila pe drumuri proaste de munte, dar nu chiar "masina de teren".
*




Daca te gindesti la un second ia in considerare si masini cum sunt Pajero sau Hyundai Galloper. Aici am un Galloper din '99 care nu spune NU la mai nimic in ceea ce priveste teren accidentat. Problema e intretinerea caci in 2 ani am schimbat deja ambreiajul, discurile de frina, pompa de apa, radiator... si multe altele. Depinde si in ce stare il iei caci multe din hibe erau boli vechi... Stiu eu ca o masinuta ca asta face cam 7000 EUR cu 70-80k km. NU lua pe benzina. Asta de-l conduc ia aproape 25l/100km pe autostrada (in 400km papa un rezervor de 92l).

Cred ca la toti ne-ar place sa putem cupla si fata uneori, cind avem nevoie de ea (sau sa o cupleze computerul de bord)... un X5 cred ca ar fi ok.

GET REAL!
IsNa
QUOTE(maddan @ 12 Jan 2006, 19:08)
IsNa exista si Vectre 4x4 la o motorizare mai mica. 150Cp e ok pentru tine? biggrin.gif

Nu e vorba doar de bolid aici. E vorba ca o masina (moderna) 4x4 sub 100 de cai e un non-sens.
*



Pai de la 100CP la 250CP e cale luuuuuunga! icon_mrgreen.gif

Oricum, ma intereseaza si abilitati pe drumuri proaste...
St
Vezi si dinastea micute gen Fiat Panda si Suzuki, dar nu stiu de care e ..
Scuzati de greseala in legatura cu Grand Scenic dar eu am vazut la ei pe site si am crezut ca e cu tractiune 4X4 ca optional, cum era si generatia anterioara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.