Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despre nostalgie
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
marksman
Dacă tot mi-a trecut prin cap azi ideea "dac-aș fi știut anume chestie acum 20 de ani", am zis să cresc miza și să văd și părerea altora. E "Cafenea", așa că se poate oricât de offtopic.
bucatzel
Da, mi-as pune niste piese de 1300 deoparte biggrin.gif
marksman
Sau chiar vreo 2-3 Dacii biggrin.gif
psychoo
Nope.
Trecutul ma defineste, fara acesta nu as fi cel de azi
Merced
Avand varsta actuala, nu prea. Poate sa ma duc in timp sa dau doua palme versiunii din adolescenta sa o fac sa inteleaga anumite chestii si sa nu mai repete anumite greseli. laugh.gif
axabrt
Evident ar fi trebuit să nu fi luat de nevasta fosta sotie.
Și poate aș fi făcut un garaj la casa, și poate n as mai fi făcut casa cu etaj.
Acum acolo stau păianjeni. Dar na, toți vecinii au etaj. Cu păianjeni.
paul_damian
QUOTE(bucatzel @ 20 Aug 2020, 17:30)
Da, mi-as pune niste piese de 1300 deoparte biggrin.gif
*


Te coafeaza un cablu de soc nou-nout? :-) Cado'!
bion
Sub nici o forma. Viata trebuie traita pas cu pas.
Marksu a ajuns cam tarziu la faza mintea de acu si tineretea de atunci. biggrin.gif
Lord Hades
Nu m-as duce, dar un sms sau telegraf as trimite astfel:
Lasă dracu ingineria si fa medicina mai baga si limba germană nu mai repara rablele vecinilor in spatele blocului.
Sau pe scurt: medicina si germană.

Dacă găsiți o medota sa trimit acest mesaj va raman profund dator.
einstein1984
Franta sau UK in anii 60 cred. Dar as memora niste rezultate de meciuri de fotbal inainte....
stolniceanulucian

Lipsa de tehnologie din trecut mi se pare inspaimantatoare - deci nu as lua biletul.

YRX
'42 vara. Stalingrad. Sa le dau niste tancuri si niste 88 sectorului de front romanesc. Sau sa le imprumut divizia T... biggrin.gif

In rest, '50-60 SUA. Nici un sfat, nici o schimbare, doar sa ma bucur de V8, Elvis, hamburger corespunzator.
bucatzel
QUOTE(paul_damian @ 20 Aug 2020, 19:38)
Te coafeaza un cablu de soc nou-nout? :-) Cado'!
*



La cablu de soc nici nu ma gandisem... biggrin.gif Da' nu cado, sa nu zica lumea ca iau mita. Exista o mica sansa sa trec prin Medias in octombrie, dau un PM cand stiu ceva mai sigur, ok?
marksman
QUOTE(YRX @ 21 Aug 2020, 09:05)


In rest, '50-60 SUA. Nici un sfat, nici o schimbare, doar sa ma bucur de V8, Elvis, hamburger corespunzator.
*



Da, si eu la fel, doar ca '60-'70: cursa spatiala, aselenizarea, primele computere, muscle cars.
dizzy
QUOTE(YRX @ 21 Aug 2020, 10:05)
'42 vara. Stalingrad. Sa le dau niste tancuri si niste 88 sectorului de front romanesc. Sau sa le imprumut divizia T...  biggrin.gif

In rest, '50-60 SUA. Nici un sfat, nici o schimbare, doar sa ma bucur de V8, Elvis, hamburger corespunzator.
*



Merg și eu acolo.
As mai vrea în Roma antica ,
Anglia medievala,
Dacia antica, înainte de cucerirea romană.
Africa pe la 20k ien

As prefera excursii de cate o săptămână.
As vrea și să îi transmit eului meu un mesaj acu vreo 15 ani, acu 10 ani, acu 5 ani.
maho
Da' totusi as prefera si optiunea de intors. Cateva zile m-as duce (prin anii '80), sa-i dau un branci de la etaj lui ilici si
QUOTE(bucatzel @ 20 Aug 2020, 18:30)
Da, mi-as pune niste piese de 1300 deoparte biggrin.gif
*



QUOTE(Lord Hades @ 21 Aug 2020, 08:22)
Nu m-as duce, dar un sms sau telegraf as trimite astfel:
Lasă dracu ingineria si fa medicina 

Ba mie mi-a placut ingineria, asta-i ca mersul pe bicicleta, nu-ti mai iese din sange. Clar, imi place mai mult ce fac acum.

QUOTE(stolniceanulucian @ 21 Aug 2020, 09:32)
Lipsa de tehnologie din trecut mi se pare inspaimantatoare - deci nu as lua biletul.
*


Net da, zmartfon nu. Tehnologie inseamna mult mai mult de atat.
einstein1984
tehnologie analogica smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.