Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Set 4 Anvelope Vara 205 60 16
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
razvan2503
3 bucati GoodYear EfficientGrip DOT 2012
1 bucata Kumho Ecowing DOT 2015
Profil ramas intre 4.3 si 5.2 mm. Mai merg 2-max3 sezoane.
Fara galme, fara pene facute. Nu sunt strambe.
Dimensiuni 205/60/16

Contact: 0726562481
Pret 220 RON
razvan2503
Disponibile
Pret nou: 210 RON
GBX
Fără a încerca să fiu ostentativ, ținând cont de vârsta, uzura și fisurile evidente, cred că nu e OK să scoți la vânzare, oricât de ieftine ar fi, astfel de anvelope. Cu atât mai mult cu cât o anvelopă este de la alt producător, creând dezechilibru pe puntea unde nu sunt identice.
cj98czh
Anvelopele alea mai sunt bune in cel mai bun caz pentru a face ghiveci de flori din ele, in nici un caz sa le mai utilizezi ..
bucatzel
Tocmai dau si eu jos niste caucioace de vara Toyo 350 DOT 2011 155/80 R13, mers cu ele ~15 k km, au stat la umbra, in garaj, intretinute, ce mai. Hmmm, nu m-am gandit ca e o optiune sa le vand...
razvan2503
Nu sustin ca sunt bune de folosit mult timp, dar fiecare isi apreciaza nevoia in felul lui; poate cineva are nevoie doar pentru cateva drumuri scurte in oras; poate cineva le ia doar cat sa-si poata vinde masina, pastrandu-le pe cele bune ale lui; poate cineva efectiv nu are mai multi bani de investit in acest moment.

Nu promozez ideea de a avea anvelope vechi sau foarte vechi pe masina, dar eu personal daca nu le schimbam de curand cu unele DOT 2020, le mai utilizam cel putin un sezon fara griji; le-am avut vara trecuta pe masina si stiu cum s-au comportat, chiar si la drumuri foarte lungi in afara tarii.

Daca nu se vor vinde, le voi arunca sau dona. Nu voi insista mult cu vanzarea lor.

Multumesc oricum pentru inteventii si sfaturi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.