Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Supape semering Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Doru35
Salutari,

Tatal meu s-a apuca sa reconditioneze un vechi motor de Dacia 1310 si m-a rugat sa-i cumpar un set de supape semering.. si nu stiu exact ce sa cumpar, respectiv daca se potrivesc cele existente pe piata (de Logan, Sandero, etc) pentru vechiul model de Dacia 1310

Exista doua coduri la Renault:

7700109840 RENAULT
8200496321 RENAULT

Imi puteti spune si mie care se potrivesc, care ar fi dimensiunile corecte, un cod ceva?



Multumesc
Agrig
Dar alea aveau simering de supapa?
Parca nu...
YRX
Aveau si alea... biggrin.gif
In primul rand probabil cauti "semering supapa". Orice magazin de piese poate sa-ti aduca, cauta unele mai de marca - Elring, Corteco etc. Nu sunt aceleasi cu cele de Logan, Solenza etc.
tatabobu
Mura-n gura.
Doru35
QUOTE(YRX @ 21 Jan 2020, 08:06)
Aveau si alea... biggrin.gif
In primul rand probabil cauti "semering supapa". Orice magazin de piese poate sa-ti aduca, cauta unele mai de marca - Elring, Corteco etc. Nu sunt aceleasi cu cele de Logan, Solenza etc.
*



Pai asta intreb si eu pentru cineva care stie.. Care se potrivesc la Dacia 1310 din cele existente pe piata pentru motoarele actuale?

imi trebuie ori un cod ori dimensiuni, ceva..
Nu costa mult dar n-as vrea sa le iau degeaba ca trebuie sa le si duc undeva in provincie.

Astea or fi bune?

https://www.autoeco.ro/set-garnituri-ax-sup...36019/a1366333/
mapetrei
biggrin.gif biggrin.gif

QUOTE(tatabobu @ 21 Jan 2020, 10:08)

Max23B0
ahahahaha nu știu unde se află.
Max23B0
biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.