Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oglinzi electrice
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
sintaxa
Buna ziua . Incep prin a-mi cere scuze pentru noul topic,dar sper ca asa gasesc un raspuns( ajutor).
Doresc sa montez oglinzi electrice pe un Sandero 2018.
Nu gasesc si nu stiu de unde sa trag firele pentru oglinzi ,ce ar trebui sa treaca pe la stalp.
Ideea e ca deja este echipata cu cablaj si mufa pentru buton, cu sigurante (2) si cablu in panoul electric,dar nu reusesc sa gasesc unde se duc acele fire,si se blocheaza.
Aveti idee cum trebuie procedat? O fi mufe ascunse ? Unde as gasi capetele ce vin din panou/buton spre oglinzi?
Sa ma apuc sa fac alt circuit eu?
alfabit
Găsești pe forumuri schemele electrice,

[attachmentid=1628112003]
sintaxa
Nu gasesc scheme decat de la 0. Ma gandeam ca a mai fost cineva de pe forum care a facut modificarea asta. In stalp am firele pentru oglinzi,doar ca nu se puupa perfect. De ex,un cablu da doua semnale : stanga si sus ,si aata face sa nu mearga bine oglinda. Ma gandeam ca cineva a reusit.
bygy007
spor la bricolat
alfabit

Colegul spunea de un Sandero fab. 2018, deci nici într-un caz nu-i ajută la ceva o schemă de x90

cel mult puteai spune să controleze semnalele din mufele R153 și R154 care cică le-ar fi găsit pe acolo prin mașină pe la stâlpi
bygy007
eu am pus ca idee principiul cred ca e cam acelasi, buronul o fi la fel si scchema tot pe acolo
sintaxa
Ideea este ca atunci cand masor semnalul oferit de buton,de exemplu,cand dau " stanga" ,pe acelasi fir am 2 semnale. Respectiv,Stanga si Sus. Pe ambele parti am cate un fir cu semnal dublu. E posibil ca portiera sa aiba conputer separat,sau sa fie vre-o calibrare sau reglaj din computerul masinii?
bleumineral
*vreo calibrare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.