Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Planetare ruginite
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
juristul2000
Salutare la toti forumistii si la multi ani.As vrea sa adaug si eu o problema nou descoperita de mine la Loganu intr-o sectiune plina ochi de probleme la o masina care se presupunea a fi net superioara fata de ceea ce se producea pana la aparitia ei ,in Romania .Ieri am vrut sa verific uleiul la masina si am constatat cu stupoare (de necunoscator poate) ca amandoua planetarele mele sunt ruginite.Nu stiu daca a mai patit cineva asa ceva, dar eu la berlina desi avea multe probleme nu am sesizat asa ceva .Planetara de berlina dupa un timp batea da nu ruginea astea de pe logan vad ca desi masina este din noiembrie 2005 a aparut deja rugina.Ma intreb oare la ce sa ma astept pe viitor
AL
Planetareale nu ruginesc!... cel mult tija planetarei, insa asta nu conteaza, deoarece e vorba de un strat superficial... doar capetele trebuie sa fie protejate... punerea acestei probleme ridica mari semne de intrebare asupra cunostintelor de mecanica ale initiatorului sau asupra intentiilor sale, mai mult sau mai putin declarate deja in ceea ce a scris... TOPIC CLOSED!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.