Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Android Auto
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
ousama
salut
Cum se poate instala Android auto pe un sandero 2017?
NeeK
Simplu, schimband unitatea cu totul daca ai deja un MediaNav.
Daca ai radio instalezi unitate noua.
Bobses
@Neek, ce unitate cu Android recomanzi din cele care se află pe piață? Am văzut și pe Aliexpress, dar și pe eMag modele care spun că merg la Sandero și Logan. Sau a scos Dacia unități cu Android care pot fi montate de un service autoriat Dacia?
NeeK
Acum legat de unitati Android e greu de estimat ce e bun sau nu. Eu am tot avut lucruri chinezesti dar s-au dovedit mai devreme sau mai tarziu ca calitatea nu e deloc satisfacatoare.
Legat de produsele facute in special pentru Europa e divers, dar ceea ce e pe Aliexpress nu bag mana in foc pentru nimic.
Acum legat de unitatile noi ce echipeaza Dacia/Renault cu sistem Android, pentru moment din feedback-urile celor ce le au deja, imi lasa impresia ca nu sunt varf de gama nici astea. Oricum ar trebui sa fie mai bune, dar cum sunt doar produse noi iesite pe piata se pare ca nu au fost testate la maxim si multe au probleme de functionare chiar hardware. Pe de alta parte si noul firmware 1.0.13.2 pare ca face probleme.
Ca rezumat daca as fi sa iau un Android, as merge tot pe mana celor de la Dacia/Renault macar pentru garantie, dar si pentru faptul ca fiind montate de fabrica pe masinile lor se asigura pe viitor o productie in masa si sigur vor fi perfectionate, dupa modelul celor de la Evolution primul model. Acesta a fost imbuntatit destul de bine si mult mai stabil fata de modelul initial Standard.
Oricum cei de la Dacia/Renault acum nu dau nici o unitate noua la liber. Doar pe garantie la schimb. Asa ca e foarte greu sa gasesti un Evolution 2.0. Daca ai vreo sursa ma intereseaza si pe mine. biggrin.gif
Pentru moment am reusit sa fac o comanda de vreo doua unitati Dacia/Renault sa ma pot juca pe ele. Mai tarziu va spun ce si cum, intai sa imi ajunga. .... dry.gif
Bobses
QUOTE(NeeK @ 3 Oct 2019, 15:36)
Oricum cei de la Dacia/Renault acum nu dau nici o unitate noua la liber.



Asta m-ar fi interesat: posibilitatea să-mi schimb Medianav-ul meu (parcă versiunea 9.3.1) de pe Sandero 2018 cu o unitate Android furnizată și montată de cei de la dacia. Dar dacă nu se poate, asta e...
Horatiu_Andrei
Cum putem "face" sa fie schimbate pe garantie? biggrin.gif
NeeK
Din pacate s-au gandit si la asta. Schimba pe garantie doar acelasi model ce l-ai avut.
Practic ei spun ca nu se modifica masina fata de cum a iesit de pe linia de fabricatie.
Acum, cred eu daca nu vor mai fi unitati in magazie ca a ta poate totusi vor schimba cu ceva mai nou. Dar nu suntem inca in situatia de a nu mai avea unitati vechi in magazii, si nici in viitorul apropiat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.