Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Megane 4 GT - pentru dezmembrare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
meg2s
RENAULT Megane 4 GT avariat frontal - de vanzare pentru dezmembrare.
Model: RFB BH4 (B9A5).
Fabricatie: 07.2018 (intrat in circulatie: 06.2019), 39.500 km.
Motor: 1.6 dCi, 120 kW (163 CP) – tip motor: R9M; cutie automata (EDC6) – tip cutie: DW6003.
Sasiu 4Control – sistemul de directie spate neafectat de accident.
Culoare: Albastru / Bleu Berlin (cod culoare Renault: RQE)
VIN: VF1RFB00761134362

Echipamente optionale peste nivelul de echipare GT:
- pachet „Easy Parking” (parcare maini libere, camera video marsarier, senzori unghi mort) – senzorii fata avariati in accident;
- pachet „Drive Safely” (Franare activa, Recunoasterea semnelor de circulatie, Asistent banda de rulare, Asistent pentru pastrarea distantei de siguranta & Cruise Control Adaptiv) – radar frontal avariat in accident, camera frontala neafectata;
- trapa de sticla panoramica – trapa si mecanism neafectate in accident;
- sistem multimedia R-Link2 cu ecran tactil de 8,7” (versiune software: 9.0.34 nativ, nu upgradat - sistem inlocuit in garantie in 2020) si sistem audio BOSE – sisteme neafectate in accident;
- jante de aliaj 18” design Magny Cours – janta dreapta-fata zgariata in accident (posibil deformata).

Evaluarile preliminare au stabilit ca in accident au fost afectate:
- intreaga parte frontala, lonjeron fata dreapta, aripa dreapta fata + capota + parbriz;
- toate radiatoarele (apa, AC, intercooler), conducte AC;
- stalpul A dreapta – deformat;
- stalpul B dreapta – putin deformat;
- portiera dreapta fata (rama geam deformata);
- prag dreapta fata – deformat;
- baia de ulei sparta;
- aripa spate dreapta + bara spate (partea dreapta) + lampa spate dreapta.

Autoturismul se afla in Bucuresti si este deplasabil doar pe platforma sau pe rotile spate.
Se vinde ca ansamblu, nu se vand piese individuale.
Pret: 3.500 Euro
MihaiF3
Accidentat pe DN 85? 😅
Sunt curios dacă apare câteva luni mai târziu refăcut pe OLX, cu a luat și speedman unul...
speedman
Mașina care am luat o eu, a fost reparată pe casco la reprezentanță, a reparat o proprietarul, deci este alta situație... Ca sa fie situația identică, tb sa fie reparată de proprietar... Plus ca aoa de ajunsese la mine nu a fost daună totală, deșii unii asa afirmau smile.gif
meg2s
Da, este cel de pe DN2/E85 - constat ca este vedeta!
Asiguratorul a evaluat doar exterior-interior, asa cum am scirs in anunt si cum se vede in poze. Si-a ajuns la sume care depasesc valoarea asigurata - asa s-a luat decizia de dauna totala.
Eu mi-am facut datoria sa specific faptul ca este pentru dezmenbrare.
VIN-ul este indicat - pentru a evita ulterior masina reparata daca se va ajunge la o asemenea situatie, desi e clar ca nu toti potentialii clienti citesc forumul reno.ro sectiunea Bursa.
sebiang2001
QUOTE(meg2s @ 26 Jun 2021, 18:23)
Da, este cel de pe DN2/E85 - constat ca este vedeta!
Asiguratorul a evaluat doar exterior-interior, asa cum am scirs in anunt si cum se vede in poze. Si-a ajuns la sume care depasesc valoarea asigurata - asa s-a luat decizia de dauna totala.
Eu mi-am facut datoria sa specific faptul ca este pentru dezmenbrare.
VIN-ul este indicat - pentru a evita ulterior masina reparata daca se va ajunge la o asemenea situatie, desi e clar ca nu toti potentialii clienti citesc forumul reno.ro sectiunea Bursa.
*


salutare si sa stii ca-mi pare rau de ce ai patit. sper ca sunteti toti ok. imi poti da te rog in privat ultimul pret dorit pentru masina? multumesc.
meg2s
Up!
meg2s
Up!
silvershadow
sunt interesat de masina,nu pot sa trimit pm,imi poti trimite un pm cu locatia unde se poate vedea masina?
meg2s
Vandut

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.