Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Discuri frana + placute
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
cibononi
Buna,a sosit timpul sa schim discuri si placute,dar am o nelamurire,loganul meu din 2007 1.6 ABS ,DUPA CE AM CITIT PE AICI AR TREBUII SA AM DISCURI DE 259,eu vreau sa pun discuri TRW sau BREMBO ,brembo am vazut ca au diametru 260 si TRW 259,pun mai jos piesele ce leam gasit si astept sfaturi,sugesti,eventual alte marci,va multumesc
Disc TRW | DF4381
Placute TRW | GDB1635
Disc BREMBO | 08.A268.10 diametru 260
Pacute BREMBO | P68008......pentru diametru disc frana [mm]:259,AICI E DILEMA.
einstein1984
discurile mai au si grosime, 12 sau 28 mm daca nu ma insel, unele fiind si ventilate.
cibononi
Discurile mele sunt pline deci......
einstein1984
Brembo 08.A268.10 (260 mm diametru, 12 mm grosime pt ABS) si placute Ferodo FDB845 , multa santate si drum bun
cibononi
Multumesc pentru raspuns,mai am o intrebare in legatura cu discul asta FERODO
Cod producator: DDF1502,lam gasit la un pret bun (65 lei) e cu mult mai ietin ca pe alte magazine online,ori sa raman pe BREMBO ?
einstein1984
EU m-as feri de piese auto prea ieftine, astea se si falsifica des. Ori ia din sursa relativ mare (epiesa, autokarma etc) ori feresete-te de chilipiruri.
Intre brembo si ferodo nu cred sa fie vreo diferenta calitativa sesizabila, oricare ar fi bun.
cibononi
Ok am înțeles site-ul unde le-am văzut se cheamă odysim, cu ro, poate ști ceva de ei
kommodore_ss
Eu sunt singurul care a pus placute fermit romanesti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.