Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martor STOP
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
bilex
Buna ziua.Am un Logan MCV din 2012 1.5 dci euro5 face lift.Stie cineva ce anume semnalizează martorul STOP de sub vitezometru? Mi se aprinde doar la accelerări puternice în vit5 și sta doar până las un pic de accelerație.Temperatura apei,presiunea uleiului și nivel lichid de frana ok.La ce naiba e legat ăla că nici erori in calculator sau alti martori aprinși nu sunt.
stolniceanulucian

Un coleg scria de un caz asemanator la un Duster dCi.
In cazul lui unul din injectoarele de motorina dadea eroare la viteza mare.

Daca nu e o problema evidenta eu nu m-as apuca sa schimb ceva la motor.
Cu mecanicii din RO orice interventie la motor este un risc mare biggrin.gif
bilex
Mulțumesc de informație.Il las atunci în pace.Momentan motorul funcționează bine.Daca o să aprindă la un moment dat și alți martori vedem atunci.....
DFA
QUOTE(bilex @ 7 Jul 2021, 17:05)
Buna ziua.Am un Logan MCV din 2012 1.5 dci euro5 face lift.Stie cineva ce anume semnalizează martorul STOP de sub vitezometru? Mi se aprinde doar la accelerări puternice în vit5 și sta doar până las un pic de accelerație.
*



Nu știu dacă se aplică la motorul tău, dar la al meu 1.5dCi 65cp Euro3 făcea așa când un furtun subțire din spatele turbinei s-a fisurat/rupt, nu mai știu ce rol are, un furtun în U, scurt.
L-am fixat la locul lui, cu o bridă, brida originală nu mai era la locul ei.
Problemă rezolvată.
torquemada
E o avertizare că DPF-ul nu e în cea mai bună stare, de inspectat cantitatea de funingine din DPF via diagnoză.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.