Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Maneta flash merge greu
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
MariusHof
Salut! Am un Logan MCV 2 facelift din 2017 si inca de noua am observat ca, pentru a da flash-uri, nu este destul sa trag in mod normal cu degetele de maneta, ci trebuie tras tare, pusa o presiune pe maneta pentru a se face contactul. Asta e in special deranjant cand vreau sa dau doua blitz-uri consecutive rapide, si merge doar unul, sau in cel mai rau caz niciunul. M-am aflat si in situatii la intersectii in care vrand sa dau prioritate, am dat flash-uri, si nu intelegeam de ce nu trece odata celalalt, pana sa-mi dau seama ca nu-i facusem de fapt niciun flash, netragand destul de tare de maneta. N-am deschis pana acum discutia asta in service; pana data viitoare cand mai merg in service, as fi curios daca si altii aveti aceeasi problema, sau e o defectiune la masina mea. Multumesc!
RazvanF
Incearca sa vezi daca poti rezolva problema pe garantie. La mine merge greu cand dau sa semnalizez stanga, mai ales atunci cand vreau sa schimb banda si am nevoie doar de acele 3 clipiri ale semnalizarii.
Eu unu am deschis maneta si am pus ceva vaselina de contacte in ea, dar tin sa cred ca maneta in sine este proiectata gresit.
MariusHof
Multumesc, am de gand sa o duc la garantie, dar eram totusi curios daca si altii au aceasta problema, sau e doar la masina mea. Mai ales ca sa evit sa-mi zica ca asa e din productie si de fapt sa nu fie asa. Problema cu semnalizarea la stanga o am si eu, am vazut ca este topic pe tema asta si multi au aceeasi problema. Dar daca tot ai pomenit de ea, s-a remediat cu vaselina? smile.gif
RazvanF
Are momente cand merge bine si are momente cand agata. Cat despre faza lunga este o piesa din plastic la interior care culiseaza pe niste contacte, daca nu face cursa pana la capat circuitul nu se inchide si de acolo apare problema pe care o ai.
Oricum maneta este uscata la interior, au pus doar un varf de vaselina pe contacte care dupa primul an nu isi mai face treaba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.